Kominictví Olomouc - zkušenosti

Od: Datum: 13.11.14 14:03 odpovědí: 18 změna: 07.06.16 11:21

Ahoj, chtěl bych se zetat, jestli má někdo zkušenosti s firmou kominictví Olomouc, která rozesílá do schránek ty zelené letáky. Jejich cena je bezkonkurenční, ale na internetu na ně píšou velké množství špatných i dobrých recenzí. Bohužel jsem pochopil, že mezi kominíky je velký konkurenční boj, takže na sebe hážou špínu na netu hlava nehlava. Úplně to jde krásně vidět na fórech, kde se někdo na ně zeptá a hned se mu někdo ozve že má s nimi hrozně špatné/dobré zkušenosti. A datum registrace oné osoby je ten den a rovněz první přízpěvek.

Proto prosím odbpověď jen od registrovaných.

Díky moc

Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 15:38
avatar

Taky by mne zajímaly názory na tuto firmu. U nás také dávají každým rokem ty jejích letáky. Osobně s ními nemám žádné zkušenosti a tak nemohu ani kritizovat nebo chválit. Letos jsem přemýšlel, že bych si je objednal na revizi a vymetení komína, ale než jsem dostal do schránky ten jejích leták tak mi v létě přišli na to místní kominíci kteří mi to dělali už jednou loni a tak jsem jich to nechal udělat. Přišli ale sami bez toho aniž bych si je letos objednal. Asi jim záleží na každým jednom zákazníkovi a tak si je hlídají aby jim práci nepřebrali nějací jiní. Přišli 2 a za 500 Kč mi bez problému vylezli na střechu vymést komín, zkontrolovali jen tak pohledem kotel a dole na konci komína vybrali saze a pak vypsali potvrzení o provedené revizi. Kdysi jsem měl na to jednou jiné komuníky, ale těm se příliš nechtělo lézt na střechu vymetat komín (musel jsem je tam víceméně nahnat), zkontrolovali jen tak pohledem kotel ve sklepě, ale saze už nevybrali a dělali z toho vědu. Chtěli za to 400 Kč. Ti kominíci Olomouc to nabízí za 300 Kč a proto jsem o nich uvažoval, že bych je vyzkoušel. Oni svojí práci nabízí údajně po celé republice a tak to asi nebude nějaká malá firmička a možná po celé republice budou mít i nějaké pobočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 17:07

Tyhle kominíky ze zelého papíru jsme letos využili. Dělali jsme novou vložku (nerez) do komína, taky jsme vymetali + revize plynového kotle.

Není nutné, aby kominík lezl na střechu. Mají na to nějaký přístroj, který komín čistí podtlakově zespoda. Nezdá se mi plyňák, jak píšete, že jen oční prohlídka. U nás vyfoukávali přístrojem prach, saze přímo z plynového kotle.

Revizní zprávu zaslali až po urgenci, jinak jsem byla spokojená. Žádný problém nebyl

Podle mě je jedno který kominík, hlavně musí mít osvědčení, které si můžete nechat ukázat

doplněno 14.11.14 11:23:

vlazy - na plynové kotle mají oprávnění, dělají to běžně. Já jsem s nimi byla spokojená. Uurčitě se najde spousta jiných firem/soukormých kominíků, kteří svou práci dělají dobře. A bez osvědčení bych si domů kominíka nevzala

doplněno 14.11.14 19:55:

pokažený plyn. sporák neopravují, ale dělají čistění plyn. sporáků a dávají k tomu revizní zprávu

více na jejich webu http://www.kominictviolomouc.cz/ dále též http://www.vlozkovanifrezovani.cz/

doplněno 14.11.14 19:56:

zajišťují revize zajišťujeme revize komínů a plynových spotřebičů včetně plyn. kotlů a dalších

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 21:29
avatar

"+ revize plynového kotle." A to dělají kominíci? Neměli by to dělat spíše plynaři? U mne revizi plynového kotle dělá plynař.

