Měření tepla v roce 2015

Od: Datum: 14.11.14 14:43 odpovědí: 3 změna: 14.11.14 18:19

Poraďte , prosím, která metoda měření tepla je lepší a proč? Pomocí senzorů na zdech obytných místností nebo pomocí měřáků na každém jednotlivém radiátoru?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 15:28
avatar

Každý výrobce určitého zařízení bude vychvalovat svůj výrobek.V případě měřičů bude asi důležitější,aby dodavatel tepla akceptoval určitý způsob měření a vyúčtování tepla.Dodavateli tepla to ale může být jedno,toho zajímá jen způsob měření tepla,dodaného do celého domu,měření na patě domu.Správce domu pak rozůčtuje na jednotlivé byty teplo poměrově podle měřičů v jednotlivých bytech.Způsob a zařízení pro měření není rozhodující,o všem rozhoduje správce,ten může stanovit i koeficient spravedlnosti pro vyúčtování.

Myslím si,že spravedlivější je měření tepla na zdroji,radiátoru,než plošné měření pohody v bytě měřidlem na stropě Tady se pak přidává k účtu i teplo pronikajícího slunečního záření a individuálních zdrojů tepla v bytě(vaření,světlo a pod.).-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 15:42
avatar

Senzory na zdech nemají pro účel rozpočítávání plateb za teplo smysl. Představte si, že máte pokoj na jih, celý den Vám tam svítí sluníčko a místnost dokonale vyhřeje. Kohout na radiátoru se automaticky zavře, takže z topného systému nic neodebíráte. Přesto senzor zaznamenává docela vysokou teplotu. Takže zaplatíte za energii, dodanou sluncem. Dalo by se říct, že čím méně topíte, tím víc zaplatíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 18:19

Žádný z povolených systémů neměří teplotů zdí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.