Sila polyse

Od: Datum: 24.11.14 18:13 odpovědí: 28 změna: 27.11.14 18:04

dobry vecer chtel bych se zeptat mam stary baracek obvodovou zed tloustky 55cm s nahozenim zed je z palenych cihel kolikatku dat polystyren aby se nedelali tepelne mosty nejde me o usporu energie ale spise o mokre fleky aby se nedelali stacila by 10cm polyse? dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.11.14 18:26
Nejde o tepelne mosty, ale asi myslite posunuti rosneho bodu mimo zdivo. Mel by byt na to vyoocet, ale vetsinou vychazi sila od 10 cm vyse. 10 je na hrane, 12 je jistota. Vypocet by treba urcil, ze by stacilo i jenom 8.
Je ale lepsi dat vice nez mene. Pokud bude zatepleni delat forma, tak vlastni polys dela ani ne polovinu ceny.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd*
Datum: 24.11.14 18:44

Jsem zastánce minimálně 15 radši 20 cm, okna posunout ven na okraj zdiva (pak hlavně není tepelný most, zvenku nevypadá jako střílna, zevnitř je široký parapet). Samotný polyš rozdíl v ceně za 10 a 20 cm moc velký není a rozhodně se vyplatí dát silnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 18:58
avatar

mezi 100 mm a 200 mm není moc velký cenový rozdíl? ne, jen 100%. to zas tak moc není...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 24.11.14 20:24

Je a neni to roydil. Zatepleni delane firmou (10 cm EPS) je bezna cena kome 1000 Kc/m^2. Kdyz se podivate, tak material (EPS) v tom dela cca 120 Kc na metru. Zbytek je prace, leseni, perlinka, lepidlo, fasada,... Takze kdyz date misto 10 cm 20 cm, cena vzroste na 1m^2 o 80Kc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda1*
Datum: 24.11.14 19:36

Tvrdil mi chlapík co žije v cizině / NL/ že izolace polišem je zlodějina zlegalizovaná systémem / loby výrobců polyše, architektů, majitelů stavebních firem / a všude jinde se používá čedičová či jiná minerální vata, nebo izolační omítky se skleněnými mikrokuličkami.

Údajná nestabilnost polyše po 10-15 letech zaleží na umistění /V, S, J, Z/ zaručí to že pak zbyde slupka z perlinky, lepidla, omítky...

Takže zelená usporám je naprostá zhovadilost tohoto systému a víceméně to zaplatí všichni z daní...no v tomhlo banánoabsurdistánu bych tomu věřil...takže ten kdo výhodí za zateplení RD 300 litrů pomohl k výdělku zase pár hajzlíkům...

Najde se zde někdo s kvalifikovaným názorem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 19:41
avatar

Jardo, a už jste se přesvědčil, že to není pravda? Víte že se na zateplení používá polystyren od 60 let minulého století?

Najde se zde někdo s kvalifikovaným názorem?
Já nemám kvalifikaci na vyvracení nesmyslných názorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 20:06
avatar

P.Milane ,když mu to tvrdí chlapík z NL tak musí mít pravdu a my co stím děláme a něco "málo" o tom víme jsme blbciNebo je blbec on protože se domnívá že co je dražší musí být určitě daleko lepší!

doplněno 24.11.14 21:31:

Jardo já vím co znamena NL,navíc bych rád abyste doložil proč,a za jakých podmínek je polystyren nestabilní Nci víc nechci,nebo pkd to nevíte či nechcete doložit tak o tom raději nepište!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 20:19
avatar

Pane kolego diesle, asi máte pravdu, páč já ani nevím co je NL.

Podobné stanovisko se říká již od roku 2000, a my jsme dováželi polyš do Německa..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda1*
Datum: 24.11.14 20:34

To: ten s tím citroenem

Nederland, Koninkrijk der Nederlanden, Nizozemsko, Nizozemské království,NL Královna/král: Vilém Alexandr · Měna: euro (EUR). Mezinárodní identifikace. ISO 3166-1: 528 NLD NL.

Vůbec jsem nechtěl rozproudit agresivní debatu kdo je větší blbec, jen říkám že trendem jinde je vynechání polyše, vůbec nepodcenuji Vaše akademické vzělání v oboru stavebnictví, hodnocení stavitelů kozích chlívků je mi v podstatě šuma fuk. A jak může vaše jasnozřivost tvrdit o někom že je blbec a podsouvat co se kdo domnívá a co je lepší...asi jste ještě chytřejší než všichno ostatní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 19:44
avatar

Zbyňku,

jak psal správně paw, nejedná se o tepelné mosty, ale o rosný bod, který musíte posunout do izolantu.

Na správný výpočet je třeba hodně info od Vás, ale obecně mezi 12-15 cm.

