Rospustné v oIeji

Od: Datum: 22.11.14 12:14 odpovědí: 13 změna: 23.11.14 08:20

Dobrý den, mám zde nějaké rostliny v prášku a potřeboval bych je rozpustit v oleji. Bohužel v oleji rozpustné nejsou, jen ve vodě. Když ale rozpustím prášek ve vodě a pak smíchám s olejem, tak to samozřejmě nefunguje, protože voda není rozpustná v oleji. Napadá vás jak to udělat? V čem prášek rozpustit předtím než se vloží do oleje, nebo co do toho prášku zamíchat? Olej se používá pro zevní použití. Mockrát děkuji za každý nápad

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 12:21

Není patnré přesné použití. Smíchat prášek s olejem by ale bylo možné našleháním směsi. Pokud je to na mast, bude otázkou, jaké množství budete potřebovat. Lze použít třeba mikrošlehač na mléko...

doplněno 22.11.14 12:29:

Ne míchat, to nemá cenu. Je potřeba směs našlehat! Pak pěna pojme i ten rostinný prášek a bude mít konzistenci umožňující rozetření-

Ohodnoceno: 0x

Od: bull0
Datum: 22.11.14 12:26

já jsem to zkoušel co nejvíc smíchat, ale stejně se to nakonec shluklo do hrudek.

Datum: 22.11.14 12:27

v oleji to tedy není rozpustné ani při velkém míchání a rozmělňování.

Datum: 22.11.14 12:43

Já se domnívám, že máte ten prášek nasypat do oleje a nechat v něm louhovat. Před upotřebením protřepat.

Datum: 22.11.14 13:29

já ale potřebuji vše rozpustit ne jen vylouhovat

Datum: 22.11.14 13:35
Zdravím, co je to za rostliny? K čemu se mají jinak použít? Nemůžete si třeba koupit ty samé, ale s vlastnostmi, které by odpovídaly? Proč nelze k zevnímu potírání použít to, kde jsou kousky rostlin? Prostě to zkuste víc přiblížit. Jak rozpustit vodu v oleji vám ale neporadím.

Datum: 22.11.14 19:30

No rozpustit vodu v oleji nejde, ale jde například vodu nahradit něčím jiným, nebo to udělat úplně jinak. Je to například když vezmete zdravou bylinu a rozemelete ji na úplný prach. Ten pak lze ze 100% rozpustit ve vodě, ale v oleji se shlukují hrudky. Já ale vím, že to nějak jde, ale nevím jak.

Od: ben®
Datum: 22.11.14 13:42

Dobrý den, zkusil bych to v horkém oleji. Zdravím!

doplněno 22.11.14 19:34:

Proč? Bylinky se také zalévají horkou vodou (čaj nebo odvar). A nepíši nic o převaření - pouze horký olej.

Datum: 22.11.14 19:27

To by možná fungovalo, ale zničily by se všechny prospěšné látky...

Od: moto®
Datum: 22.11.14 13:46

Asi to nejde, smířte se s tím. Piliny také nejdou v oleji rozpustit.

Od: pb®
Datum: 22.11.14 20:25
Ale notak, vy si myslíte, že celulózu rozpustíte v oleji? Tady zcela jistě nejde o to, že rostlinu musíte rozpustit v oleji, ale že ta účinná látka, kterou ona rostlina obsahuje, je rozpustná v oleji a ne ve vodě. Když děláte konopnou mast, taky v ní plavou kusy zelené kytky, dokud to nepřefiltrujete.

Datum: 22.11.14 21:57

Já nevím, jak je dělaný ten prášek, ale je 100% rozpustný ve vodě, ale v oleji to nefunguje. Chtěl bych, aby se to v tom oleji dalo stejně tak dobře rozpustit jako ve vodě.

Datum: 23.11.14 08:20

Zoušel jste smíchat prášek s menším množstvím oleje, udělat takové husté těsto, nechat to nějakou dobu odležet, aby prášek nasákl olejem a pak to zkusit dalším olejem rozředit?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.