"Podle mě je jedno který kominík, hlavně musí mít osvědčení, které si můžete nechat ukázat" Podle mne nějaké osvědčení nemusí být zárukou, že kominík svojí práci odvede dobře a svědomitě. Stejně tak řidičský průkaz není zárukou, že všichni ti kdo ho vlastní zaručeně dobře a bezpečně jezdi autem.

doplněno 14.11.14 15:31:

jancaak: To když se mi pokazí plynový kotel tak na jeho opravu nemusím volat plynaře a stačí když mi to opraví kominík? Ne, že bych ti nevěřil, že kominíci dělají i s plynovými kotly, ale připadá mi to trochu divné. Připada mi to podobně tak jako by někdo si na opravu televize zavolal např. zámečníka. Jinak já bych zase kominické osvědčení nepovažoval za 100% záruku toho, že kominik svoji práci odvede dobře a svědomitě. Tím samozřejmě netvrdím, že to osvědčení nic neznamená.

doplněno 14.11.14 21:59:

jancaak: Pokud plynový kotel pouze vyčisti a proměří jestli neuniká plyn a případnou závadu neopraví tak je to podle mne zbytečné vyhození peněz za něco takového pouze kvůli te revizní zprávě. To samé mi udělá i plynař a ten mi navíc kotel i opravi pokud tam zjisti nějakou závadu nebo je pokažený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 14.11.14 13:28
avatar
U me taky byly,musim rict plna spokojenost,domluvil jsem si dalsi prohlidku na pristi rok,a ty pomluvy na internetu o to kdo je nejlepsi a nejlevnejsi to krici jen ten kdo se na trhu nemuze uchytit ,solidni firma tohlenedela,takze za mne super.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.14 15:42
avatar

duha: A co všechno ti dělali a kolik za to chtěli?

Oni to údajně dělají po celé republice a tak usuzuji, že jich na to asi bude více a ne všichni možná budou stejně dobři a svědomiti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubkorinek
Datum: 06.02.15 09:11

Dobrý den, nemyslím to nějak špatně ale už sem několikrát potkal s napsanou revizi a tato neobsahuje všechny potřebné údaje o provedení kontroly. Jsem vyučený kominík v oboru a vím jak má správně revize vypadat. Není zde uvedeno jaká je specifikace spalinové cesty. To,že zde napíšou plynná paliva kotel ÚT není dostačující. Má zde být napsáný spotřebič který je do komína napojen, jestli je komín vyvložkovaný nebo zděný. Zda je dost vysoký podle norem ČSN EN 734201 zda má dostačující průměr k dannému spotřebici,zda je spotřebič správně napojený do komína atd. dokonce i v blesku Vám každým rokem ukazují jak má danná kontrolní zpráva vypadat. A ještě jedna věc...Mám sestru pracovnicí v nejmenované pojišťovně a tak sem zkusil zapátrat zda je možné aby pojišťovna někomu dělala garanta,jako má tato firma uvedená na jejich zelených letákách. POJIŠŤOVNA NESMÍ NIKOMU DĚLAT PŘÍMÉHO GARANTA DLE ZÁKONA... Toť asi vše...doufám že si lidé toto přečtou a vezmou si to k srdci.. Celá morava nahání tyto "kominíky"...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: servisakplyn
Datum: 13.03.15 16:44

Běžný servisní postup při kontrole nekondenzačního plynového kotle v provedení B:

