Natěr železných futer-hrůza!

Od: Datum: 22.11.14 18:43 odpovědí: 16 změna: 22.11.14 20:37

právě natírám železný futra syntetickou základovkou Dulux ...píšou neředit tak jsem to neředil..natírám štětcem samá rýha,schne to za štětcem.štětec se těžko táhá..co dělám špatně sakra?.. tak jsem to opravoval tak dlouho dokud tam není vrstva jako prase a vypadaá to děsně..:/:((( co ted..počkat až to uschne a zbrousit? pujde to? nebo pak použít rovnou opět odstranovač nátěrů?::(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dhwo
Datum: 22.11.14 18:48

Barvu příště nařeďte. Nejspíšed byla vyschlá. Dulux je dražší a tím pádem ležák.

Ohodnoceno: 0x

Od: kutli
Datum: 22.11.14 19:20

dobře tak jakou základovku syntetickou mám koupit tedy abych nic ředit nemusel:( existuje nějaká která se neředí a jde s ní krásně natírat?..děkuju

Od: jmlc®
Datum: 22.11.14 18:57

počkat, až to zaschne, to nejhorší obrousit smirkovým papírem...

Já od jisté doby (cca 5 let) používám skoro na vše Alkyton antikorozní barva na kov - zatím nejlepší barva, se kterou jsem cokoliv dělal.

Datum: 22.11.14 19:12

ten alkyton se dává bez základovky?..ředí se?...

Datum: 22.11.14 19:16

bez základu - jen na očištěný (nemastný) povrch.. já tím natíral i staré rýny a okapy - stačilo jen trochu seškrábnout rez, ale žádný odrezovač atd... okapy jsou 4 roky pořád stejné ! Ředí se ředidlem (tuším 6006) ale max. 10% - já to do půl plechovky neředil. Až to bylo delší dobu otevřené, potřebovalo to trošičku...

Je to kilo cca 360,-Kč - jeden nátěr stačí (je silnější)...

Datum: 22.11.14 19:22

jmlc: a čím jste prosím odmaštoval?... natíráte alkyton válečkem nebo štětkou? děkuji

Datum: 22.11.14 19:24

Po ošmirglování jsem to otřel hadrou - suchou, pak namočenou v ředidle. Štětku - válečkem si to nedovedu představit :) Jenom musíte koupit štětku za 100,- a ne za dvacku od větnamce.

doplněno 22.11.14 19:27:

Ještě musím doplnit, že to docela rychle zasychá... takže se nesmíte vracet na natřené místo a šudlit a šudlit...

Od: arba®
Datum: 22.11.14 19:40

Povrch odmasti acetonem, ředidlo je taky trochu mastné. Alkyton se ředí ředidlem S6005, dle návodu na plechovce.

Datum: 22.11.14 19:16
Také používám alkyton,neředí se.Krásně se slije ,že to vypadá jak nastříkané.

Datum: 22.11.14 19:32

Pokud je to uvnitř, (interier) pak bych s klidem použil Balakryl. Nesmí tam ovšem být ani stopa rzi, nebo mastnoty. Ta barva na vodní bázi je na to docela háklivá.

Natíral jsem plechové futra, co mám dveře do sklepa a část byla rezavá (od sklepa) a část byla v pohodě...

Bohužel mi přes Balakryl furt prolízala ta rez. Takže na rezavé synťák, nebo nitro.

Nevěřte kecům z reklamy, že barvy na vodní bázi se hodí na narušený (rezivý) podklad.!

Ani Hammerite není samospasitelný.! Je to jen obyčejná barva, asi 5x předražená.

Lepšího výsledku dosáhnete tím, že podklad opravdu dobře očistíte, natřete podkladovou barvou, pak základovkou a nakonec finální. Třeba lakem. Vím, je to moc práce a dnes všichni někam spěchají...

A kam spěcháte Vy.?

Od: kutlik
Datum: 22.11.14 20:05

2kedar: taky si myslím,že nejlepší řešení je základovka + vrchní nátěr...ale chci syntetický..je to železo a strašně rychle nám to koroduje...akorát nevím jakou základovku použít abych ji nemusel ředit a nebyly na ní tak strašné tahy po štětci..katastrofa:( ted budu tu hrůzu muset brousit až mi upadnou ruce:(

Datum: 22.11.14 20:19

Pokud nechcete tahy po štětci, pak musíte opravdu vždy barvu naředit.

Ředidlo musíte stejně koupit, ikdyby jen na vyprání štětce. Takže si sbírejte plechovky od konzerv...

rybičky.. májka.. všechno..

Osobně nevyhazuju žádné plechovky, ale využívám je při natírání všeho.

Pokud použijete jako základovku synťák, pak jako vrchní taky synťák.

NEMIXOVAT.!

Pokud jsou plechové futra suché, nezkorodované, pak klidně jděte do vodouředitelných barev.

Jinak NE..!

Datum: 22.11.14 19:35

Základovka je určena přímo na kov,měla by se nakonec natřít emailem.Nechej to zaschnout,pak přebrousit nerovnosti a přelakuj syntetickým vrchním emailem.Nejlépe tixotropním,nestéká,dobře se rozlévá.Použij malý štětec,namáčej jen jemně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.11.14 20:07

jabraka: když sem minule řekl v obchodě "tixotropní barvu" hleděla na mě prodavačka jak zjara...máte prosím konkrétní tip? děkuji

Datum: 22.11.14 20:11

Opravdu se zkuste v nějakém "barvy-laky" mrknout na ten Alkyton ... já od svého mládí natíral vrata, bránky, trubky, tyčky... to bylo nějaké barvy - a ten Alkyton je účasná věc. Jeho první a jediná vrstva je dost tlustá a po zaschnutí lesklá - omyvatelná!

Při stavbě garáže z železné konstrukce (staré topenářské trubky) jsem užíval jen tuto barvu na dost staré a rezavé kousky - jak jsem psal s rýnou a okapy, ani na těch trubkách nevidím po 3 letech změnu.. Pokud budu v budoucnu něco natírat, mám jasnou volbu - jeden nátěr.

Datum: 22.11.14 20:37

jmlc: já už to raději svěřím profi natěrači..vůbec si už na to netroufám , pořád jen vyhazuju peníze a výsledek je katastrofa:((.tu paseku co jsem dneska udělal raději shodím dolů odstranovačem barvy a nechám to profikovi..ten si s tím poradí asi nejlíp.-..a zase budu platit:(:D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.