Vytápění - spotřeba plynu, efektivita, rady?

Od: Datum: 23.11.14 16:24 odpovědí: 3 změna: 23.11.14 21:49

Dobrý den,

vytápím být 3+1 (asi 60m čtverečných), puštěné mám pouze dva radiátory a snažím se topim pokud možno, co nejméně, až když je opravdu zima. Spotřebu mám zatím za listopad nějak 90 kubíků plynu, což mi přijde dost na to, že je listopad a topím dost málo. Hlavně při ceně 14,50 Kč za kubík... Má někdo podobnou zkušenost nebo něco pro srovnání v bytě s podobnou výměrou a plynovým kotlem? Případně nějaké rady, jak to zredukovat, jestli zkusit nějakou jinou produktovou řadu od ČEZ (momentálně mám plynfix24 a cena vychází na 14,45, ale měsíční pronájmy dělají dohromady asi 300 Kč měsíčně, což není zrovna optimální asi?). Kotel má spotřebu napsanou 2,45/hod, jak jste na tom vy?

Díky za názory a odpovědi - možná je taková spotřeba přes zimu normální, přeci jen, je to moje první zima v bytě, kdy to sleduji a snažím se ty náklady na služby snížit, takže možná je toto optimální, ale jak to tak vidím, tak přes ty měsíce kruté zimy protopím tak 3000 Kč měsíčně a to se mi moc nelíbí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 16:56
avatar
Vařím, topim a ohrivam vodu plynem. Ročně okolo 1000 kubíků. Momentálně beru od fonergy. cz. Stálý plat mají 25kc měsíčně plus za distribuci celkem 150 měsíc. Fix zásadně nepodepisuju, nemohl bych odejít zrovna tam, kde to je levnější. Navíc fix je zlodejna, v době, kdy cena energií neustále klesá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 23.11.14 17:35

Doporučuji mít termostatické ventily, zavírat do jednotlivých místností dveře a trenýrkovou teplotu mít jen u televize, v ostatních místnostech max 17°C.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 21:49

Ahoj. Jó hochu, co tě vede. V zimě, tě to topení může klidně stát i 5-6,5 tisíc Kč. V prosinci, v lednu a únoru. A tyhle výše si předplatíš na zálohách tak od května do září-října. Je to docela běžná věc. Problém bývá, když se přihlásíš k nějakému odběru koncem září a v říjnu. To pak nemáš našetřeno v zálohách a platíš doplatky jako prase. Ty doplatky jsou to prase. Jasný?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.