Studený regisr v koupelně

Od: Datum: 22.11.14 19:17 odpovědí: 8 změna: 24.11.14 06:35

Bydlím v přízemí a registr v koupelně netopí. Nejde o odvzdušnění. Ve sklepě jsem uzavřel trmoregulační ventil zpátečkčky a vypouštěcím ventilem jsem vypouštěl vodu tak dlouho, až byla teplá i vracečka. Znova jsem odevřel termoventil na zpátečce (modrý) a registr hřál asi hodinu a je zase studený,Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 21:44

Ahoj. A jsi si jist, že ti v té soustavě dochází k nějaké cirkulaci? Na co tam máš ten červený ventil?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: starous
Datum: 22.11.14 22:37

Jak je patrno z fotografie, koupelnový registr je odvden z hlavního řádu ÚT a na přívodu jde přes ventil červený a zpět se vrací do spátečky modrý. oba jsou jak je na snímku propojeny Cu trubkou, která pravděpodobně hlídá rozdíl teplot a zavírá nebo otevírá ventil. Jedná se o RPG byt a porucha je hlášena už loni před ukončením topné sezony a letos už 2x. Mluvil jsem s technikem, vysvětlil jsem problém a bylo mi slíbeno, že tam někoho pošle. Netopíme dál. K cirkulaci určitě nedochází, když voda v registru je po hodině opět studená. Zavada bude na strane spátečky - modrý ventil a trubka do spátečky hlavního řádu. Myslím, že to bude problém, když se topí.

Datum: 23.11.14 10:08
avatar

Myslim si, že toto spadá pod kompetenci správce objektu, předal bych tedy řešení problému odpovědné organizaci a trval na důsledném vyřešení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.14 13:01

Ahoj. Je až trestuhodné, že s tím, že něco tak dlouho netopí, někdo nedává do pořádku. Pokud nejsi schopen něco si opravit sám, tak musíš někoho zodpovědného k tomu donutit. Prostě ho otravovat, až mu to bude nepříjemné. Nebo na něho poštvat jeho nadřízeného, že asi nedělá svou práci dobře. Upozornit na něco, že něco netopí, dvakrát za rok, není moc často. Proč trpět něčí levárnu? Nezkusil jsi ten rozvod, nějak otevřít na tvrdo, aby se automaticky nezavíral? Pokud to nějak jde?

doplněno 23.11.14 21:26:

Starouši, z tvého vyprávění mi připadá, že ten problém z cirkulací asi bude to ono. To, že když tu vodu vypustíš a místo ní si tam natáhneš jinou, tu teplou, která zase vychladne, cirkulace tam nefunguje. Tu vodu tam musí něco honit. Něco ji musí v situaci, když je to otevřený, ji prohánět dokola. Pootvírej, co se dá na trase a dohlídni na to nějaký pohánědlo. Oběhové čerpadlo, nebo dodávání tý teplý vody z venčí. Tak se na to ještě koukni. A svěř se, jak to dopadlo. Ahoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: starous
Datum: 23.11.14 18:34

Zdravím, máš pravdu, chce to víc drzosti, ale celá věc není tak jednoduchá jak se zdá. Pokud jsem volal, ochotně a zdvořile slíbili napravu, dokonce volal technik a také mě ujistil, že tady někoho pošle. Pravděpodobně udelal to co já již několikrát, že jsem studenou vodu vypustil, až registr začal hřát a za hodinu to samé. Další věc je ta, že vám řeknou, ze to není závada, ale zavdušněný registr a ten musí nájemník odvzdušnit v nejvyšším patře. Jak vysvětlíte ženě na druhé straně telefonu že to není tím, ale chyba je někde jinde. Dále léto, netopí se a musím počkat až začne topná sezona a tak čekáte, a čekáte, že konečně bude hřát. Hned zítra budu urgovat znovu. Dám určitě vědět, jak jsem dopad.

Od: starous
Datum: 23.11.14 22:58

humbucker, jasné, voda necirkuluje ale důvodem budou ty dva ventily, (foto) které mají za úkol řídit pomocí propojení uzavírání. Ventil červený je funkční- teplá voda přošla celým registrem a zpátěčka až po termo ventil byl horký. To znamená, že chyba je ve ventilu modrém, který jde do zpátečky. Myslel jsem, že se ozve třeba topenář, který mi vysvětlí funkci a důvod pro který tam jsou. Tedy vodu jsem tam nenapouštěl. Prostě modrý jsem zastavil a vodu jsem vypouštěl dokud nezačla téci voda teplá z přívodu. Potom jsem ventil modrý opět otevřel a věřil, že fyzikální zákon udělá své. Teplá nahoru a ochlazená dolů. -stonek měl pravdu, nechat to na těch, co za to zodpovídají. Ale kdy se dočkám tepla v koupelně, to je otázka. Jinak dík.

Od: hujer123*
Datum: 24.11.14 01:05

Z toho obrázku není vidět, kam přesně vede ta kapilára z toho modrého ventilu. předpokládám, že do potrubí stoupačky. Kdyby to bylo naopak, chápal bych to tak, že když je zpátečka teplejší, než nastavená hodnota, přivře se stoupačka.

Takhle to na mě dělá dojem, že když je plně otevřený červený ventil, kapilára může být ohřátá od hlavního potrubí a uzavře zpátečku dřív, než se horká voda dostane až do registru. Nedala by se ta kapilára vytáhnout, aniž by tekla voda? Myslím, že vytažená by se ochladila a otevřela zpátečku. Pokud ne, byl by pravděpodobně modrý ventil vadný. A co přiškrtit červený ventil, aby se kapilára tolik neohřívala?

Není na těch ventilech možné najít výrobce? Topilo to někdy v téhle konfiguraci?

doplněno 24.11.14 08:43:

Není to zázrak, je to vlastnost té kapiláry. Místo aby snímala teplotu svým koncem, snímala jí někde jinde a průtok byl přiškrcen, jako při překročené teplotě. Myslím, že jestli to topí, je to vyřízeno a všichni jsme o kousek chytřejší pro příště.

doplněno 24.11.14 08:44:

Asi pro tento případ je ventil tepelně izolován, aby kapilára nepřišla do styku s potrubím jinou částí, než koncem zasunutým do potrubí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: starous
Datum: 24.11.14 06:35

Zdravím Hujere123. Tys na to kápl, kapilár jde z modrého ventilu na červený, tedy červený přívod z hlavního řádu, do zpátečky přes modrý ventil. V našem paneláku je jich celkem devět ( další viz třetí foto ) a všechny mají stejný systém zapojení. Jen jedna však netopila. Nevím jistě jestli jde ta trubička odpojit, jestli je napuštěna plynem, řídí otevírání a zavírání těch ventilů. Nedalo mi to a ještě jednou jsem zašel do sklepa a tu spirálu jsem nadzvedl od teplého řádu . Světe div se, náš registr zase po osmi měsících hřeje. Tak nevím, zázrak? Stejně mi to nedá, zajdu za odborníky a zeptám se na důvod a funkci toho zapojení. Tak Vám dík a dám ještě jednou vědět. Těšilo mě, Václav

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.