Odstranit čáru propisky z papírové tapety

Od: Datum: 14.11.14 11:37 odpovědí: 3 změna: 14.11.14 15:35

dobrý den, prosím , kdo poradí, jak lze vyčistit na papírové tapetě čáry od propisky? zkoušel jsem , vodu, benzín, gumu, atd a ničím to nejde vymazat-děkuji za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 11:51

Nevím, jakou má barvu tapeta. Jestli bílou, pomoci by mohlo kancelářské bělítko, jinak tvrdší guma, jako na papír, taková ta šedobílá, tak tou šedou částí, případně vyměnit pruh počmárané tapety, jestli je to jen na jednom místě a máte náhradní. Můžete využít i velké dekorativní samolepky na tapety. Viz nabídku třeba zde 15.11.Bleší trh - Úvaly https://fbcdn-sphotos-h-a.aka…29471cee083ecbdf2f0cf2a2e0fee

doplněno 14.11.14 12:47:

Pardon, vysypala jsem jiný odkaz, který jsem měla v crtl+c před tím, správný odkaz na dekorativní obrázky na zeď je http://www.fler.cz/zbozi?where=zbozi&search=tapety

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.14 12:56

Jadiné, čím spolehlivě dostanete z papíru propisku je brzdová kapalina DOT3 (zjištěno nechtíc v práci na průvodní dokumentaci k brzdovému válci). Ale nechává fleky sama o sobě. Takže to ani nezkoušejte. Prakticky použitelné rady dala @dejavu. Neprodával se nějaký odstraňovač propisek v papírnictví?!

Datum: 14.11.14 15:35

Z praxe mohu poradit jen vyříznutí tapety v místě poškození tak,že ji přelepím čistou tapetou a navázáním vzoru,ostrým nožem místo dvojitě vyříznu a čistým výřezem nahradím tu počmáranou část.Pokud stará tapeta vykazuje už příliš mnoho opotřebení,přetapetuji celou stěnu.Dnes je u papírové tapety cena mírná.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.