Demontáž hořáků, jejich vizuální kontrola, vyčíštění. Kontrola zapalovací a ionizační elektrody, vyčištění. Kontrola spalovací komory. U nástěných kotlů kontrola termoizolačních desek, které jsou často popraskané, a při upadnutí na hořák hrozí požár kotle. Vyčištění výměníku na straně spalin, vzduchem, případně chemicky. Kontrola přerušovače tahu, nýtu a vyrníků spalin, případné pozinkování za studena, přenýtování. U uzavřené topné soustavy kontrola pojistného ventilu. Vyčištění filtru oběhového čerpadla. Kontrola a seřízení interního, často i externího expanzomatu, kontrola tlaku vody v topném systému. Celkové vyčištění kotle od prachu. Kontrola elektroinstalace kotle a funkčnosti funkce porucha zapalovací automatiky odpojením ionizační elektrody. U plamínkových verzí kontrola blokační funkčnosti plynové armatury odpojením havarijního termostatu. Kontrola těsnosti hydraulických okruhů kotle, a případné přetěsnění. Největší množství závad je od zatečení. Po zpětné montáži všech demontovaných komponentů kontrola a případné seřízení spodního a horního tlaku plynové armatury a seřízení topného výkonu kotle. Analýza spalin, vytištění protokolu. Kontrola certifikovaným detektorem úniku plynu. Kontrola přístupu vzduchu. Plastové okna, digestoře, ventilátory, to je nebezpečná story, a kapitola sama pro sebe. Kontrola zda zákazník provádí každoročně prohlídku spalinových cest. Zaškolení obsluhy kotle. Servis plynového kotle je nutné dle většiny výrobců provádět každoročně. Revize plynu provádět v rozmezí rok až tři. Vystavení daňového dokladu, servisní zprávy, případně revizní.

Píšu v rychlosti, snad jsem na nic nezapoměl. Servis kotle se za tři sta korun dělat nedá. Běžná cena servisu za dodržení servisního postupu se pohybuje kolem 700Kč. Dvě hodiny práce 500Kč. Doprava 200Kč. Při hromadném servisu v obci se doprava rozpočítává mezi jednotlivé zákazníky. Práce nad hlavu, zákazníci neustále přibývají, zaučuji další servisáky.

Howg.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 13.11.14 16:33
avatar

Přehrajte si pořad televize ČT - 1 "Černé ovce" z 6. 11 2012:

http://www.ceskatelevize.cz/i…-ovce/212452801081106/titulky

doplněno 13.11.14 16:44:

Pokud hledáte kominíka, máte v pořadu rady, na co si dávat pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 10:16
avatar

Měla jsem je asi před dvěmi lety. Už nikdy takto. Přijel ozdobený pán samý řetěz a paní, která psala papíry. Neměla jsem z nich dobrý pocit. Byli hotoví za deset minut, myslela jsem, že zkontroluje komín ze střechy, ale projel pouze fukarem komín ze sklepa. Takže za mne již ne. Raději dám vydělat kominíkovi z okolí. Je to stejně divné, proč jezdí tak daleko, vždyť ten benzín a čas něco stojí. Jsou to zřejmě rychle vydělané peníze.

Z toho špatného pocitu - jako by mě navštívili Stodolovi, když je člověk doma sám a jdete s cizími lidmi do sklepa. Pak jsem se asi čtrnáct dní doma barikádovala, aby mě domů nikdo v noci nevlezl. Co se dá dělat, takový špatný pocit to byl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 11:11
avatar

"Byli hotoví za deset minut, myslela jsem, že zkontroluje komín ze střechy, ale projel pouze fukarem komín ze sklepa. Takže za mne již ne. Raději dám vydělat kominíkovi z okolí." Ono ani u kominíků z okolí nemůžeš mít jistotu, že ti to udělají lépe pokud je neznáš a nevíš jaci jsou. To, že ti to udělal pouze fukarem ze sklepa můžeš být ještě ráda. Já jsem měl kdysi na revizi komínu místní firmu a bez jakékoliv kontroly mi chtěli přímo vypsat papír a vyinkasovat za to peníze. Musel jsem je vyhnat na střechu aby mi alespoň vymetli komín. Byli u mne poprvé a naposledy, protože takové už víc nechci. Raději si objednám jinou firmu o které vím, že jsou sice o něco dražší, ale bez poznámek vylezou na střechu vymést a zkontrolovat komín, dole vyberou saze a zkontrolují kotel.

