Dluhy na bytě

Od: Datum: 14.11.14 10:05 odpovědí: 9 změna: 25.11.14 17:17

Dobrý den,zjistim z výpisu katastru,zda jsou na konrétním bytě nějaké dluhy,exekuce atd.?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.14 10:29
avatar

Dobrý den,

ano, zjistíte, zda na něm nevázne nějaké zástavní právo. Chce to získat úplný výpis, jaký za poplatek vystaví na Czech pointech na poště nebo na katastru.

Pokud se ptáte jako potenciální kupec, je třeba si ještě zjistit, zda nějaké dluhy neváznou na bytové jednotce, u SVJ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 12:55

u svj si to zjistím,a vypis z katastru mám a nic o dluzích se tam nepíše,ale nikde jsem tam nenašel dluhy ohledně energií(elektřina,plyn)

Datum: 22.11.14 00:38
avatar

Elektřina, plyn a jiné služby nejdou za nemovitostí, ale za tím kdo uzavíral smlouvu. To znamená uživatelem bytu či nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.11.14 10:39

Najlepší je se podívat, ale, objeví se to se skluzem..., pokud je to na katastr podáno. Žádejte po vlastníkovi vyjádření o bezdlužnosti, že nevázne zástavní právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 10:54

Pokud jde o koupi, lze si vyžádat u vlastníka nebo správce objektu (BD nebo SVJ) prohlášení, že na bytové jednotce resp. v souvislosti s nájmem bytu nejsou evidovány dluhy. Jak píše @buss u KN je problém časové prodlevy při zápisech zástavního práva (jinak je odpověď ANO, zástavní právo je ve výpisu z KN vidět). Doporučuji řešit úschovou peněz u notáře a vázáním převodu peněz na okamžik zápisu vlastnického práva do KN (s podmínkou, že na jednotce nebudou váznout práva třetích osob).

Ještě k otázce: Pokud byt není v OV, resp. není zápis prohlášení vlastníka domu v KN (týká se družstevních bytů), nezjistíte z KN vůbec nic. Přitom je dnes možné družstevní byt (resp. družstevní podíl) zastavit.

Snad si z toho něco vyberete. Případně zkuste doplnit víc informací.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.14 12:59

stim notářem,je to už v řešení,věc se má ve zkratce tak,že notář zřídí spec.účet na ktery já pošlu peníze a po podepsání smlouvy,notář pošle peníze prodívajícímu,předání hotovosti před notářem není možné!Jen ještě doplním že notář si účtuje cca 3-4000kč

Od: janek*
Datum: 21.11.14 18:26

Dovolím si doplnit důležitou drobnost - to že notář pošle peníze už po podepsání kupní smlouvy je pro vás špatně.

Měl byste trvat právě na "převodu peněz až v okamžiku zápisu VAŠEHO vlastnického práva do katastru nemovitostí".

To je totiž jediný způsob jak se vyhnout tomu že v době od podepsání smlouvy do zápisu v registru vlastníků na nemovitosti žádný problematický zápis nepřibude (a pokud přibude, o peníze tak nepřijdete - jakmile je totiž jednou obdrží prodávající, šance že je v případě problému dostanete rychle zpět je dosti nejistá).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla2014
Datum: 21.11.14 18:46

Myslím, že tazatel tu píše úplné bláboly. Není třeba notáři radit, jak má vypadat notářská úschova kupní ceny. Notář poukáže peníze na účet prodávajícího až v okamžiku, kdy byl kupující zapsán jako nový vlastník a nevznikla žádná dodatečná plomba od exekutora. Notářskou úschovou kupní ceny se také dá ošetřit, aby kupující měl jistotu, že byla prodávajícím zaplacena daň z nabytí nemovitých věcí - kupující je ručitelem a když prodávající daň nezaplatí, finanční úřad může chtít zaplacení této daně po kupujícím. Odměna notáře je dána vyhláškou a počítá se z výše složené částky. Pokud si u notáře necháte sepsat i kupní smlouvu, pak na notářskou úschovu dostanete slevu 90 %. Tak to stanoví vyhláška - není to žádný "slevomat". Pro notářskou úschovu je vyčleněn vždy samostatný účet v bance, na který jsou složeny peníze. O přijetí notářské úschovy sepíše notář protokol, ve kterém jsou podrobně uvedeny podmínky vydání úschovy. Také se o tom učiní záznam do centrální evidence notářských úschov.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 17:17

jj je to tak,poslal sem peníze na účet notářce a ta až ji prodávajcí přinese ukázat oznámení že neni vedena v katastru jako majitelka tohoto bytu a naopka majitelem budu já+aktuální výpis z katastru uvolní peníze dál...na katastr jsem musel já a vypsat(za pomoci paní úřednice)žádost o změne na katastru+doložit not.potvrzenou smlouvu(na czech pointu-levnější jak notář)a už zbejvá jen čekat až za cca 20 dní přijde dopis o potvrzení změn.dat v katastru poté notářka uvolní peníze prodávajícímu...ps:zápis o změnu do katastru stojí 1000,-

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.