Kryt lustru

Od: Datum: 14.11.14 10:07 odpovědí: 9 změna: 14.11.14 10:52

Zdravím, mám takový hloupý dotaz. U lustru nemáme úplně u stropu dotažený kryt, chybí tak 1,5 cm, jdou vidět dráty. Může to být nějaký problém (dostane se tam prach) apod.? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lomax*
Datum: 14.11.14 10:21

Problém může nastat při malování, nebo při mytí, když přitom zajedete pod kryt - můžete dostat ránu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.14 10:32

Ten kryt je především estetická záležitost, na funkci to nemá vliv.

Od: patrpp
Datum: 14.11.14 10:35

Díky. Při malování bych vypnul proud tak jako tak...

Od: ben®
Datum: 14.11.14 10:35

Dobrý den, jak již uvedeno, na funkci lustru to nemá vliv (pokud jsou dráty dobře izolovány) a prach a hmyz se tam dostane určitě. Zdravím!

Datum: 14.11.14 10:36

zajímalo by mne, z jakého důvodu tam vznikla mezera 1,5 cenťáku

Datum: 14.11.14 10:44

Stává se, že ten kryt samovolně kousek sjede (třeba otřesy). Pak stačí ho vrátit na původní místo a vhodně zajistit. Někdy je moc velký lustrhák, takže čouhá moc ze stropu a konstrukce zavěšení lustru nedovolí ten kryt posunout výš. Jestli je tam ta mezera už od pradávna, nic se neděje, ale pokud tam dřív nebyla, zkontrolujte dotažení a pevnost onoho háku. Pokud se samovolně uvolnil, mohlo by Vám to spadnout na hlavu.

Datum: 14.11.14 10:52

no není to můj lustr, já se jen psal tazatele, proč tam má takovou lochnu, doma jsem sice řešil taky takové patálie s krytkami u lustrů, ale vždy jsem si s tím poradil (viz třeba ta rada od kolegy níže), aby to tam drželo, hlavně ta estetika je pak hrozná, když tam je u stropu mezera, problém s dlouhým lustrákem vzniká hlavně u stropů s hurdama, kdy tam je dutina a pomohlo by třeba víc zastrčit hmoždinku, aby háček zalezl víc dovnitř, ale u dutého stropu už není kam hmoždinku posunout, takže lustrák je potřeba menší (kratší)

Od: jmlc*
Datum: 14.11.14 10:39

u starších typů se nějakým záhadným způsobem může povolit šroubek - utažení držáku na kabelu - a kryt spadne o chlup dolů... já to řešil izolačkou shodné barvy - nadzvedl a udělal "kroužek"...jinak bylo řečeno vše podstatné výše

Od: patrpp
Datum: 14.11.14 10:52

Je to tak delší dobu, co máme tento lustr, bohužel kryt u něj není moc velký. U jednoho lustru kryt skutečně spadl, tak jsem to vyřešil průhlednou izolačkou, jak se tu píše..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.