"Je to stejně divné, proč jezdí tak daleko, vždyť ten benzín a čas něco stojí." A byli skutečně z tak daleka (z Olomouce) a ne z bližšího okoli? Předpokládám, že ta firma pokud dělá po celé republice budou možná mít i nějaké pobočky aby nemuseli všude jezdit tak daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 11:44
avatar

Vlazy: Ptala jsem se, proč neudělá kontrolu komína ze střechy a řekl, že není potřeba. Měla jsem za to, že by měl udělat kontrolu stavu komína nad střešní krytinou a v případě potřeby navrhnout opravu, nebo rekonstrukci. Oni se ale jenom koukli do spalinových cest ze sklepa.

Seděla jsem potom na internetu a hledala něco o té firmě, ale mnoho jsem nenašla, pokud by měli opravdu pobočky po republice, byli by na internetu čitelní, ale nic podrobného jsem nenašla. V případě spokojenosti bych se třeba na ně chtěla obrátit příští rok, nebo udělat opravy komína, to bych považovala za kompletní služby firmy provozující kominictví, pak bych hledala provozovnu poblíž mého bydliště, ale oni nic takového neměli ani na letáčku, ani na internetu. Proto ta nedůvěra. To, že jsou v cechu, byla snad jedna z mála informací, kterou jsem našla, trochu mě to uklidnilo, ale jinak ticho po pěšině. Pokud to je firma s celonárodní působností, měla by mít kvalitní, přístupné stránky. Ty jsem tenkrát ale nenašla. Dnes nevím, zelený letáček hážu hned do popelnice.

Jinak použiji svého známého kominíka, který je tak vytížen, že nemá vůbec čas. No chtěla jsem to mít hotové rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 12:20
avatar

pohanka: Internetové stránky mají a pobočky taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 18:26
avatar

Před těmi 2 lety opravdu neměli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 13:29
Jsou někde z okolí - pobočka napsana na faktuře. Za jeden den objedou v jednom miste více zakázek. Mi doporučili vyvlozkovat. Tak jsme se hned domluvili a domluva i prace myslím v pořádku. Nám kdysi stavěl komín zedník, též střešní pokrývači umi komíny. Oplechování nám dělal klempíř. Kominici též stavi komíny? Asi se ptám blbe, o tomto jsem nikdy nepřemýšlela.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.03.15 09:51

http://www.kominy-pokorny.cz/ jezdí po celé ČR

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ales*
Datum: 14.03.15 18:31
Revize, cisteni, kontrola a prohlidka kamerou.kamery ktere pouzivaji jse popouzivaji v dilnach u automechaniku a topenaru profi kamera je uplne jina staci si jen otevrit internet a kouknout se jak vypada profi kamera.podivejte se jak se vypusuji zpravne zpravy na spal.cestu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dado3*
Datum: 10.09.15 15:15

Zásadně nedoporučuji,jde jim jen o peníze.

Po jejich asi 5 sec návštěvě,prý nutné frézování,tak jsem pozval jiného kominíka a vše v pořádku.Mladí kluci to maj hezky naučené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kominik
Datum: 07.06.16 11:21

Pofiderní firma, když mají tak dobré výsledky a recenze tak proč tak často mění webové stránky a letáky?!

Nikdy neplaťte předem ! Já sám jsem kominík a platba se provádí až po skončení prací jelikož se může kdykoli něco zvrtnout. Každý ze zaměstnanců by měl být vyučen v oboru a mít minimálně výuční list, který by při provádění prací měl mít u sebe kvůli prokázání odborné způsobilosti, to stejné platí o živnostenském listu, takže se nebojte si o tyto dvě věci požádat, jde o Vaše zdraví a peníze.
Tato firma funguje tak, že majitel je vyučen v oboru, vlastní ŽP ale zaměstnanci už ne. Co jsem po nich četl kominické zprávy a revize spal. cest tak bych je ihned hnal.

Vyjádření k této firmě přímo od Moravského Kominického Společenstva.
http://www.kominictvi-votice.…ky37441/file/1.LIDE-BDETE.pdf

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.