Dvoje kamna do jednoho komínu

Od: Datum: 17.11.14 09:27 odpovědí: 3 změna: 21.11.14 08:29

Hezký den. Potřebuji radu ohledně komínu.

Na staré horské chalupě je postaven komín tak, jak se to dříve dělalo. Komín je nevyvložkovaný, žádný trám v něm mení zazděný, při opravě střechy bylo kus komínu ubouráno a konec komínu je se střechou dodělaný nový. Je možné napojit do tohoto komínu dvoje kamna? Jedny z kuchyně a druhé z velkého obytného pokoje? Vím, že vyvložkování by bylo asi dobré, ale chalupa je řešená tak, že je celé podkroví obyvatelné a tak je celkem příjemné, ohřát si záda o mírně teplý komín.

Hlavně je to chalupa jen na rekreaci, ne na trvalé bydlení. Vztahují se i na takovéto chalupy každoroční revize kominíkem?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 10:31

To už se tu řešilo několikrát(kolonka hledat )Jinak 2 obyčejné kamna do komínu dát můžete(néé krbovky) ale nesmí ústit naproti sobě aspoň 30cm rozdílu ještě se to počítá na Kw aby to do toho komína vlezlo Ta revize není povinná ale jak vám to blafne tak nedostanete od pojištovny ani korunu

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.11.14 00:22

Pokud je komín velkoprůřezový (např. 45 x 45 cm), tak táhne tím lépe, čím více kamen z jednoho podlaží je do něj zaústěných ! Pokud byste připojili kamna v různých podlažích, tak hrozí nebezpečí otravy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: babilida*
Datum: 21.11.14 08:29

Děkuji za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.