Azbestová roura v komínu

Od: Datum: 13.11.14 16:22 odpovědí: 7 změna: 13.11.14 19:53

Zdravím,

nevíte někdo jak můžu odstranit azbestovou rouru z komínu, je přizděná. Nejde to nějak odfrézovat? Nechce se mi kvůli někomu kdo to totálně zpackal bourat celý komín. Máte někdo obdobnou zkušenost? Díky za každou radu, to je mi situace :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 17:00

A čemu že tam ta roura vadí?

Jinak samozřejmě to lze odfrézovat, ale pokud není potřeba nějaká úprava komínu, tak není jedinný důvod to dělat.

Ohodnoceno: 0x

Od: jurkym*
Datum: 13.11.14 17:48

Tak asi proto :

1. – materiál – azbestová (azbestocementová) vložka (pravděpodobně spíše pouzdro) je jako materiál komínového průduchu neakceptovatelná, jako ostatně veškerý materiál obsahující azbest. Jakákoliv manipulace s azbestem podléhá přísným bezpečnostním pravidlům a každému majiteli nemovitosti lze doporučit tento materiál ze stavby odstranit. Komín v tomto případě nemůže projít revizí.

Musím vyvložkovat komín nerezovou vložkou a potřebuji se zbavit té azbestové roury

Datum: 13.11.14 18:02

Na to bych spíš zavolal odbornou firmu s dobrými refernecemi, co se sanacemi azbestu ve stavbách zabívá. Azbest není nebezpečný, pokud se s ním nemanipuluje. Nedovedu si představit to frézování azbestu...jistě, že by to šlo, ale tim jen způsobíte, že se azbestový prah usadí všude možně, včetně vašich plic a následná sanace celéhop domu bude několikrát dražší.

Ohodnoceno: 2x

Od: sgfsf
Datum: 13.11.14 18:51

je zazděná celá ke komínu?

Taky jsme ve starém komínu měli azbestové roury - 2 za sebou, zamázlé maltou pouze k sobě. Takže jsem udělali menší dirku do komína, zamáznutí odsekli a roury v celku horem vytáhli.

Datum: 13.11.14 18:54

Tak to by byla ta nejlepší varianta. Zatím to vypadá že to tam je na tvrdo zazděné

Datum: 13.11.14 19:47

Ahoj. Pokud se ti ta roura přímo nesype, tak to neřeš. Pokud má dostatečný průměr, tak si nech do ní pospojovat vložku z nerezu a nahoře, na konci komína, to okolí roury nech zaplechovat taky. Nemusí to být moc těsný, bude stačit, aby do komína nezatékalo. Sousedi to takhle měli od roku 1974 a v létě, při výměně nového kotle, to takhle udělali. Je nákladná hloupost, ty osinkocementové roury, když drží pohromadě, nějak drtit a ze sopouchu je odstraňovat. Tak, jak se nakonec rozhodneš? Ahoj.

Datum: 13.11.14 19:53

Já si myslím, že mi ani nic jiného asi nezbývá. Díky moc za každou radu tady. Ono kdysi se azbestové roury vůbec neřešili, nikdo ani nevěděl že jsou škodlivé. Člověk chce dát jednou barák po rodičích do pořádku a postupně zjišťuje co je tam všechno špatně :-D no mazec. Našetřím na nerez vložku a udělám to asi tak jak jsi psal. Roura je zatím ok, jen je ji potřeba vyčistit od sazí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.