Zrádný a škodolibý soused

Od: Datum: 18.11.14 11:16 odpovědí: 12 změna: 18.11.14 18:49

Dobrý den, před deseti lety jsem se nastěhoval s rodinou do paneláku celkem se nám s rodinou ze začátku bydlelo v paneláku dobře, ale po čase jsem zjistil, že vedle nás bydlí soused důchodce ve věku 63 let který nás jenom sleduje celou tu dobu co tam bydlíme, tak si začal psát si o nás deníček. Jak už to bývá v paneláku, že se provádí dle rozpisu služeb úklid společných suterénních prostorů (podlahy na chodbách, prostor u sklepů na obouch stranách, vchodové a vnitřní dveře, výtahy ve 4. patře nejsou) a venkovního prostoru příslušejícího k paneláku( prostorů u dveří, schody,chodník). Náš soused dle rozpisu se vůbec neřídí a uklízí jenom jak ho to napadne takže úklízí jen moje manželka a soused rozpis služeb ignoruje. Hlavně že si soused vždy udělá čas psát o mojí rodinu deníček =( kdy jdeme do práce, kdy jsme přišli s práce, jak uklízíme chodbu, jaký kabátek dáváme pejskovi když prší, v kolik hodin jdeme pejska venčit, kdy se vracíme zpět, jestli větráme okna a jak dlouho apod.) To vše předložil důvěrníkovi když jsem se na souseda a jeho paní stěžoval že neuklízí chodbu a ostatní prostory, když má mít službu. Byli jsme s manželkou velmi překvapeni jaký rozsáhlý deníček si o nás celou tu dobu psal soused. Nechápu co ho k tomu vedlo že si psal o nás takové nesmysly přitom nic mu neděláme. Poradíte nám prosím, co s takovým sousedem a jak se máme bránit? Předem děkuji za odpovědi a za váš čas.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 18.11.14 11:25

A cemu se vlastne chcete branit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 12:07
avatar

Co takhle před procházkou na souseda zazvonit a nahlásit, kam jdete, jak dlouho tam budete, jak jste oblečeni a co máte s sebou, aby si to vše mohl zapsat? Můžete i trvat na tom, že na pečlivé zaznamenání údajů dohlédnete a vyrazíte, až si to on zapíše :-D Samozřejmě na člověka bez kouska studu to fungovat nebude, ale za zkoušku nic nedáte.

Ohodnoceno: 9x
 
Od: rv
Datum: 18.11.14 13:07

Okolo významných osobností se vždy pohybovali lidé s notýsky, kteří popisovali jejich činy - například

http://patdollard.com/2014/02…ong-un-drowns-newborn-babies/

Pravděpodobně patříte mezi takové lidi. Jestli si své velikosti nejste vědomi, tak jste pravděpodobně i skromní.

Je-li i váš soused hodný pozornosti, zaveďte si na oplátku deníček o něm.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: au1
Datum: 18.11.14 13:12

myslím, že by mohlo jít o stalking. upozorněte souseda, že je to trestné, nejlepší by bylo kdyby jste měli kopii záznamů které si o vás vede.

viz: http://www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.14 14:33

Ahoj. Prosím vás, co řešíte? Pokud si ten staroch jen něco zapisuje a jinak už neotravuje, kašlete na to. Naufrago tu docela dobře odpověděla. Ovšem, zjebat ho za to mizerné uklízení, to se dá určitě využít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tulipan
Datum: 18.11.14 14:41

Žeby to měl soused komplex z minulého režimu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ou
Datum: 18.11.14 18:09

Soused aby na to nebyl sám, jak nás sleduje, tak se snaží ovlivňovat dalšiho souseda aby nás nezdravil a nebavil se s námi jen kvůli tomu, že si od něj nenecháme mluvit do života, že si hledíme svého na rozdíl od zvědavého souseda který vede nudný život, tak řeší ten náš. Děkuji vám všem za rady a názory.

Od: asd*
Datum: 18.11.14 15:01

Deníček si psát může o kom chce.

Pokud neuklidí to co má, tak to nechte uklidit a vyúčtujte mu to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 18.11.14 15:04

Jsme taky měli jednou podobně švihlou starou bábu. Vždy věděla kdo jde od nás a kdo k nám. Pořád si stěžovala, že jí někdo leze do bytu a krade její bombarďáky když jde nakoupit, atd. Ignorovat nebo se odstěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 15:15
avatar

Pokud Vám to 10 let nevadilo, protože jste o tom nevěděli, tak by Vám to logicky nemělo vadit ani teď, když o tom víte, pokud by soused své zápisky nepoužil k nějakým útokům proti Vám.

Asi je to podivín nebo osamělý chudák, který v tom vidí smysl svého života. Zkuste se ho na to slušně zeptat, nebo se s ním spřátelit, anebo si toho nevšímat. Ještě si taky na to můžete někde stěžovat - ale proč zbytečně vyvolávat spory?

a pokud se týká jeho ignorování rozpisů, tak to asi stejně nezměníte - patří to asi k jeho podivínství. Třeba je i psychicky nemocný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 16:08
avatar

Měla jsem něco podobného. Napůl dementní babka psala anonymy, ve kterých vypisovala mé činnosti nebo také to, co si myslela, že dělám a házela je lidem do schránek. Zastavovala lidi pod okny, policii, kopáče a vlastně každého, kdo chtěl poslouchat a každému vyprávěla, že kradu a stále peru a chodí za mnou v noci chlapi, kterým peru a dávají mi signály baterkou. (rybáři hledající žížaly) . Bylo to fakt šílené! Nebylo obrany a každý si řekl, že si všecko z prstu nemohla vycucat, na každém šprochu pravdy trochu. *zed* Babka jednou v noci odešla někam, nevím jestli do nebe, ale do bytu nastěhovali cygany. 2 dospělí+6 dětí, z toho 4 mentálně postižené. S láskou na babku vzpomínám. :( Jediná obrana je ignorace. Navíc, každého, kdo začne o sousedovi, ihned utnout a nedovolit o něm mluvit. V rodině to platí dvojnásob. A nemyslet na něho. Svět a život není o stařeckém dementovi!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ou
Datum: 18.11.14 18:49

Vašich názorů si velmi vážím. Díky moc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.