Bydlení na privátě

Od: Datum: 20.11.14 18:15 odpovědí: 8 změna: 20.11.14 20:27

Dobrý den,

v září nastupuji na VŠ do Brna. Řeším to už teď, takže se Vás chci zeptat, kde se tak můžu s někým domluvit, že si spolu-pronajmeme nějaký byt (tak 3-4 lidi) a na co bych si měl dát pozor.

Děkuji a přeji pěkný večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 18:18
avatar

Existuje několik serverů, kde se hledají navzájem spolubydlíci. Např.

http://spolubydlo.centrum.cz/hledam/pokoj/brno/

http://www.spolubydlici.cz/cz…hp?action=go&oblast=11&druh=0

http://www.espolubydleni.cz/podnajem-spolubydlici/

Pak můžeš zkusit napřed kolej a najít si takové, které poznáš.

doplněno 20.11.14 18:32:

No jasně, určitě bys měl prohlédnout čtvrti, abys věděl, kam nikdy a kde se ti líbí. Ale lovit byt je vždy záležitost dost infarktová, která spěchá, realitka chce do pár hodin zálohu, jinak je zajímavý byt pryč, takže spíš než výpad za konkrétním bytem bych prohlídla celé Brno, jak se kde budu cítit, jen tak zběžně a pak vybírala podle vzdálenosti a místa z mapy, spojení do školy atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marek93
Datum: 20.11.14 18:27

Děkuji, to je přínosné.

Myslíte, že bych měl do toho Brna zajet a projít si to tam? Přecijen, blbě se určuje, kde co je, když tam člověk v realu nikdy nebyl.

Nebo mi bude stačit Google Street View?

Od: hmm
Datum: 20.11.14 18:55

Hodně mých spolupracovníků - spolupracovnic - během posledních 2-4 let hledalo podnájem (byt, pokoj...). Ty dobré se uvolňují málokdy - většinou už mají nachystané nájemníky dávno předem na doporučení stávajících nájemníků... V každém případě se hledání a stěhování událo spíše stylem: 12:00hod "tý jo, je tam inzerát na super byt" 12:05"máte to volný? za půl hodiny jsem tam - ok?" 13:00 "hurá, mám to podepsaný! " - a někdy druhý den "tvl. to je děs, tam teče voda z patra přes stupačku a v koupelně je potopa! hledám další byt! "

Dobrý byt se za půl roku může změnit v holobyt...

Uložte si výše uvedené odkazy na weby a zkuste v červenci začít... do září se domluvíte. Dnes je opravdu brzy a je zbytečné domlouvat se s takovou rezervou !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmm
Datum: 20.11.14 18:18

tento příspěvek mi něco připomíná :)) - v poslední době asi 3 různé příspěvky na sebe různě "ne-navazující" a s různými formami nicků - jen shodnou IP ...

To jen tak na okraj - faktem je, že v prosinci se domlouvat na pronájem bytu na září následujícího roku je blbost - všichni VŠ řeší až měsíc-dva před začátkem semestru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marek93
Datum: 20.11.14 18:28

Protokol IPv4 je již nějaký ten pátek vyčerpán.

Zřejmě se teď ještě asi nedomluvím, nicméně i tak se chci již připravit, protože ty nejlepší byty budou určitě hodně rychle rozebrané. Potřebuji nějaký blízko fakulty, proto to chci řešit s předstihem.

Datum: 20.11.14 19:29

Hlavně si dejte pozor na lokalitu, Cejl, Bratislavská, Francouzská a okolí...je to brněnskej Bronx.

Praxe je i taková, že na školách bývají na nástěnkách nabídky pronájmů/ už ověřených/, které si studenti předávají.Takže si tam můžete i sám dát inzerci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 19:48
avatar

na kolejích ve vstupním vestibulu byly obvykle vyvěšeny inzeráty, ale dns je to předpokládám spíše otázka webových stránek. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 20.11.14 20:27

Pokud máš FB tak najdi tuto skupinu: Bydlení v Brně, Bydlení Brno a přidej se k ní. Jsou tam hlavně študáci co hledají někoho k sobě do party nebo hledají náhradu za sebe/někoho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.