Fasádní omítka

Od: Datum: 12.11.14 15:38 odpovědí: 9 změna: 13.11.14 18:30

Jakej je rozdíl prosím mezi omítkou škrábanou,zatíranou a zrnitou?...nikde mi nejsou schopni vysvětlit pohledový či hmatový rozdíl :))..děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 16:52

Škrábaná (nebo stříkaná) je normální brizolit.Zatíranou a zrnitou neznám,asi myslíte pastovitou omítku (silikonovou,silikátovou,silikonsilikátovou .,akrylátovou...)?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.11.14 17:48

Tazatel asi myslí (silikonovou,silikátovou,silikonsilikátovou .,akrylátovou...)
Zatíraná http://www.pro-doma.cz/files/…mitky_cemix/az-1-5-kl-302.jpg je ta co se natáhne a stočí plastovým hladítkem a pak je ta "škrábaná" která se nestáčí ale natahne a pak se tím plastovým hladítkem dělají buď vertikálně http://i.idnes.cz/10/053/sph/REZ335d26_FA3CT3_1.jpg nebo horizontálně http://rinvest.cz/editor/filestore/Image/skrabana%20omitka_188_x_250.jpg rýhy díky zrnu obsaženámu v omítce

Osobně se mi více líbí ta zatíraná která se po stočení i částečně slije-sjednotí ale na blbém slunci je každá fasáda hnusná :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.14 18:21

hups,

škrábaná je břízolit, omítka se nanese a ve správný čas škrábe..

zatíraná (Váš název?) je taková, kterou točíte na kteroukoliv stranu a vzhled je stejný, někdy se jí říká roztíraná...

zrnitá (opět Váš název?), je taková, kde v omítce je určité množství kamínku (zrna) a tahá se jedním směrem, nebo dokola. Ale vždy stejným způsobem. Tomu se říká rýhovaná, a dělá v omítce rýhy ..

stačí takto?

pokud jsem pochopil dotaz..

doplněno 12.11.14 20:23:

na fotce je točená, roztíraná..

Od: hups
Datum: 12.11.14 20:05

chtěl bych tuto...té se prosím říká jak?...je tam zrno 3mm...ale nevím jak se jí říká...je to jakoby zrno na zrnu...děkuji

Datum: 12.11.14 20:44

Hups na foto je normální tzv rajputz,finálnístruktura vzniká tím,že se plastovým hladítkem točí to je viz obrázek nebo se s ním (plast.hladítkem) "tahá" ze strany na stranu (vodorovně,svisle jsem neviděl) a to udělá rýhy.

Datum: 12.11.14 21:18

diesle, buď jse mnepochopil Vaší odpověď, nebo se mýlíte..

tuto omítku neuděláte rýhovanou...to je jiný druh..

rýhovaná

zatřená ta je na obrázku tazatele.

Datum: 13.11.14 09:19

Diesel,Milan: kluci já bych chtěl tu na obrázku,ale do bytu dovnitř chtěl bych ji v mocca barvě a budou na tom viset skřínky v obyváku.Vím,že je to lapačka na prach ale i tak to chci:) .Problém je,že bych chtěl nějakou probarvenou ,a taky nevím, jak ji aplikovat na zed, na které byl před cca měsícem a něco udělán štuk.Musela by se dát pod tuto fasádní perlinka a lepidlo? nebo by stačilo napenetrovat řádně a rovnou natáhnout fasádní?.Líbí se mi ta zrnitá hrubá struktura ale nevím jak to mám ve stavebninách říct:)

Datum: 13.11.14 10:56

hups,

jak čtu penetraci, tak se mi ježí kůže..lidi proč stále penetrace. Ta se používá na sjednocení savosti podkladu. Vy máte podklad přeci stejný..Sice se penetrací nic nezkazí, ale je to zbytečné.

Pokud Vám drží štuk, stačí očistit, osmíčit a natáhnout omítku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.14 18:30

Milan: ok natáhnem bez perlinky...

ještě mám prosím dotaz na Diesela: ten břízolit to vypadá stejně jak na mém obrázku?..má to zrno 4mm,což je bezva a ta cena je naprosto nesrovatelná s tou fasádní omítkou...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.