Kolaudace RD -hasici pristroj

Od: Datum: 12.11.14 20:19 odpovědí: 9 změna: 12.11.14 23:25

Proc je nutno osadit RD hasicim pristrojem-vyzaduje to kolaudace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 20:21

Ano vyzaduje. Musel jsem ho mit taky. Martin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 20:32

Ano vyžaduje a je to dobře.

Každý rozumně smýšlející člověk si domů alespoň jeden 6kg hasičák pořídí.

Je to otázka 800,- a pak je alespoň kam šáhnout při začátku požáru. Když se nestihne požár zastavit v prvních minutách, tak pak už jen koukáte jak hoří celý dům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrzach
Datum: 12.11.14 20:59

To co říkáte je pěkná blbost ...až u vás bude hořet ,budete rád když najdete východ . A propo proč někomu nařizovat jak se má chovat ve svém domě v demokracii.Mám hasičák v autě ale už nevím kde,tudiž jak by nebyl . Prošlou lékárničku kde jsou obvazy sterilně zabaleny 100% funkčí ,ale já je neumím použít a takových absurdních nařízení jsou stovky a naší OVČANÉ ještě souhlasně přikyvují ...nechápu :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 21:03

neřikám že má hasit když se v noci vzbudí do hořícího domu, ale když například podpálí prskavkou stromeček, bude rád že má hasičák

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 21:43

Ahoj. Jasně Péťo. Je demokracie a tak si v ní můžeš blábolit, co tvá papula unese. I tvé auto může klidně celé vyhořet. No co? Přece si koupíš jiné, možná i nové. Když se ti na silnici stane nějaký zdravotní problém, skrzevá třeba i tebou zaviněné bouračky, tak ti někdo pomocí své lékárničky, zachrání život. A on ji třeba zrovna pro tebe, bude mít v pořádku. Možná, že při té dopravní lapálii budeš v tom svém autě zaklíněný a ono to tvé auto začne čoudit a pomalu hořet. To budeš mít radost a štěstí, když ten někdo ten hasičák, za jeho peníze, vystříká na záchranu tvého života. Neuhasí to. Ale, bude to třeba stačit na to, že už na ten zbytek dojedou profíci od Hasičů. Tak, a teď si to všichni vy, co na tyhle věci nadáváte a chcete těch pár korun ve výbavě svých aut ušetřit, nějak přeberte. Ahoj.

doplněno 12.11.14 23:25:

A co je na tom útočného Kádvojko? Jak psal kolega, máme ,,demokracii,, a tak si i ty tady, můžeš napsat co chceš. Můžeš si tu sám sobě něco namlouvat. Nikdo ti nebude vymlouvat tvé scestné názory a souhlas s Petrem. Dokud, obá dvá hoši, nebudete mít vlastní, osobní zkušenost s nějakým dopravním problémem, doslova na vlastní kůži, je to o ničem. Pořád je to jen nějaké blábolení svých pravd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 12.11.14 22:30

Proc tak utocne? Opravdu si myslite, ze lekarnicka s neproslou expiraci nekomu zachrani zivot? Nezachrani. To muze jen clovek, ktery ji chce a umi pouzit, lhostejno zda s proslou expiraci, nebo si nejak poradi i bez ni.
Ja s tim, co napsal, souhlasim, i kdyz vidim, ze je tu lyncovan a ja budu asi taky...

doplněno 12.11.14 23:38:

Vidim, ze seriozni diskuzi vest nechcete, jiny nazor neakceptujete, pouze utocite a hrajete si na vseznalka nad veci, podle ktereho ostatni jen blaboli. Toho se ja ucasnit nemusim. Tim koncim z me strany diskuzi, scestne nazory a blabolenim na toto tema.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: black1
Datum: 12.11.14 22:09

Z toho co píšete vypadá , že neumíta dát ani první pomoc... Nechtěl bych vás potkat na silnici při nehodě ... Já zapoměl vy by jste pravděpodobně radši ujel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macek7411*
Datum: 12.11.14 23:02

Nejvhodnější hasicí přístroj do novostaveb rodinných domů.
Hasicí přístroj práškový 6kg 34A svými hasicími schopnostmi překračuje požadavky vyhlášky MV č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb, platné od 1. července 2008. (Povinnost majitelů rodinných domů vybavit objekt práškovým hasicím přístrojem s minimální hasicí schopností 34A a ve stavbách a garážích je nutné instalovat alespoň jeden hasicí přístroj se schopností 183B.)
Pro lepší představu – hasicí schopnost 34A znamená, že hasicí přístroj v rámci zkoušek v autorizované zkušebně dokázal uhasit hranici z dřevěných hranolků o délce 3,4 m šířce 0,5 m a výšce 0,56 m. Hasicí schopnost 183B znamená uhasit v kruhové vaně celkem 183 litrů směsi hořlavé kapaliny 1. třídy nebezpečnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 12.11.14 23:25

Stavební úřad ověřuje soulad realizovaného stavebního záměru s vydaným rozhodnutím nebo jiným opatřením stavebního úřadu a ověřenou projektovou dokumentací. Pokud nahlédnete do požárně bezpečnostního řešení stavby, které by mělo být součástí projektové dokumentace, bude někde mezi posledními odstavci této zprávy stanoveno, že stavba hasísím přístrojem vybavena být musí. Pravděpodobně bude požadován přístroj s hasící schopností 34A. Nesmíte taktéž zapomenout na zajištění dokladu o jeho provozuschopnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.