Opotřebený pastorek na rotoru-co s tím?

Od: Datum: 16.11.14 20:07 odpovědí: 7 změna: 18.11.14 21:59

Ahoj, mám opotřebený ocelový pastorek na rotoru, viz foto.

Lze to nějak opravit, nebo musím koupit nový rotor?

Je to Narexka a není moc používaná, neví někdo PROČ došlo k tak rychlému fatálnímu opotřebení? Nemůže to být způsobeno tupým kotoučem, čímž to dostávalo větší zátěž?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 20:27

Tupý kotouč se mi jakžto příčina nezdá. Bylo to namazaný něčím normálním - např Klueberem?

Ohodnoceno: 0x

Od: jirkajirku
Datum: 16.11.14 20:37

ten pastorek a velké kovové kolečko převodové jsem nikdy nemazal. Nikdy jsem neslyšel, že by to někdo u mafla dělal. Nebo to je chyba? Má se to mazat? Mazivo tam bylo originál od výrobce, bílé plastické mazivo.

Datum: 16.11.14 20:44

Jo, Klueber je bílej, to bude v pořádku. S tím mazáním se to má tak - pokud se to občas mázne, určitě to není od věci. Jenže ten Klueber je docela drahý - malá tuba stojí pětikilo, takže se to příliš neřeší. Já to občas rozhodím, stejně jako flexu.

Jak vypadá to velký kolo? A ložiska hřídele pily?

Od: 111®
Datum: 16.11.14 20:52

to je na odpis, do roka to vylágruje velké kolo...

Datum: 16.11.14 21:02

tady jsou další fotky, ložiska se nezdají špatná, jdou hladce, je tam vidět zbytek plastického maziva-žluto-čirého a špony z převodky. Velké převodní kolo se nezdá nějak moc opotřebené

doplněno 16.11.14 21:04:

naštěstí značka Narex má slušné ceny náhradních dílů-rotor i s velkým převodním kolem za 1050kč. Ale nejde mi do hlavy, že se to tak vojelo, od narexu mi nářadí vydrží dlouho při velké zátěži a tohle jsem moc nepoužíval...

doplněno 16.11.14 21:10:

z fotek je vidět, že Narex je kvalita-vše je z masivního kovu, nejvíce zatížené ložisko u pastorku rotoru je jehlové a made in Slovakia NSK.

Datum: 18.11.14 21:29

Nevíte někdo, jak pokud možno šetrně sundat ta ložiska, co jsou na hřídeli rotoru(viz první úvodní fotka)? Ložiska jsou dobrá, takže měním jen rotor

Díky

Datum: 18.11.14 21:59

tato malá ložiska stojí pár desetikorun, investoval bych do nových...jinak ke stažení jedině stahovák, jinak dojde k dalšímu mechanickému poškození...a pak už vůbec nebudou k použití...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.