Tlakový hrnec, Tefal nebo Eta?

Od: Datum: 12.11.14 15:07 odpovědí: 18 změna: 14.11.14 21:58

dobrý den vybírám dárek pro mou ženu která si přeje nový tlakáč . líbí se mě npř tento http://tlakove-hrnce.heureka.cz/tefal-p4060753/ ale dost mě zaujala tato varianta http://tlakove-hrnce.heureka.cz/eta-0131-90000/#section , máte s tímto nějaké zkušenosti? Případně doporučily byste mě nějaký . O cenu mě moc nejde rád bych hrnec co dobře poslouží několik let. Předem moc děkuju za jakékoliv náměty a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 15:20

Máme asi přes rok? Tefal Clipso, 6l, spokojenost, vaří se v něm maso skoro ob den pejsovi, pro nás uzené. Jednoduché mytí i ovládání. Mohu doporučit.

doplněno 12.11.14 15:20:

Volte nerez, teflon nee.

doplněno 14.11.14 07:13:

Doplním vaří i na indukci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.14 15:36

Tefal doporučuji, mám asi skoro dva roky a je supr.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 12.11.14 15:37

Pohledejte zde v archivu - tlakový hrnec. Bylo tu zde několik dotazů.

Za mne - několik let vařím na el. tlakovém hrnci, všechny ostatní tlakáče šly z domu a nevrátila bych se k nim. Nic mně v kuchyni neusykává, nesmrdí, el se zapíná a vypíná narozdíl od normálního tlakáče, kde musíte mít plyn puštěn po celou dobu vaření.

Datum: 12.11.14 16:00

Neumím vařit bez tlakáče, Tefal vlastním dva a jsem několik let spokojená, na chalupě mám Bravo a i s tím jsem spokojená. Pokud mám doma sporák, neměla bych důvod kupovat el. tlakový hrnec.

Datum: 12.11.14 16:08

na tom elektrickém se mě líbí že topí jen když je potřeba což s plynem nejde . takže bud tento http://www.alza.cz/eta-multif…obi_tlakove-hrnce#alternativy nebo tento http://tlakove-hrnce.heureka.cz/tefal-p4060753/

Datum: 12.11.14 16:26

Uvědomujete si, že jeden hrnec je elektrický a druhý se staví na kamna? Jestli máte plynová kamna, tak myslíte, že elektřina zaujme?

Datum: 12.11.14 16:34

A vo tom to je. Plyn musíte mít puštěný po celou dobu vaření a el. tlakový hrnec natlakuje a sepne pouze párkrát na minimální dobu. Tak kde ušetříte?

doplněno 12.11.14 16:38:

Je zde, prosím, někdo, kdo má také zkušenosti s oběma hrnci? Myslím si, že zavrhují el tlakáče lidičky, co je nevyzkoušeli. Třeba má někdo jinou zkušenost jako já - ozvěte se, děkuji.

doplněno 12.11.14 19:47:

@aloisb - můj el. tlakáč má pojistek 7. Nemám strach z výbuchu, pokud bych měla, nemohla bych používat el ani normální

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.11.14 16:54

no právě klasiku znám a původně jsem chtěl pouze vyměnit starý za nový moderní ,pak jsem ale objevil pro mě zatím neznámí elektrický tlakáč a celá ta myšlenka se mě líbí . Je to ale pro mě neznámé a tak se radši ptám zde a proto mám na výběr obě verze o kterých přemýšlím a to bud klasika nebo elektrická verze. Od vás bych chtěl pro co spíš se přikláníte nerad bych aby ten elektrickej stál v lince a já kupoval klasiku o měsíc dýl což pokud je to tlakáč se asi nestane . Plyn sice doma máme ale z lahve a ne vždy se hodí všeho nechat a jet koupit plnou lahev což tak trošku také hraje pro elektrickou verzi ale pěkný jsou oba a fakt nevím který vybrat.

Datum: 12.11.14 17:08

Provoz tlakového hrnce sebou přináší riziko výbuchu ! Na každém tlakovém hrnci je sice tepelná pojistka, která se při dosažení teploty cca 120oC rozteče a tlak páry se uvolní a je tam také pojistný ventil, který by měl fungovat při dosažení přetlaku 20 kPa, ale u elektrohrnce, pokud by selhala automatická regulace topného tělíska (termostat), tak při prudkém varu, který by nikdo nezaznamenal, se mohou jídlem všechny tyto otvory ucpat a tlak vystoupit na nebezpečnou hodnotu. Z těchto důvodů je lepší mít hrnec na plynovém sporáku a při dosažení pracovního tlaku snížit výkon hořáku tak, aby pojistný ventil jen mírně syčel. Pak, pokud není hrnec jídlem přeplněn, je jeho provoz naprosto bezpečný.

Poznámka : Nyní se vyrábějí tlakové hrnce pracující s tlakem vyšším než 20 kPa, které vaří ještě rychleji. Riziko výbuchu však tomu odpovídá :o))

Datum: 12.11.14 17:49

prosím o názor všechny ženy pokud byste potřebovaly nový tlakový hrnec protože starý už netlakuje a má to za sebou a místo klasického byste dostaly ten elektrický , byly byste rády?

Datum: 12.11.14 18:27

Ne, upřednostnila bych klasiku ale pokud bych el. dostala jistě bych ho nenechala ležet v krabici. Vím, že to má být dárek ale manželka není malé dítě co věří na Ježíška, já bych se zeptala.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.14 10:49
Lidus dal jsem na tebe a po konzultaci vyhrál ten elektricky. Všem moc diky za pomoc
Od: duha®
Datum: 14.11.14 12:26
Ja kupoval elektricky a muzu rict to je bomba ,jenom se nahreje ,natlakuje a vypne zadne syceni unik pary nic takovyho az uvari sam se prepne do ohrevu ,poslouzil nekolikrat i jako pomaly hrnec je to super.Jedna se o hrnec digitalni firmy Steba v nerezu

Datum: 14.11.14 12:46

duha - jsem ráda, že jste se přidal do diskuze a nejsem zde sama, co opěvuje el. tlakáč. Navíc nemusím používat digestoř jako u normálního tlakáče, aby mi nesmrděla kuchyň. Prostě z el hrnce nic neuniká, sám se vypne a udrží pokrm teplý než přijdu domů.

Datum: 12.11.14 18:21

Určitě Tefal o tom žádná.

Od: echo®
Datum: 12.11.14 19:31

Dobrý den, před dvěma lety jsem vybral přítelkyni http://tlakove-hrnce.heureka.…clusive-plus-duo-4_0-a-6_0-l/ a jsme nadmíru spokojeni, už je máme v rodině 3 a všichni si je chválí, dvě velikosti hnců, snadná manipulace, dobrá cena, spolehlivá značka

Datum: 13.11.14 07:46

echo, ano, ten je skvělý!

Od: fia®
Datum: 14.11.14 21:58

Zkušenost nemám ani s jedním, používám obyčejný tlakáč za tisícovku a jsem spokojená. Ale z těch dvou uvedených bych si jednoznačně vybrala ten elektrický už jen proto že má víc funkcí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.