Jak odstranit vlhkost stěny

Od: Datum: 21.11.14 20:12 odpovědí: 11 změna: 23.11.14 20:24

Kupujeme byt v domě, který není podsklepený a v některých místech jsou mokré stěny. Poradťe prosím jak postupovat s odstraněním závady. Co nejlépe použít. Manžel je zedník, ale dlouho to nedělá a nové postupy a výrobky už nezná.

Děkuji vřele za radu EvaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.14 20:18

Nezlobte se na mě,ale do toho bych nešel,to vypadá na izolaci.To je mokré moc. Nejsem zedník,ale asi oklofat nechat vyschnout a pak sanační omýtka. aurčitě vám tady nějaký zedník poradí.Budete z toho nešťastní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 20:32
avatar

Nezlob se na mě, ale tohle nekupuj. I kdyby to byl barák a celý tvůj, tak by to bylo na velký rozvážení zdali ano, či ne. Ale byt v takhle vlhkým baráku? To nemůže nikdy dělat dobrotu a nápravu vidím jako hoooooodně složitou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.14 20:50

Já bych zase tazatele nezrazoval, zejména, když je to zedník... Něco se mi na fotkách nelíbí, resp. možná líbí - jak to, že ta zadní stěna za schodama, se mi zuchá být suchá - bez vlhkých map? To mi je divné, nemůže např. v té vlhké stěně být nějaká vodovodní trubka a pod. Tedy, to ale musíte vědět zcela na "beton"... Je to vlhké, ale jaksi mi tam chybí plíseň..., pokud můžete, napište mi, řešil jsem doma také vlhké zdi - už je nemám, tedy ne navenek, na povrchu jsou zdi zcela suché... Můžu vám poradit co s tím, vy to ale můžete zavrhnout..., zejména, pokud máte peníze, pokud peněz nemáte nazbyt, jsem ochoten se s vámi podělit o moji zkušenost, které ( bohužel pro ně), nikdo nevěří... Pokud jste blízko Plzně, klidně se přijeďte podívat !

Možná, že máte vlhko pod podlahou..

doplněno 21.11.14 21:05:

1111 - se mi zdá jedničko, že na té třetí fotce máte OSB desky na podlaze,, nebo se mi to jen zdá? Popřípadě jak dlouho, ale to nevím, jestli by jste věděla...

doplněno 21.11.14 22:25:

Jak říká hambucker - do chemie bych určitě nešel, ale já také NE ! V každém případě chybí jako vždy u těchto typů otázek zcela základní a zásadní informace..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 20:55
avatar

Nepíšete to ale asi jde o byt v přízemí. Je třeba řešit příčinu a ne následek. Ta voda se někde musela vzít a pokud jen osekáte a znovu přeštukujete stěny, za měsíc dva to máte zpět.
Jelikož je vše mokré odspodu a na více místech, vypadá to na chybějící nebo porušenou vodorovnou hydroizolaci.
Podřezání baráku a vložení hydroizolace vás bude stát majlant a bez toho budtete celý zbytek života žít v plísni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 21:46

Ahoj. Věc se jeví být více složitá. Jde dost o to, jak moc tento domek, v tomhle stavu a v jeho místě, moc chcete? Jestli je cena ,,příznivá,, a budoucí náklady se dají pořád nějak snést, je otázka? K technické stránce, bych dodal. Chybí tu informace, možná spíš foto těch zdí z druhé strany. Jak moc je to z venčí nějak zahrabané? Nebo ten domek leží na rovině a základová spára je obnažená? Zatéká nějak na nějakou tu vodorovnou izolaci? To by dost ovlivnilo případné odstranění závad. Jestli ty zdi ,,jen,, oklofat a nahodit sanační omítkou. Nebo to totálně podříznout. Tak mě napadlo, odbourat zdivo v úrovni podlah a položit a svařit IPU na tu dlažbu a o kus ty výšky zvednout. Ubylo by vybourávání plochy místností a chodeb. Tak sem něco ještě dodej a třeba to umožní vymyslet lepší řešení nějakých úprav. Do nějaké chemie bych určitě nešel. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfdfdd
Datum: 21.11.14 23:23

jenom chci říct, že v Německu jsem byl cca 1,5 měsíce v jedné malé místnosti...Dělala se tam plíseň..a to dost..hlavně kolem skříní...Po měsíci jsme tam onemocněl...bolelal mě hlava..a pod...můj spolunocležník z toho také onemocněl...Bylo to z té plísně co jsme dýchali...Když jsme ji ze stěny umyli společně se savem, bylo to už dobrý..Ale neumím si představit bydlel v domě, kde se dělá plíseň.

nejspíše to kvůli tomu prodávají...asi bych si to rozmyslel, anebo si pozval člověka, který zjistí kde je problém,..ale pozor také je to jen člověk...tak aby závadu opravdu našel..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 21.11.14 23:28

Já to vidím na kombinaci všeho špatného vyjma prasklé trubky s vodou, což nepředpokládám. Takže ta kombinace všeho špatného je, že ten dům není mnoho měsíců, užíván - ani vytápěn ani větrán a zřejmě je v místech, kde jsou základy vydatně zavlhčovány letošními vydatnými dešti od půlky srpna. Také bych odsud utekl. Ale možná by výrazně pomohlo obkopání baráku s drenáží, provětrávané podlahy a sanačka. Jednoduše napsáno, v realitě práce jak na kostele, hodně peněz a někoho hodně znalého !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.11.14 23:41
avatar

Dobrý den, je to vzlínající a dlouhodobá vlhkost, která jde po omítce. jak to řešit draho a komplexně je tu už popsáno. Pokud by se to mělo řešit pouze v interiéru, tak bych se asi pokusil přerušit vzlínání u země - drážka v omítce až na cihlu a do ní zasunout asfaltovou lepenku a zaříznout u stěny. Další možnost je vlhkou část stěny otlouct na cihlu, očistit a na podložky tam připevnit desky CETRIS - ponechat vzduchovou mezeru. Není to řešení komplexní, ale spíše estetické.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janek*
Datum: 22.11.14 20:03

1/ řešení nejrozumnější - nekupovat

2/ není to náhodou byt po povodních? :D

3/ pokud o to moc a moc stojíte - zjistěte, zda se dají obkopat základy a voda svést drenáží pryč. To je dlouhodobě funkční, poměrně levné a jedině spolehlivé řešení. Pokud nelze - viz bod 1.

Funguje to tak, že kolem domu vykopete cca 50-100cm hlubokou a cca 20-50cm širokou rýhu, na její dno patří drenáž, na základy a spodek zdi izolace, a celé se to zasype kamenným štěrkem a na něj ideálně beton nebo jakákoli dlažba. Není to složité, málo se to vidí, ale mám to odzkoušeno na dvou vlastních domech a fungovalo to na stopro.

Vlhkosti v tomto rozměru se totiž nikdy a nijak jinak nezbavíte (chemie - neúčinné, podřezání - drahé a ne všude možné, asanační omítka - k ničemu; za tyhle věci byste jen vyhodili peníze - a nejde o destikoruny).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oooo
Datum: 22.11.14 20:07

Nekupovat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.14 20:24
avatar

Zjistěte si, zdali je vodorovná hydroizolace. Podle mne není, a musíte barák podříznout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.