Ukončení nopové folie

Od: Datum: 23.11.14 13:34 odpovědí: 4 změna: 23.11.14 19:52
Dobrý den,mám dotaz.Provedli jsme rekonstrukci fasady pomocí stavební firmy,která nám instalovala i nopovou folii.Problém mámv ukončení. Ne pomocíukončovací lišty,ale pod fasadu nopovka je klasicky nahozená a na ni přizděný sokl cca 12cm široký,klasický z betonu a na něm silikátová omítka...Z druhé strany domu kam se dával polyst. ji ukončili pod zakládací lištou na polyš. Kam pujde nyní ta vlhkost a cos tím? Díky za odpověd .p.g.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.11.14 13:41
avatar

Dobrý den, pokud máte nopovou fólii ukončenou pod fasádu, tak ta vlhkost zřejmě půjde do té fasády. Nebo tam jsou větrací otvory? Jinak, celkový výsledek může být, že se bude vlhkost (voda) hromadit pod základy domu, ale to ukáže až čas. Ona ta nopová fólie je tak trochu módní záležitost a nemusí to být přínosné. Zdravím!

doplněno 23.11.14 17:56:

gg - věřit tomu můžete, ale já bych tomu nevěřil a vyžadoval bych raději horní odvětrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gg
Datum: 23.11.14 17:49
Zdravím větrací otvory firma žádné neprovedla.Když jsme se dotazovali proč není ukončení pomocí ukonč.lišt,tak nám bylo řečeno,že přebytečná vlhkost projde fasádou zdivem ven,ale nevíme na koho se máme obrátits dotazem zda tomu tak je...nám se to nějak nezdá doted jsme žádnou vlhkost neměli...díky
Datum: 23.11.14 18:46

Dílo jste již přebrali?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 19:52
avatar

gg, jak psal kolega bBen, někdy se nopovka dává zbytečně, jen na přání stavitele. Jak správně ukončit nopovku lištou, vidíte zde.

Máte tam vodorovnou hydroizolaci?

Máte fotky detailu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.