Odvzdušnění radiátoru

Od: Datum: 23.11.14 12:23 odpovědí: 24 změna: 25.11.14 08:36

Ahoj,

při odvzdušňování topení jsem zjistila, že je stržený závit šroubu k odvzdušňování.
Jak lze odvzdušnit jinak? Radiátor - deskový panel.

Děkuji Helča


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.14 12:42

klíčem /montážním/ číslo 21/22 lehce povolit celou zátku a odvzušnit takhle - ale nevyšroubovat moc,aby nevypadla.Pak bývá na podlaze mokro.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.14 13:08
avatar

Mrkněte se na ventil. Na některých je mosazný odvzdušňovací šroubeček M6.

Jinak asi fakt nezbyde, než povolit celý odvzdušňovák. Pokud Vám při té "operaci"

praskne těsnění, pak Pánbůh s Vámi.

Držím palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: he
Datum: 23.11.14 15:29

Bohužel je kolem dokola nějaký plastový bílý ,,obal" a nejde mi tam dát žádný klíč.Celé se to povolit bojím, abych nebyla pod vodou a topenáři asi dnes nepracují .Všem moc díky za rady.Helča

Od: hop®
Datum: 23.11.14 13:55
avatar

Odvzdušnit je možné i povolením šroubení od přívodní trubky (ventilu), pokud nevede zespoda tělesa. Pokud vede zespoda, můžeme povolit ventil. Ale vše to jsou varianty, které v sobě zahrnují mírné riziko, že po odvzdušnění bude spoj netěsný,..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.14 15:23

A co takhle nafotit detailní snímek toho odvzdušňováku, třeba by se našla lepší rada ..., netroufal bych se radit tímto způsobem, když si nejsem jist, zda máte klasický radiátor s klasickým odvzdušňovákem, nebo jiný typ. Nebo mi snad někdo bude tvrdit, že všechny panelové radiátory mají stejný odvzdušňovák? Ne, nemají. Paní můžete to nafotit zblízka, aby byl patrný rozsah poškození odvzdušnováku? Ve vlastním zájmu bych to zkusil...

doplněno 23.11.14 15:33:

Takže tuším už, že je to čtyřhran, že ano? Nespěchejte, chce to chlapskou ruku a pořádný "vercajk" a uvidíte, půjde to povolit ! S tou fotkou jsem asi neuspěl, že ne?

doplněno 23.11.14 15:42:

No, Helčo jste jednička. Takže jak říkám, sežeňte nějakého mužského, který má slušný stisk a pokud nemá originální klíček, nebo pořádný šroubovák, tak alespoň pořádné Sika kleště zn. Knipex, a s těmi povolí i "ancikrista"...

doplněno 23.11.14 15:46:

Zásada je, opravdu silný stisk jak na šroubovák, sikovky tak nakonec i spec. klíček. Ale podotýkám, neshánějte ani instalatéra, stačí chlap či kluk s šikovností..a je to. Při povolování levou rukou je třeba přidržovat ten plastový bílý obrubníček, ... a proti směru hodinových ručiček povolit ten šroubek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: he
Datum: 23.11.14 15:38

Fotky detail :(

doplněno 23.11.14 15:41:

Potřebuji radu na ,,ženskou ruku"

doplněno 23.11.14 15:48:

Siki mám, poradte co povolit? Ten malý ,,šroubek" ten do nich nedám, takže to velké?

Datum: 23.11.14 15:55

No a poslední rada, pokud máte doma příslušné vybavení - alespoň pilník, tak si vemte slušný šroubovák, který však musíte na konci zbrousit ve svěráčku tak, aby jste maximálně otupila koncovou hranu šroubováku, který pak musí jít do drážky šroubku skoro na fest, může tam být jen trošilinku vůle. Nejprve po nasazení šroubováku na něj lehce 1-2 x klepněte, aby se jakoby šroubek v závitu uvolnil a pak proti směru hod. ručiček a pořádném zatlačení šroubováku do šroubku se to snažte povolit... Zkuste ten šroubovak, ale s mými radami, viz výše, nezapomeňte přidržet ten plast okolo--

Přeji úspěch nejen vám, ale i ostatním kutilkám ...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hw
Datum: 23.11.14 16:00

Sanyo děkuji vám moc, ale pokusím se sehnat nějakého ,,topenáře", nerada bych plavala ).

