Vchodové dveře-výměna skla

Od: Datum: 23.11.14 16:15 odpovědí: 4 změna: 23.11.14 20:53

Zdravím, prosím o radu jak rozebrat hliníkové vchodové dveře a vyměnit skla. dveře jsou z roku 1988, ale jsou v pořádku, jen vakuové dvojsklo už neplní svoji funkci a dělá se mezi vlhko. Měli to být údajně bezpečnostní dveře a tak na lištách, co drží sklo, nejsou žádné šrouby. Možná máte někdo zkušenost jak tyto lišty vyndat a neponičit celé dveře. Nerada bych je měnila, rozbít všechny obklady, když stejné již dnes neseženu, by nebylo dobré řešení. Dveře byly vyrobeny v Mechanika Prostějov. Možná se najde někdo z Vás rádců, kdo tam tenkrát pracoval. Děkuji za všechny rady. S pozdravem AlíkSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 16:37
avatar
V první řadě by vám mel někdo to dvojsklo vyměřit a vyrobit. A ten kdo to bude vymerovat bude vědět, jak na to.
doplněno 23.11.14 19:13: Zvážil bych výměnu za nové celé dveře. Za dveřmi se topí nebo kam to vede?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 17:40
avatar

Sklo se dá vyndat jen po vypáčení lišt z vnitřní strany. A protože se určitě zničí,bude třeba dát lišty nové. Ty se zaklepou vhodným nástrojem na původní místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 23.11.14 18:41

No měla jsem tady sklenáře, aby se na to podíval a ten říkal, že se to bude muset asi vypáčit, ale už se neozval. Asi se toho trochu bojí.Problém bude kde sehnat nové ty lišty. každopádně dík za info. Alik

Datum: 23.11.14 20:53
avatar

Ty lišty se páčí ze strany,které přiléhá ke sklu. S velkou opatrností se dají vypáčit bez velkého poškození,ale je to práce pro někoho,kdo to už dělal. S tím,kde sehnat nové lišty Vám neporadím,jediná možnost je lišty nechat udělat u výrobce oken,který ví,jaký profil použít a na míru je také uřeže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.