Pak si spočítejte, o kolik se zdraží zateplení, když dáte 18cm a o kolik vzroste tepelná izolace..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.14 21:03

Ahoj pánové. Milane a Diesele. Ještě by pro tazatele mohla být zajímavá otázka, zda si pro to jeho zateplení zajednat vše na soukromo a tak to mít snad levnější, nebo si vyběhávat ty ,,předražené,, dotace od ,,Zelené úsporám,,? Díky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.14 21:06
avatar

Kolego, humbuckere,

pokud si vše může udělat sám, přijde to levněji, nežli nežli zelená úsporám..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.14 21:33
avatar

Asi tak nějak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 15:00
avatar

Když vám nejde o úsporu energie, ale o mokré fleky, proč chcete zateplovat? Kde máte mokro, uvnitř nebo venku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 17:53

mokro mam doma:)

Datum: 25.11.14 18:04
avatar

Stírečku, zateplovat chce proto, aby zamezil kondenzování vzdušné vlhkosti na povrchu stěny, kde mu to dělá fleky..

třeba takto:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 22:38
avatar
Milane ja myslím, ze 55 cm nemůže jen tak prochladnout, zvláště pokud nejsou žádné mrazy a doma se topí byť na cca 20 st. Možná bude problém někde jinde, treba v izolaci, nedostatečném větrání... Doma víc netopim, zdi mám slabší...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 11:59
avatar

Stírečku, ale tak to určitě není a správně píšete, že si to jen myslíte.

Připustíme, že doma topí na 20°C. Ta teplota určitě není po celé místnosti. Nahoře, dole, v rohu, vždy bude jiná. Protože stěna je ochlazována zvenku a zevnitř ohřívána. Teplo a vzduch se do rohu moc nedostane, tak stěnu nemůže ohřát a povrchová teplota klesne pod hodnotu rosného bodu. Pak začne kondenzovat vlhkost na povrchu. Někteří píšou rady, to musíte více větrat a topit, přestože neví, jak hodně vlastník topí a větrá. Když ale zvýší povrchovou teplotu stěny (mnoha způsoby) určitě se mokrý flek ztratí a vlhkost se tam nebude srážet. Je to jen fyzika a mnohokrát odzkoušeno. Tento podobný příklad jsem řešil minulý týden, kdy se do domečku nastěhovali nový nájemníci, zatopili, vařili a najednou fleky na zdi...

Dal jsem jim 14cm polyše, aby si ho nalepili na zeď a je po problému.

Jestliže vy problém nemáte, je to možné, páč máte vyšší povrchovou teplotu stěny. Na obrázku je jasně vidět, že vlhkost je přímo v rohu, kdyby měl problém v hydroizolaci, bude flek více dole rozlezý, a nepoleze tak nahoru.. slabší zeď může mít lepší tepelnou izolaci..

Ale to je mnoho podrobností na dlouhé články..

Přeji hezké dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 12:35
avatar

Milane samozřejmě máte pravdu, ale my nevíme, ve kterém místě vlhkost vzniká, nevíme, kde má nábytek, na to je málo info. Na těch fotkách, co jste přidal je vidět, že se jedná o roh domu, tam je kritické místo, jelikož ochlazovaná plocha je větší než plocha ohřívaná. V drtivé většině ale tohle vzniká po výměně oken za lepší, tedy nedostatečná cirkulace vzduchu a tím zvýšená vlhkost. Taky mějte hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 13:47
avatar

stírečku, jako často s Vámi naprosto souhlasím...

proto říkám, "bez měření není vědění"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 17:43

dobry vecer izolace ve zdivu je vyresena a napojena na izolaci v podlaze je podrezano v loni na jare i ostatni mistnosti nabytek mame malej a asi 10 cm od zdi okno je plastove topime cca 23 stupnu kotlem na tuha paliva vlhkost doma cca kolem 70 % pokud dam tech 10 cm polyse vyresi to?

