Prasklá žárovka - jistič

Od: Datum: 11.11.14 06:24 odpovědí: 5 změna: 11.11.14 18:08

Ahoj,bydlíme ve staré bytovce.Přítelkyně rozsvítila ráno v koupelně a bouchla žárovka a vyhodilo to světelný okruh,zásuvkový jde ... Dostal jsem se na chodbě jen do spodní skříně kde je elektroměr a jistič na zásuvkový obvod 16A,do horní menší skřínky jsem se nedostal protože jsem u sebe neměl klíč.Myslíte že v té horní je jistič na světelný okruh 10A? Nebo to je všechno na jednom jističi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 06:35
avatar

Musíte si sehnat klíč, protože to, k čemu jste se dostal, je hlavní jistič, vypínající celý byt. V další skříňce by měly být dva obvody po 10A.

Pokud klíč nemáte a je to klasický čtvercový klíč, můžete použít náhradou k otevření šroubovák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 08:37

Na chodbě bývá pouze hlavní jistič s elektroměrem, ale jištění domovních obvodů je zpravidla už v bytě. Nemáte náhodou někde v okolí vchodových dveří podezřelou skříňku se dvěma pojistkami?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.11.14 08:58
avatar

Dobrý den, na chodbě bude pouze jeden jistič a to ten hlavní pro celý byt. Zásuvky fungují, tak tam problém nebude. Spíše bude v bytě, kde budou také pojistky, tak nahoďte jistič tam.

Někdy není ani ta páčka spadlá směrem dolů, tak s ní zahýbejte dolů a zase ji dejte do horní polohy. A pokud v bytě pojistky opravdu nejsou, tak budou v té horní skříňce na chodbě. Je dobré vědět, které pojistky jsou k Vašemu bytu - zřejmě je na patře bytů více. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.11.14 09:03

Ano, má dvě možnosti, chodbu či byt a píše o staré bytovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 18:08
avatar

Dobrý den, až ten jistič najdete poznáte, že je vypadlí, tam kde pod pačkou je vyskočen a viditelný takový malý obdelníček, až dáte dolů a nahoru ten jistič tak obdelníček zaleze a můžete svítit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.