Nový dům - projektová dokumentace

Od: Datum: 14.11.14 09:59 odpovědí: 5 změna: 15.11.14 13:03

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si nový dům. Od projektanta byl nějak navržený, např. kde budou příčky, kolik bude místností atd. Já jsem si nechal udělat klientské změny, např. jsem zrušil jednu místnost, rozvody udělal jinak a jinde atd. Dům je nyní hotový. Překvapilo mě, že když jsem při předání dostal projektovou dokumentaci k výstavbě, že je v ní vše podle navrhovanho standardu a nejsou tam uvedné mé změny. Což takové plány jsou mi v podstatě k ničemu, když budu chtít něco předělávat.

Má otázka zní: Neměla by projektová dokumentace nově vystaveného domu odpovídat skutečnosti a né nějakému uvažovanému standardnímu provedení, když došlo ke změnám?

Popř. jak se můžu brátnit a co děltat? Mám nárok na předělání plánů?Ale když už je dům hotový, tak je zpětně asi těžko předělají ne?

Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rea*
Datum: 14.11.14 10:11

Hezký den, ke kolaudaci potřebujete projektovou dokumentaci kde budou vyznačeny změny oproti původní dokumentaci na kterou bylo vydáno stavební povolení. Změny v projektové dokumentaci řeší daný projektant.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 16:17
avatar
Zaleží jak máte napsanou smlouvu.Projektant Vám tzv.skutečné provedení stavby určitě nakreslí.Je to ale pro něj práce navíc a někdo mu ji musí zaplatit.Jestli to budete Vy, který změny vyvolal, nebo stavební firma, to už zdaleka není jasné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 14.11.14 16:33

mám dojem, že syn když dělá skutečné provedení, že to dělá kolem 20% původních nákladů na projekt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 22:38

§ 121zákona č 183/2006 Sb.

(1) Stavebník předloží stavebnímu úřadu spolu s oznámením o užívání stavby podle § 120 odst. 1, popřípadě se žádostí o vydání kolaudačního souhlasu, údaje určující polohu definičního bodu stavby a adresního místa41a), dokumentaci skutečného provedení stavby, pokud při jejím provádění došlo k nepodstatným odchylkám oproti vydanému stavebnímu povolení, ohlášení stavebnímu úřadu nebo ověřené projektové dokumentaci. Jde-li o stavbu technické nebo dopravní infrastruktury, předloží dokumentaci skutečného provedení stavby vždy. Pokud je stavba předmětem evidence v katastru nemovitostí, doloží stavebník též vyhotovení geometrického plánu na tuto stavbu.

Povinnost tu tedy je, otázku, zda jste provedlo pouze drobné odchylky již nechám na Vás nebo příslušném stavebním úřadu. Každopádně s ohledem na rozsah provedených změn bych nejprve stavební úřad navštívil, neboť u "drobností" po lidech mnohdy dokumentaci skutečného provedení nevyžadujeme a změny zaznamenáváme do kopie příslušného výkresu. Šetříme tím čas lidem i sobě, možná Vám to dokáže ušetřit i nějakou kačku. Důležité bude, abysteprokázal, že je stavba bezpečně uživatelná. ALE, jak jsem říkal, zákonná povinnost tu je, takže pokud po Vás stavební úřad dokumentaci bude chtít, moc šanci na obranu nemáte.

Ohledně toho, kdo ji zaplatí se přikláním k předchozímu příspěvku ve vztahu k smluvnímu ujednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 13:03
avatar

plány Vám jistě předělají, pokud máte smluvně ošetřeno zpracování dokumentace skutečného provedení stavby. Př. Nemůžete chtít k objednávce auta ještě přívěs, když jste si jej neobjednal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.