Datum: 27.11.14 12:07
avatar

Zbyňku je třeba říct, zda je problém dlouhodobý nebo se projevil z ničeho nic nebo například po výměně oken atd atd. Každopádně 70% vlhkost je moc a má to negativní dopad jak na zdraví, tak nábytek, oblečení a věci uvnitř, taky na samotnou stavbu. Od nějakých 60% se začínají množit různé bakterie, plísně. Zateplením domu rozhodně vlhkost nesnížíte, jen zamezíte srážení vlhkosti na studených místech. Ale ty stěny budou stále vlhké, protože vlhký vzduch doma tu vlhkost ze zdí "nevytáhne. Vlhký vzduch se špatně vytápí, vlhké stěny špatně nebo jen omezeně akumulují teplo a píše se, že to stojí až o 20% více energie na vytápění. Zateplením problém nevyřešíte a ani vám zdi nebudou vysychat přes léto, poněvadž je odstíníte od tepla zvenku a uvnitř bude stále chladno i vlhko. Tepelná pohoda bude špatná. Zkuste větrat několikrát denně krátce do průvanu. Sice to nevyřeší problém během několika dní, ale vlhkost by měla postupně pomalu klesat. Pokud máte možnost půjčit odvlhčovač nebo mobilní klimu, tím se to urychlí, ale taky je třeba upravit doma šíření další vlhkosti - hodně květin, dlouhé vaření, koupání, sušení prádla atd. Ono čím vyšší je teplota vzduchu, tím více absorbuje vzdušné vlhkosti a tím vyšší je rosný bod. Pokud budete vytápět na 20stupnů, sníží se i teplota rosného bodu, sníží se nasycení, ale to vám zase může být zima z důvodu vlhkého studeného zdiva a věcí kolem sebe. Člověk přijímá teplo né ze vzduchu, ale infračerveným zářením ze hmoty kolem sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 13:56
avatar

Stírečku,

cituji Váš text..Zateplením domu rozhodně vlhkost nesnížíte, jen zamezíte srážení vlhkosti na studených místech...Zateplením problém nevyřešíte...

Takže tazateli jde o to, aby neměl fleky na zdi, které se dělají srážením vlhkosti, na studených místech. které zamezí tím že zateplí. Tak jsem pochopil Vaší větu. Další větou ale popíráte, že problém vyřeší.

Dodám, že tazatel má problém, že má studený povrch stěn. Zateplením zvedne teplotu, aby se nedělali fleky.

Jinak s Vámi souhlasím, že se musí větrat. I když v tomto období je větrání složité, páč venku je vlhkost tento týden 70-90%.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 14:57
avatar

Milane já nepopírám, že fleky zmizí, ale zdi budou stále vlhké, protože i v místnosti bude vlhko dál stejné. Jen tím, že se zvýší ta povrchová teplota, nebudou vidět, vlhkost ale z domu nedostane. Povrchová teplota se dá zvýšit při nižší vlhkosti, suché stěny se lépe prohřívají, jak jsem psal výše. Mokré stěny se neprohřejí dostatečně...ale počkáme, až Zbyněk napíše, zda se problém vyskytl teď z ničeho nic nebo zda přetrvává několik let. Souhlasím s Vámi, že venku je vysoká vlhkost taky, ale je to při teplotách těsně nad nulou. Při 20ti stupních může být vlhkost jinde, poněvadž to spolu souvisí, ale to jistě znáte.Ono je dobré zatopit, teplý vzduch pojme více vlhkosti a krátce intezivně vyvětrat, a tak pořád dokola.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.11.14 16:49
avatar

stírečku, já s Vámi souhlasím zde, ale tazatel nemůže z nějakého důvodu snížit vlhkost. Klidně se může stát, že sníží vlhkost na 65, nebo 60, ale fleky zůstanou stejně, páč prochladne více stěna. I kdyby napsal, že dal nová okna, tak to nepomůže, páč má fleky na stěně. Zateplení to odstraní, navíc mu nebude utíkat teplo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 09:42
avatar

Jen doplnim, jakou mate izolaci v podlaze a nahore ve strese? Podle meho nazoru musite resit zatepleni komplexne. Kdyz date 20 na zed, ale bude Vam dum promrzat pres zaklady, tak se roblemu stejne nezbavite. Dale je dobre vzit do uvahy i okna, ikdyz ty se mohou vymenit az penize, nebo stav soucasnych dovoli.

doplněno 27.11.14 11:56:

Souhlas, jen ty podlahy se dodelavaji hure, ale jde to

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 11:38
avatar

dakone, taky doplním...

souhlasím, že se "musite resit zatepleni komplexne". Určitě ale nedá 20cm na zeď, to je přehnané, ale klidně. Nicméně je ale potřeba někde začít, páč stropy může idělat dodatečně, okna taky atd..

Jako když začněte zalepovat díry v cedníku, taky začněte od spodních děr, a postupujete až se ucpe všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 18:04

dobry vecer bydlim v tomto rodinnem domku asi 4 roky pri postupu rekonstrukce mistnost po mistnsti.drive byla zed vic mokra pac nebyla izolavana zed ani podlaha od vlhkosti.podlahy jsou odizolovane a v podlahach je polys cca 12 cm stropy jsou izolovane vatou to jest v obivacim pokoji mame klenute stropy a nad nevytapnem prostoru mame asi 24 -26 cm vata0,039 .v detskem pokoji a v kuchyni mame stara okna.vetrame a moc kytek nemame max 11.pradlo susime ale to je spodni pradlo jie veci mame venku :) a vetrame vice krat denne urcite to ale zemni vlhkost nebude.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.