Srazi se nam voda

Od: Datum: 22.11.14 09:42 odpovědí: 5 změna: 22.11.14 17:42

Dobry den mam dotaz mame plastova okna v panelaku,, panelak je stry 8let a dela se nam v zime stale cerna plisen nebo srazi voda na oknech .Mame mikro ventilaci a topime ale furt se to dela uz nevime co delat.Uz nam to znicilo i plovoucky jak to zateklo za ne a to davam i hadryna parapety.Lidi z baraku rikaj ze to nenechali poradne doschnout benton ze to maj taky ze to rychle uzavreli aby meli pokoj a nazdar?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 10:26
avatar

Před 4 lety namontovali našim mladým okna a když je servisman chodil seštelovat, udělal ji přednášku. Zakázal jim používat mikroventilaci, jako náhradu za větrání. Pravil, že je to jen odčerpávání tepla, ale vlhko to neřeší. Že je potřeba topit a větrat. Větrat několikrát denně do půvanu po několik minut. A u vaření pootevřít okno ventilačkou. ;) Totéž mi pravil bratr v mém starém baráku. Takže 3x denně větrám do průvanu, při vaření pootvírám okno a topím. Plíseň je živý tvor a mrcha. ;) Větráte málo. Ne že dost. Kdybyste větrali dost, neteklo by vám všude a až na zem už vůbec. Jinak vlhko, než topením a větráním, nelze odstranit. Opravdu ne!

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 22.11.14 10:55

Mikroventilace sice nestačí na větrání, ale stačí na to, aby se více ochladilo sklo uvnitř a voda na skle se srážela o to více. Topte a větrejte průvanem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.11.14 13:09
avatar

Větrejte nekolikrát denně dokořán. Mikro v zimě nepoužívat! Dochází k prostupu studeného vzduchu mezi rám a křídlo, kde se ochlazuje jak sklo, tak rám okna a vznikají tepelné mosty, kde se sráží vlhkost a po zatopení se tvoří plísně. Takže větrat dokořán, ale jen pár minut, aby opět nedocházelo k ochlazení stěn, rámu okna atd. Nejlépe to poznáte tak, že po otevření okna se vnější tabule zarosí - až orosení zmizí, je vyvětráno.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.11.14 17:12

Stejně nechápu naco tam výrobci cpou tu mikroventilační polohu. Akorát tím lidem blbnou hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 17:42
avatar

Pocity z vlhka můžeme mít všelijaké. Zdá se nám sucho, zdá se nám vlhko. Kupte si vlhkoměr, nějaký úplně jednoduchý s ručičkou a s vyznačením ideální vlhkosti a máte jistotu, jak vlhko v bytě je.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.