Zabrzání odtokové otvoru v lednici Baumatic

Od: Datum: 13.11.14 14:09 odpovědí: 7 změna: 13.11.14 22:10

V mojí lednici Baumatic už den po odmrazení a vyčištění zamrzá odtok v chladící části, který by měl sloužit odtoku zkondenzoivané vody na stěnách lednice. Podle dostupných rad a návodů jsem lednici odmrazil, vyčistil odtok až dolu k misce sběrače kondenzátu, ale bohužel už druhý den byl otvor v lednici opět namrzlý a to i v okolí samotného odtoku a voda pokud nezmrzne, tak steče na dno lednice a vytéká z ní ven. Nevíte někdo co s tím mám už udělat aby to opět fungovalo normálně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 17:58

Nejdřív bych zjistil nalitím trošky vody do kanálku,jestli vůbec odtéká(hadička může být jen zapřená o plochu misky a vzduch vodu nepustí),kontrola nastavení termostatu-jestli nejede příliš ,a překontroloval bych vyvážení lednice-lehké naklonění dozadu-u některých typů je hadička od kanálku zezačátku v podstatě v rovině.

Ohodnoceno: 2x

Od: zann*
Datum: 13.11.14 18:12

Vše co jste uvedl jsem již vyzkoušel. Odtok i trubička jsou čisté a plně průchozí až k lapači kondenzátu. Termostat má pouze 3 pevně nastavené polohy, mám ji v economy mode, kde je v mrazáku -15 a v lednici +7 ( vůbec nechápu jak může při +7 stupních vůbec něco zamrzat ), což je ověřeno teploměrem a je to skutečně tak. Vyvážení jsem rovněž překontroloval a je to ve všech směrech správně. Co mě ale nenapadlo je to píšete a tedy naklonit lednici směrem dozadu. Sice netuším jaký to může mít vliv na namrzání vody na stěnách lednice kde je +7 stupňů, ale tonoucí se stébla chytá a určitě to vyzkouším.

Od: bbbb
Datum: 13.11.14 18:30

ta zadní stěna musí mít menší teplotu aby se vlhkost srazila tam a pak odtekla námraza kanálken do lapače kondenzátu.Na to ale musí na chvíli vypnout termostat aby ta "námraza" povolila a odtekla.Jak dlouho máte tu lednici jaký je to typ a okolní teplota? zkoušel jste jiný stupeň nastavení termostatu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.14 18:42

Aby se dosáhlo teloty v prostoru lednice,kde je požadovaná teplota 7¨C.musí být na výparníku cca -9C,aby došlo k přestupu tepla a tím i kondenzátu vlkosti ochlazovaného vzduchu.Tím se dosahuje namrzání zadní stěny,kde je výparník umístěn a když kompresor vypne,námraza povolí a stéká do kanálku atd. Ještě je možné,že Vám špatně doléhají dveře a tím termostat spíná dřív,než voda odteče a tím může také nastat tento problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.14 19:19

Lednička je Baumatic, model bohužel nevím, stáří cca 5 let. Tahle situace vznikla někdy před prázdninami, nepřikládal jsem tomu moc důležitost, říkal jsem si, je teplo, hodně se otvírá - zavírá, tak halt namrzá. Bohužel je to čím dál horší, vpodstatě je to na odmražení zralé vpodstatě každý týden a to je opravdu špatně. Těsnění zdáse být vpořádku, kontroloval jsem to včera a dveře subjektivně doléhají dobře. S termostatem nehnu, žádný v lednici není, jsou tam, jak jsem uvedl pouze 3 možnosti pevných nastavení.

Datum: 13.11.14 21:42

Zkuste vzít papírek a vložit ho mezi lednici a těsnění a zavřít dveře. Papírek by měl jít vytáhnout s jistým odporem. Tím zjistíte zda těsní těsnění a nedochází k nadměrnému prostupu vlhkosti i interiéru do lednice.
Druhá věc. V dirce pro odtok rozmraženého kondenzátu bývá tyčinka s očkem, kterým když se čas od času zakvedlá, odstraní se z odtoku nečistoty či led.
Pravda je ale, že příčina se tímto neodstraní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.14 22:10

Odtok kondenzátu jsem dokonale vyčistil. Mechanicky jsem to protáhl drátěným lankem až dolu k vaničce, prolil slanou vodou a savem. Pak opět protáhl lankem s kouskem hadříku. Cesta je dokonale průchozí. S tím papírkem do určitě vyzkouším, děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.