Podivná Blesenergie

Od: Datum: 16.11.14 13:20 odpovědí: 1 změna: 16.11.14 14:04

Dobrý den,

už 4 dny probíhá v Blesku velká medializace Bleskenergie, kde slibují vyplatit bonus za 2 roky předem v hotovosti. Bonusy se u rod. domů pohybují kolem 15-16 tis. Tím, že by zákazníkovi bonus předem vyplatili, dotovali by ze svých peněz jeho spotřebu energií na další 2 roky. To mi přijde postavené na hlavu. Je to jen humbuk, nebo je zatím něco, co není známé?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 14:04
avatar

Pochopitelně je za tím snaha vydělat, nikoliv sponzorovat lidi, aby měli levnou energii. Provozovatel takové sítě se snaží přetáhnout zákazníky a do té snahy investoval hodně za reklamu (Blesk) i za počáteční smluvu.

Bonus samozřejmě musí být vázaný na podepsání dlouhodobé smlouvy a ten poskytovatel spekuluje na růst ceny, kdy v dalších obdobích se mu peníze vrátí. Nakolik jsou v tom ještě další kličky typu vynulování zisku a z toho plynoucí daňová úspora, nebo další, se nedá říct, ale samy nemohou být rozhodující. Navíc smluvy poskytovatelů jsou postaveny tak, aby si zajistili, že jim lidé neutečou vysokými sankcemi. Pokud by provider nevydělával a jen dotoval lidi, pravděpodobné by bylo pouze duševní porucha nebo praní špinavých peněz. :)

Je tam ještě jedno nebezpečí, že takový poskytovatel zkrachuje a po dobu, než držitel distribuční sítě (ČEZ, Eon, PRE ap.) dodávku obnoví, můžou nastat různé problémy a vy budete bez energie.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.