Nátěr radiátorů, jaká barva?

Od: Datum: 24.11.14 14:33 odpovědí: 8 změna: 27.11.14 21:58

Dobrý den, mám doma dvoudeskové ( typ 22) plechové radiátory Radik. Jsou cca koupené v roce 95. Netečou, jsou v pořádku a funkční, jen původně bílá barva již není bílá, ale tmavá slonová kost. No a to se té mojí nelíbí. A proto zvažuji je buď natřít nebo koupit nové. Prováděl jste někdo nátěr takových radiátorů? Jakou barvu použít a čím aplikovat v domácích podmínkách? Radiátory nejsou oprýskané, nekorodují.

Doplním, že se jedná o 4 radiátory a přiznám se, že se mě nechcou vyhazovat jen z důvodu nevyhovujícího odstínu barvy.

Díky předem za rady. ( Ženu zatím měnit nechci)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 14:39

Barva na radiatory-koupíš všude ve všech drogeriich a barvach-lacích.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.14 14:41

můžete použít barvu jakéhokoli odstínu, ale určenou na radiátory (bývá to někdy i v názvu); běžná barva (a přiznejme, že i barva na radiátory, ale ta mnohem pomaleji) mění svůj odstín, bílá žloutne, jiné odstíny taky stárnou; nejlepší pro aplikaci je stříkání - demontovat, odmastit, nastříkat, namontovat zpět...a je to!

pořád jsem pomalý...ale už druhý v pořadí...

doplněno 24.11.14 14:59:

no já to stříkal, proto i tak radím...dá se i elektrickou pistolí, někteří na ni nadávají...

Od: egon®
Datum: 24.11.14 14:54

Dobrý den,

vím, že barva na radiátory je ve všech prodejnách. Jen jsem chtěl nějaku osobní zkušenost. Bohužel aplikaci barvy nástřikem nemám doma jak dělat. Takže váleček nebo štětka.

Datum: 24.11.14 19:55

Štětec a s touto barvou mám jen dobré zkušenosti,použila jsem ji dokonce i na futra,protože nedělala"záclony" a nestíkala jak jiná syntetika. http://www.skolamalovani.cz/c…py-a-triky/natirame-radiatory

doplněno 24.11.14 19:56:

...s vodou ředitelnýma nemám dobré zkušenosti ať jde o jakoukoli značku(prostě se tak krásně nestečou a jdou pak vidět tahy štětce)a válečkem mi šly natírat krásně i futra,(štětec pouštěl chlupy a nebyl tak rychlý a přesný)takže na deskový radiator bych si jej vzala taky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.11.14 21:58

Jedině váleček ten pěnovej malej a je to jako nové. :)

Od: host
Datum: 24.11.14 14:57

v podstatě jsou dvě možnosti: syntetická barva nebo vodou ředitelná.

Syntetická je tradiční, kvalitní nátěr, ale delší dobu to smrdí, k mytí štětců, rukou a ředění barvy je zapotřebí ředidlo, na ruce nejlépe operační latexové rukavice, klacík na míchání a nějaká nízká vymytá plechovka například od guláše, do které se odleje potřebné množství barvy a ve které se nakonec vymeje štětec. Štětec nejlépe se štětinami, plochý zárohák. A pod radiátor podložit kus lepenky z krabice a na to papír, aby kapky nenapadaly na podlahu. Papír se vyhodí, lepenka může den, dva zůstat. Opravdu to skapává a nějaká ta kapka vždy ukápne.

Vodou ředitelná je moderní novinka, nesmrdí, k mytí štětců a rukou stačí voda. Barva se neředí, jenom se plochým klacíkem důkladně promíchá. Potřebné množství se dá odlít do nízké vymyté plechovky od guláše, nebo nízké skleničky, ve které se pak také štětec dá vymýt. Štětec opět plochý zárohák, prodávají se speciální na akrylátové barvy, nebo se dá použít s klasickými štětinami.

Vše o štětcích najdete na stránkách výrobce štětců a kartáčů spojených kartáčoven pelhřimov Spokar. Návod na natírání radiátorů je například na http://www.skolamalovani.cz/c…py-a-triky/natirame-radiatory . Jednotlivé druhy barev, například RADBAL na radiátory nebo Balakryl či Ethernal najdete na stránkách výrobců.

Datum: 27.11.14 20:38

Já měl 15 let natřené vodou ředitelnou barvou eternal,celou dobu byly zářivě bílé.Děti je trochu omlátili tak teď je mám sokratesem a drží a krásně bilé a lesklé. Hlavně při natírání nezapáchají.

Od: egon®
Datum: 27.11.14 20:47

Dobrý den,děkuji všem. Stavím se v prodejně, ale osobně upřednostnuju syntetiku. Tak uvidíme. Dám vědět zkušenost. Třeba jste mě ušetřili nemalé peníze. Ještě jednou díky.

doplněno 27.11.14 20:49:

Jen doplním,že radiátor můžu demontovat a natřít ve sklepě kde je dobrá teplota a smrad nevadí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.