Podklad pro suché wc na zahrádce

Od: Datum: 17.11.14 12:27 odpovědí: 5 změna: 17.11.14 23:17

Dobrý den. Zakoupil jsem již hotovou postavenou novou kadibudku na zahrádku. Chtěl bych se prosím zeptat,zda mohu postavit kadibudku jen tak na holou zem,nebo mám udělat nějaký základ z betonu,nebo stačí jen štěrk nebo něco jiného? Děkuju za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 12:37

Dobrý den, já jsem to řešil pouze úpravou terénu a položením betonových překladů pod obvodové stěny kadibudky. Stojí a funguje již několik let. Záleží samozřejmě na terénu (musí být dostatečně pevný). Žádná z Vámi uvedených variant nebude chybou. Jen uvádím tu svoji minimalistickou a tvrdím, že funguje. Dle Vašeho popisu předpokládám, že je řeč o kadibudce s chemickým WC. Na holou zem bych to nestavěl, razantně to sníží životnost o estetice nemluvě.

doplněno 17.11.14 13:43:

U klasického suchého WC budete mít 2 problémy:

1. Legislativa: Lidské exkrementy jsou v podstatě odpad (já to nevymyslel...)a jako s takovým by se s nimi mělo zacházet, tzn. likvidovat - např vyvážet, což z prosté díry v zemi půjde těžko.

2. Stabilita kadibudky. Většina kadibudek, které jsem viděl a byla stavěna na rychlo, měla dřív nebo později problémy se stabilitou, okraje jámy v některém místě povolily a bylo...

S budováním klasické kadiboudy nemám praktickou zkušenost, přišel jsem vždy k hotovému, tedy jen rada souseda (když jsme řešili moji kadiboudu) - zakopat sud nebo jeho část (ten se beze sporu vybírat dá), okolí zhutnit a dál pokračovat jako u chemického WC.

Problematiku možné kolize s legislativou s dovolením ponechám jiným, resp. Vašemu svědomí..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.14 12:59

Dobrý den. Jedná se o klasickou kadibudku-suché wc s dírou do země.

Datum: 17.11.14 15:06

Ahoj. Co já si pamatuju, tak v 60tých letech, měla moje babička, na vsi v Českým ráji, dřevěnou kadibudku. Stála ně něčem kamenném, možná betonovém. Pod kakací dírou stál velký zavařovací hrnec a ten se za nějaký čas motykou odtáhnul někam na zahradu a tam se odpad-obsah zakopal do země. V chaloupce nebyla ani rozvedena žádná voda.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.14 20:56

Za svůj život jsem (3x) a s úspěchem jako základ pro kadibudku použil dřevěné kolejové pražce , a ještě to je OK i dnes po 35letech.Zdar.Dají se sehnat i dnes - toť moje zkušenost.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.14 23:17

Kadibudku rozhodně postavte na nějaký pevný základ, Postačily by i betonové obrubníky položené na plocho - tzv. sadovky. Nebo ostře pálené kanalizační cihly. Na holé zemi by Vám kadibudka brzy uhnila a zejména ta kupovaná !

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.