Měřiče tepla - seznam schválených modelů?

Od: Datum: 12.11.14 08:06 odpovědí: 3 změna: 12.11.14 11:16

Zdravím. Jak jistě víte, dle další nesmyslné direktivy Svazu Evropských Socialistických Republik musí být každý byt vybaven schváleným typem měřiče tepla. V bytě mám dokonce měřiče dva a s největší pravděpodobností vyhovují požadavkům Velkého Bratra v Bruselu, leč jistota je jistota. Nevíte, zda existuje nějaký seznam schválených modelů, kde je možno skutečnost ověřit? Děkuji. *kafe*

doplněno 12.11.14 09:12:

Jedná se o tento typ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 09:29

Zdravím.Nemusíte mít obavy.Tento měřič máme všichni v družstevních bytech již několik let.A to by vedení družstva už vědělo jestli je lidem zbytečně dávat či ne,když si to sami platíme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.14 10:25
avatar

Minulý týden jsme dostali k přemýšlení návrh indikátorů tepla od několika firem.Protože tomu mnoho vlastníků bytů nerozumí,dá se předpokládat,že se najde řada šiditelů,kteří budou chtít vnutit i nesmysly.V podstatě se dá říci,že jsou dva typy těchto zařízení.měřič dodaného tepla na zdroji(radiátoru) a plošný měřič,vyhodnocující teplo v celé místnosti.Ten se ovšem zabývá tepelnou pohodou,což by bylo skutečně optimální,ale musíme si uvědomit,že se tu vyhodnocuje i teplo ze všech zdrojů v domácnosti,tedy světel,sporáku i vlastních obyvatel.A to bychom také platili.

Měřiče všech typů by měly zhodnotit i stupeň zateplení domu.

Ovšem nezapomínejme na to,že všechna zařízení jsou jenom poměrová,platba za teplo je v konečném důsledku vypočítaná podle celkové spotřeby domu,pak rozpočítána podle ukazatelů měřičů na jednotlivé byty s případným odpočtem koeficientů kvality a umístění bytu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 11:16
avatar

myslím si, že definice měřiče bude v obecné rovině a nebude žádný z dnes běžne dodávaných měřičů eliminován z trhu. jeho výrobce by byl v zásadě diskriminován a to není možné. Asi není možné instalovat takové ty odpařovací, které už se stejně asi nevyrábí. Vše co je na digitální platformě (s přísl. certifikací) bude zřejmě v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.