Beton vs. cihly

Od: Datum: 22.11.14 13:50 odpovědí: 4 změna: 22.11.14 23:03

Ahoj,

v předsíni jsem odsekal omítku až na cihly - důvod: nebyla nahozená až ke stropu, protože tam původně dali velkou skřín za kterou to nebylo vidět. Dále část omítky byla poškozená kvůli kotvení skříně atd. Zkrátka raději jsem to shodil všechno dolů.

Chtěl jsem se s vámi poradit o tom, co se stěnou dál. Líbí se mi totiž pohledový beton a chtěl bych tuto stěnu v tomto stylu. Dá se cement aplikovat přímo na ty cihly namísto klasické jádrové omítky a štuku? Nebo by to mohlo dělat nějaké problémy? (jedná se o stěnu, která sousedí přímo s nevytápěnou chodbou bytovky, byt je starý cca 50 let, stěna je ale suchá a cihly ve velmi dobrém stavu). Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 14:18
avatar
Nemam konkretni zkusenost s pohledovym betonem takze pokud je to sterka tak nahodit a tim si srovnat podklad. Pokud je to smes tak klidne nahodit touto smesi. Dalsi vec je cena materialu je blbost si to srovnavat drahou smesi pokud to ma nejak vypadat . Pokud cena betonu znacne prevysuje cenu malty tak srovnat maltou . Celkove je cementova omitka vyrazne pevnejsi nez klasicka ale velmi spatne se nanasi a ma tendenci za mokra odpadavat. Pokud by vam to nevadilo tak udelejte par fotek pri praci a dejte je sem
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 14:32
avatar

Nepíšeš rozměry,takže beru odhadem- skříň cca150cm na šířku-takže pro lepší počty2m x standartní výšky 2,5m ,plocha tedy 5m2 což při ohození bude trvat (bez přípravy materiálu atd) cca 2hodiny,při ohazování cementovou maltou (betonem) bude trvat možná den možná dva,nemá takovou přilnavost díky absencí vápna! Jinak není problém ,pkd se Ti líbí spíše beton ,tak proč ne!Jsou lidi co si myslí,že beton je podřadný materiál ale neuvědomují si ,že bez betonu by dnes nikdo nepostavil ani kozí chlívek!

doplněno 23.11.14 10:11: Kjaník -*palec*Tazatel je úplně jedno zda-li jádrová nebo cementová malta,teda co se týká tepelně izolačních vlastností ,v takové tl.je to jedno! což takhle ,pokud narazíte na zedníka co umí,tak udělat cementovou pálenou?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milpa
Datum: 22.11.14 14:40

Stěna má cca 3m x 2,5m výška. Netušil jsem, že vápno má vliv na přilnavost. A co tepelně izolační vlastnosti? Je jádrová omítka a štuk lepší než beton aplikovaný na cihly? Chci se pochopitelně vyhnout případným problémům (plíseň) atd. Pokud by se ukázalo, že je jádrová omítka + štuk lepší, zvolil bych druhou možnost - a sice imitaci pohledového betonu aplikovanou na jádrovou omítku se štukem.

Od: kjanik112*
Datum: 22.11.14 23:03

Pohledový beton je, když...Když truhlář ( ne tesař ) vyrobí hladký šalung s milimetrovou přesností v dílně na hoblovce, např. pro schodiště a to se zvlášť kvalitně namíchaným betonem vybetonuje. Tam už nic nejde dodatečně opravovat, vše je vidět. Pak se odstraní šalung a --pokud se vše povedlo--stavaři obdivně vydechnou. Beton je dokonale hladký a je to z jednoho kusu. Ovšem co chcete Vy, to je i profíka "makačka na bednu", to je hodně přemýšlení. Samozřejmě není problém to nahodit hladkou cementovou omítkou a uhladit ji. Ale: mohou se vytvořit trhlinky=neodstranitelná vada. U sousedů se může něco opravovat, budou mlátit do zdi=a zas to samé. Jak to začnete něčím natírat, to už není pohledový beton. Pokud je za zdí nevytápěná chodba, já bych pohledový beton vzdal a omítnul bych to perlitovou cementovou omítkou 1 : 4 v tloušťce 3 až 4 cm, na pořádný cementový špritz. Povrch bych zatočil po zavadnutí dřevěným hladítkem=zednická klasika. Snažil bych se o hladší povrch, na drsné by se držel prach, což by Vaši choť asi stále rozčilovalo ( i s tím mám zkušenosti). Sdělte nám, pro co jste se rozhodl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.