Kdo hradí náklady na pořízení a montáž RTN

Od: Datum: 12.11.14 10:22 odpovědí: 5 změna: 14.11.14 06:55

Nyní se provádí montáž poměrových měřidel na radiátory v bytech nájemníků bydlících v bytech zvláštního určení - Domy s pečovatelskou službou.Senioři zde bydlí na základě nájemní smlouvy uzavřene s městem.

Chci se zeptat :
- zda náklady na montáž a samotné měřidlo může majitel domu - město nárokovat po jednotlivých nájemnících
- nebo zda jde tyto měřidla dát v Evidenčním listě do vybavovacích předmětů bytu ( obdobně jeko např. kuch. linku, infrazářič atp.) a náklady na pořízení těchto měřidel rozpočítat např na 5 roků a timto způsobem celou částku na pořízení vyinkasovat od nájemníků postupně
- případně zda je nějaká jiná možnost tuto částku ( jedná se téměř o 200 000,-Kč na celý dům ) nějakým způsobem nájemníkům dát k úhradě nebo je úhrada skutečně záležitostí majitele domu

Děkuji všem za odbornou odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 12.11.14 10:35

To by mě taky hrozně zajímalo.

V bytě odkud jsem se stěhoval měřiče montovali letos v říjnu. Na nástěnce byla informace, že za každý měřič v bytě bude k nájemnému přidána částka (asi) 44kč + (asi) 20kč za práci spojenou s účtováním. A to měsíčně a na jak dlouho nebylo zmíněno. Nám se to sice nelíbilo, ale protože jsme se stěhovali bylo nám to už fuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 10:42
avatar

zcela běžný způsob je hrazením z DPZ (dlouhodobě přijaté záloha) = fond oprav. V domě se ale může sejít schůze a společným hlasováním rozhodnout o jiném způsobu platby, např. přímým výběrem částky. Vše je o společné domluvě.

doplněno 12.11.14 12:55:

pokud je v FO dost protředků není důvo jej nevyužít. Měřič stojí řádově do 500,-.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 11:11

My jsme si odsouhlasili na členské schůzi,že si to zaplatíme v nájmu.Jednalo se o pár měsíců a nikoho to nezrujnovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.11.14 13:30

Byty jsou vlastnictvím města a město si určuje nájemné, dohodnou se s nájemníky. Vizte OZ Nájemné. Nájemné je možno navýšit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 06:55
avatar

pardon, v tomto případě jsou byty města a i měřiče budou po instalaci města. Podle mě s tím nájemníci nemají nic společného. Město by je mělo zaplatit. Když někdo pronajímá byt, taky nejde za nájemníkem a asi měřiče neřeší přes něj. Nájemník třeba může odejít za rok dva, měřič je na min. 5 a i více let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.