Ytong nebo Porfix

Od: Datum: 12.11.14 18:41 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 23:30

Chtěl bych se zeptat kdo má zkušenost s těmito materiály Porfix je o dost levnější jak ytong a chtěl bych ho začít kupovat potřebuju to jen na příčky v bytě a stvbu nového jádra díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 19:03
Porfix se hůř řeže,je těžší.Tvárnice můžou mít rozměrovou odchylku v řádech milimetrů,takže o trošku větší spotřeba lepidla a více broušení.Na příčky stačí,celý dům bych z něj stavět nechtěl.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.14 19:10

to jsem řešil asi před 8 lety a žádný významný rozdíl jsem nezjistil nakonec jsem šáhl po levnějším Ytong je písek a prfix popílek údajně ytong má lepší tep.vlostnosti je přesnější a pevnější já dělal z toho porfixu(30cm a15cm poliš)přístavbu a nějak nepřesný ani křehký se mě nezdál(max 1mm) na tu příčku a jádro bych opět sáhl po levnějším

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.11.14 19:15

tuomans

je mnoho domů postavených z porfixu. Je levnější, páč není jednička na trhu. Pro Váš účel vyhovuje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.14 23:30

"Hraji" si v domečku se 100 porfixem a nenalézám sebemenší problém. Při obdobném uvažování jsem se odrazil od pořizovací ceny.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.