Ale i přesto děkuji všem. Zatím to celkem hřeje, jen děsně bublá a dělá rámus :(

Od: host*
Datum: 23.11.14 15:57

he: budu trochu hádat - to, co se vám protáčí, je asi to bílé, že? Z boku toho bílého je dírka, kterou se to odvzdušňuje. Je to otočné proto, abyste si dírku mohla natočit někam, kam pak bude voda vytékat, abyste si ji mohla zachytit do skleničky nebo do hadru.

Co je podle vás "stržený" šroubek? Protáčí se a nejde povolit, nebo myslíte strženou drážku, ze které šroubovák vyskakuje?

Odvzdušňuje se tím mosazným šroubkem, podle fotografie už se to používalo, drážka je trochu vyžvejkaná. Do ní se zasune šroubovák a s citem se povoluje (směrem proti chodu hodinových ručiček), až je slyšet syčení unikajícího vzduchu a pak se čeká nechá se to vyfoukat, až z toho začne vytékat voda. Je odvzdušněno, šroubek se opět s citem zašroubuje. Chce to dobrý šroubovák, který dobře zapadne do drážky a musí být rovně, pokud je ventil někde za nábytkem nebo u zdi, kde se k němu nemůže a šroubovák jde šikmo, chce to lepší, kratší šroubovák, nebo jiné nářadí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: he
Datum: 23.11.14 16:02

Host- odvzdušňovat topení umím , jen je tady opravdu už vykotlaný ten závit a nejde prostě povolit žádným šroubovákem, nerada bych to urvala :(. Bíle se nehýbe.

Datum: 23.11.14 16:31

Helí, nevím jestli to tady někdo radil, ale pokud máte zítra v dosahu železářství a pod., kupte si originál čtyřhran - malinkatý trubkový nástrčkový klíček na ten zatracenej odvzdušnovák, kterým nic nemůžete zkazit, protože ten je na povolení úplně a zcela nejlepší, nemusíte skoro ani moc tlačit a určitě to povolíte. Navíc vnější hrany máte dobré... Radím si jej pak někam dát na kroužek či provázek, aby jste jej měla vždy po ruce a na viditelném místě a je to..

doplněno 23.11.14 16:51:

Raději to ještě jednou nastíním - pokud používáte jen nějaký relativně malý šroubovák, byť se širokou základnou, tak to nikdy nepovolíte. Šroubovák musí být velký a úměrně masivní, aby sevřená dlaň ženské ruky měla oporu a pořádnou "točnou" páku... Neexistuje to nepovolit, neboť ten šroubek není ještě moc poškozen. Ale pokud to počká, raději si odpoočiňte.., kafíčko a za půl hoďky dávají .. Pošta pro tebe a pod.

doplněno 23.11.14 16:58:

A když už nic jiného, tak se tady sluší a patří vyzdvihnout osobu tazatelky Helči, která jako málokdo, spolupracuje s rádci a svými příspěvky se neustále snaží pochopit jak na to a případně závadu odstranit. Neboť je zde někdy dost žadatelů o radu, kteří se pak neuráčí vůbec ani odpovědět, přestanou zcela reagovat, jakoby si dělali z lidí dobrý den.

Helčo, držíme vám palečky..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrzach
Datum: 23.11.14 16:40

Máte pravdu vždy se používá na povolování čtyřhran ,stojí asi 5kaček . Nikdy šroubovák.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: he
Datum: 23.11.14 16:42

Něco tady mám, ale tím to taky nejde, asi je to moooc utáhlý :(

Od: he
Datum: 23.11.14 16:56

Sanyo vy jste super . Moc díky, uvidíme zkusím ještě pořídit nový čtyřhran :(, a nebo někde koupit mužskýho )

Od: he
Datum: 23.11.14 17:02

Pokud od někoho chci radu je slušnost spolupracovat a poděkovat . A všem mým hodným rádcům, tímto děkuji z celého srdíčka. Až to spáchám, napíši jak to dopadlo, jestli neuplavu

