Dvakrát zaplacené SIPO

Od: Datum: 22.11.14 13:09 odpovědí: 10 změna: 22.11.14 21:41

Ahoj,

prosím nevíte někdo co se děje v případě, že zaplatíte SIPO dvakrát?

Poprvé neodešlo z účtu pro nedostatek prostředků, tak jsem ho uhradila hned následující den jednorázovým příkazem, ale netušla jsem, že banka pokus po 8 dnech zopakuje a SIPO tedy odešlo znovu-podruhé.

Nevíte jestli mi peníze vrátí zpět, nebo poníží následující měsíc?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 13:29
avatar

Jestliže platíte sipo inkasem z účtu, banka nic neposílá. Pošta si sipo strhává sama a to ve dnech 11.12.20.21 v měsíci. Jestliže jste zaplatila sipo jednorázově, pošta vám ho vrátí. Musíte se obrátit na poštu. Pro platby jednorázovým příkazem je nutné uvést správný variabilní symbol a ten se liší v závislosti na druhu platby. Pokud tedy platíte inkasem, nic neplatte jiným způsobem, popř že platba neodejde ani v poslední den, vyčkejte na upomínku. Jinak systém vaši platbu nerozpozná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mari*
Datum: 22.11.14 13:35

Dobrý den, nevím jestli jsem se vyjádřila správně. Ano pošta si strhává z našeho účtu k 11 v měsíci SIPO, v ten den tam nebyl dostatek prostředků, proto jsem hned SIPO zaplatila převodem z účtu dle instrukci, co jsou na papíru SIPO-tedy jednorázovu platbou. Netušila jsem, že pošta v případě, že toho 11 tého není na účtu dostatek prostředků svůj pokus ještě jednou zopakuje a platba prošla, jelikož v té době už tam byly peníze s mé výplaty. Takže SIPO odešlo dvakrát-jednou mým jednorázovým příkazem a podruhé klasicky inkasem...nevím jestli mám někam psát reklamaci, nebo se to poště někde v systému automaticky zobrazí a jednu platbu mi vráti...popřípadě kdy?

Datum: 22.11.14 13:50
avatar

Zase, nejlépe učinit dotaz.

Asi by to měla vrátit pošta, na druhou stranu obě ty platby odešly k adresátovi, což ovšem, na třetí straně, není vaše chyba a pošta by za to měla zodpovídat. A s příjemcem zdvojené platby si to vyřídit sama.¨

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 16:06
avatar

Jak jsem psal, pošta si šahá na účet 4x do měsíce ve výše uvedené dny. Může se to měnit, například když je víkend 11 a 12 tého, strhne 13ctého v pondělí nebo 10tého v pátek. Zajít na poštu a domluvit se tam, protože příští měsíc bude šahat zase a poduk třeba platíte sipem telefon, částka se liší. Ještě pokud vám chodí papírové sipo, nechte si ho posílat na email elektronicky - ušetříte 5Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mari*
Datum: 22.11.14 20:22

příští měsíc už si dám pozor, aby na účtu bylo dostatek prostředků a bude to v pořádku,. Jde mi ale o to co udělají s tou jednou platbou, která jim přišla navíc. Jesti mi jí vrátí a kdy?

Datum: 22.11.14 20:59
avatar
Zkuste se zeptat na poště anebo oslovit jednotlivé příjemce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 13:29
avatar

To záleží na příjemci, přes SIPO se posílají různé platby. Asi by to chtělo spojit se s příjemcem.

Jen nerozumím, proč by vám platbu vracela pošta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 13:57
avatar

Logicky tak vznikne u příjemců přeplatek, který by vám měly následující měsíc odečíst z plateb. Osobně bych kontaktoval příjemce plateb a zeptal se přímo jich, jak tyhle přeplatky řeší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.11.14 21:39

Ahoj. Ono se může stát, že ti to ti příjemci vrátí při nejbližším vyúčtování. Třeba až za dalších půl roku. Jestli to chceš dřív, bude třeba jednat s nimi. Nebo to tam už nechat a mít tak malého fóra pro ta vyúčtování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.11.14 21:41

A proč to neřešíte s příjemcem platby? Nekoušou ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.