1xCo ukazují indikátory tepla na radiátorech?

Od: Datum: 14.11.14 19:24 odpovědí: 4 změna: 14.11.14 21:28
Dobrý den,
bydlím krátce v bytě, ve kterém jsou na radiátorech umístěny měřiče zn. Koncept FAST ( http://www.konceptfast.cz/WWW-KF/img/meren9.gif ). Chtěla bych vědět, v jakých jednotkách tyto měřiče-indikátory měří. Dejme tomu, když součet ze všech místností bude 1000, kolik je to GJ.
Vím, že to nebude konečná cena spotřebovaného tepla, ale pouze její poměrná část dle vyhlášky č. 372/2001 Sb. §4.
Děkuji moc za vaše odpovědi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 19:52
avatar

jednoky v zásadě nemjí rozměr a nejde od nich uvozovat na spotřebu GJ. Na konci roku se změří počet jednotek na kalorimetru na patě domu a 60% z tohoto tepla se rozpočítá podle toho, co Vám naměří měřáky. 40% se obvykle rozpočítá podle podlahové plochy bytu (může to být i 50 na 5) Mj. naměřené jednotky měřiče se násobí 1X jestliže je byt polohově v domě v posl. patře na okraji domu. Jestliže je na okraji v mezipatře násobitel je obvykle 2X a jestliže je měřák v pokoji, kde je z obou stran pokoj je násobitel i 4X. Takže se nedivte, když vám na konci roku spočítají mnohem více jednotek, než ukazují v sumě měřiče. TAhle to principielně funguje. Právě proto se tomu říká poměrový měřič. Nezlobte se, ale tyto informace Vám mají dát ve vašem domě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hannah*
Datum: 14.11.14 20:17

Dobrý večer, děkuji Vám za Vaši odpověď. Věc se má tak, že byt je pronajatý od majitelů, kteří v něm nikdy nebydleli (mají ho jako investici), předchozí nájemce měl jiné měřiče (letos v květnu se měnily), takže nevím, jak tyhle nové měřiče fungují a jestli to, co mám teď protopeno, je v normě, nebo je to už hodně. Odečty se tady dělají až na konci topné sezóny a děsí mě představa, že budu doplácet. Chtěla jsem se zeptat ještě někoho jiného než to řešit se správou domu, abych měla srovnání, vím, že se to liší dům od domu, ale myslela jsem si, že měřiče měří všude stejně, jen ten konečný výpočet bude rozdílný.

Datum: 14.11.14 21:28
avatar

ele přeci továm nikdo neřekne, doplatky závisí navýši záloh a na tom, jaký je provás standard teploty v bytě. Pokud topíte málo, dům je nový nebo revitalizovaný a platíte 2000,- za teplo/ měs., tak Vám klidně vrátí okolo 10 000. Odečty se obvykle u digi přístrojů dělají samy k 31.12. a k tomuto datu se obvykle odečítají i vodoměry a vyučtování se provádí za kalendářní rok, mj. i vzhledem k tomu, že se mění (nebo i nemění) ceny dodávaného (ev i plynu) tepla k 1.1. Podle mě nemáte ty správné informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 20:00

Není to žádná fyzikální veličina. Jednotky se načítají v závislosti na teplotě radiátoru a čase jak dlouho hřeje. Při větší teplotě se načítají rychleji. Možnost porovnání budete mít až druhý rok, který můžete porovnat s prvním. I tak je to ale +- autobus. Vše se odvíjí od patního měřidla, součtu všech jednotek atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.