Od: isteron
Datum: 23.11.14 17:39

To je panelový radiátor. Na tieto typy predávajú malé kľúčiky, štvorhrany . Lepší je plechový, mávajú aj plastové. Alebo trubkovým kľúčom otvoriť, Do ľava. Má to priemer 8 mm. Ten biely plastový veniec sa dá otáčať, tadiaľ vyteká vzduch + voda, ten sa dá nasmerovať tak aby ste tam mohli dostať a podložiť nádobu. Výtokový otvor nie je veľký, tak nečakajte nejaký veľlký tlak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 22:06

Ahoj. Šikulko He, pak je tu ještě jedno řešení. V případě, že je u toho to radiátoru, použité šroubení ventilu, v provedení, co tam nemá nějaké těsnění, ale doteky půlkulatým stykem kov na kov. Pak stačí dvěma hasáky, nebo sikama povolit ten horní spoj a nechat ten vzduch odfouknout, třeba do hadru a zase utáhnout. Tenhle divný postup, ale bude asi jen pro velký kluky. Kdyby jsi tam měla takového, tak mu to můžeš jako zkušená poradit. Jinak, mezi odvzdušňovákem a radiátorem je u závitu gumový kroužek. Ahoj.

doplněno 23.11.14 22:12:

A, jak prodávají ty kličky, tak i ty hliníkové, slitinové, jsou stejně na prd, jako ty plastové. Jestli je na spátečce ten uzavírací ventil, tak se dá uzavřít a ten radiátorový taky a pak ten odvzdušńovák lehce vyměnit za nový. Bude tam nejspíš 1/2 coulový. Stojí nový asi 25 Kč.

doplněno 24.11.14 15:58:

Sakra holka, jak ti pomoct? Kdyby jsi byla někde poblíž, tak je to na chvilku. Mám ještě jedno z podivných řešení. Napadlo mě při pohledu na tu první fotku. Možná by šlo, pilkou odříznout opatrně ten bílej plast kolem toho čtyřhranu. Tu část, co vytváří tu prohlubeninu. Pak se obnaží více toho čtyřhranu a pak by na něj šlo nasadit nějaký malý stranový klíček. Nebo vícehranné očko. To by se ti mohlo třeba povést.

Nebo to některý z kolegů strhne? Ten nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: he
Datum: 24.11.14 06:53

Děkuji, vím, že vyměnit by to bylo nejlepší, ale topenáři se takovými maličkostmi nezabývají a ten chlap není ).

Datum: 24.11.14 17:33

Kupte si klíček nebo raději dva, tři, nasaďte na odvzdušňovák a pokud to nepůjde rukou, tak sikovkama. Pokud jeden zničíte, nasadíte další.

http://www.topenilevne.cz/gia…ni-klicek-odvdusnovaci-p9283/

A nebo řešení, že vyměníte komplet odvzdušňovák. Stačí upustit z topení vodu ( pokud to není panelák ap.). Vyšroubujete původní a našroubujete nový. Těsnění nemusíte řešit, je součástí nového odvzdušňováku.

http://www.topenilevne.cz/odv…adiatorovy-ventil-1-2-p37929/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 16:37
avatar

humbuckere, kdyby napsala z jakého je města, určitě by se někdo našel, kdo to má kousek..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: he
Datum: 24.11.14 18:48

Kladno , ale podařilo se to povolit, asi je to provizorní řešení, určitě lepší bude vyměnit celý odvzdušňovací ventil, ale nyní to tak 14 dní vydrží , než se to zase zavzdušní, tak budu bádat. DÉKUJI MOC

Datum: 24.11.14 19:04

Jak říká můj dvouletý vnouček , který bude mít narozky ve středu - Dědo, šikulka ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 19:38
avatar

he, blahopřeji...

jste šikulka

Proč by se to mělo zavzdušňovat, kde se bere ten vzduch..

doplněno 25.11.14 10:16:

he, OK, natlakuje, odvzdušníte. Nikde vzduch, jen voda..

pokud to není nové topení, tak kde se bere vzduch po čase?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: he
Datum: 25.11.14 08:36

Milane, nevím topenář doporučil napustit víc vody- zvýšit tlak, nebo jak se tomu říká, protože se jedná o radiátor v patře, ale stále se to zavzdušńuje, aniž by někde utíkala voda :(. Proto musím odvzdušňovat často :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.