Vytápění domu

Od: Datum: 24.11.14 14:57 odpovědí: 4 změna: 24.11.14 23:59

Dobrý den, zdědili jsme rodinný domek s plynovým vytápěním, který budeme rekonstruovat v blízké budoucnosti. Na zdech, v některých místnostech, se vyskytují plísně. Na kolik stupňů by se měl dům přes zimu vytápět, aby se netvořilo ještě víc plísní a cena za topení nebyla zbytečně vysoká?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 14:59
avatar

Nejde jen o teplotu, ale taky o vlhkost.

Musíte topit na takovou teplotu, aby povrchová teplota stěn byla vyšší, jak hodnota rosného bodu.

Nikdo Vám neřekne, "musíte topit na 22-26°C"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 24.11.14 15:13

Teplota stěn nad rosným bodem. = Pokud snížíte vlhkost vzduchu (např. správným větráním = 3x denně průvan na 5 minut a zavřít) tak stačí nízká teplota. Nejlepší na tohle je topit v kamnech - vysušují. Pokud to chcete přesně, tak pořiďte kvalitní vlhkoměr a infrateploměr, z tabulek určíte podle vlhkosti rosný bod, teploměrem změříte teplotu stěny (dole v koutě) a podle toho upravíte teplotu na jakou vytápět

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.14 15:22
avatar

opět souhlas s asd, jen malininko upravím..

Nejlepší na tohle je topit v kamnech - vysušují potřebují přívod vzduchu, aby hořel plamen. Takže přísun suchého vzduchu, pokud venku není větší vlhkost jak uvnitř..

Vše je o fyzice a tu nelze oblbnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 23:59

Ahoj. Péťo, asi takhle. Pokud v tom domě nebudete honem bydlet, tak v něm nemusíte na zimu ani topit. Pak v něm klesne teplota tak dolu, že se v ní nebude chtít být moc, ani té plísni. Té vyhovuje nejlépe teplota kolem 14-18 st. C. Pokud bydlení zvažujete, tak navoďte takovou teplotu, která bude příjemná Vám bydlícím. Ta bude tak nějak kolem těch 23 st. C.Plus rozumě větrat. Ale, to už je tady klasika. Že?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.