Světlo se samo rozsvítí?

Od: Datum: 11.11.14 19:41 odpovědí: 11 změna: 11.11.14 21:23

Dobrý den. Mám dotaz. Je možné, že se nám samo rozsvicuje světlo v koupelně? Přítelkyně je na jednom bytě, co jsme spolu sehnali ( já tam ještě nespal-jsem na pracovní cestě) a tvrdí mi, že dvakrát, jak přišla, měla rozsvícené světlo v koupelně a je si 100 procentně jistá, že ho zhasínala..Je pro to nějaké vysvětlení? Děkuji..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 11.11.14 19:48

Nie je náhodou vypínač skratovaný, tak, že sa vytvorí prúdokruh a zapne sa svetlo?

Ohodnoceno: 2x

Od: pajusss
Datum: 11.11.14 19:53

Přítelkyně mi tvrdí, že světlo normálně jde zapnout, dneska tam spí první noc, zatím tam byla jen uklízet a jak přišla, světlo svítilo, tak jsem z toho na větvi :-D :)

Datum: 11.11.14 20:30

pokud je tam běžný vypínač, není důvod aby se světlo zapínalo samo...snad kdyby bylo ovládáno bezdrátově a rušeno nějakým jiným zařízením ( rušen bývá většinou kmitočet 433MHz, 868MHz je na tom lépe, ale záleží na kvalitě provedení přístrojů)...když se vrátíte, uvidíte, kde je problém...třeba tady odkaz na bezdrát, ale mnoho i jiných výrobců...

http://www.elkoep.cz/produkty/inels-rf-control/

nemá někdo další klíče od bytu?

Datum: 11.11.14 20:42

Dobrý den, děkuji za odpověď. Popravdě nevěřím, že tam má nainstalované bezdrátové ovládání, i když pravdou je, že byt máme pronajatý ve velkém baráku. Na paranormální vlivy nechci věřit, spíše se přikláním, že by někdo další mohl mít klíče, což mi každopádně nemůže být příjemné.

Datum: 11.11.14 21:01

vyměňte vložku FAB v zámku, pokud tam je, jinak celý zámek a budete mít jistotu...

Datum: 11.11.14 21:08

Ano. To nejspíš udělám, pro jistotu.. Díky moc

Datum: 11.11.14 21:10

napadla mne taková blbost, podívejte se, zda není světlo ještě spínáno jinak (mikrospínač ve dveřích a pod.)

Ohodnoceno: 0x

Od: hh
Datum: 11.11.14 21:11

Zkuste tam dát kameru a uvidíte :D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.14 21:14

Zjistěte si, jestli se vypínač zapíná na horní nebo dolní polovině (běžně je to nahoře). Podle toho budete vědět, jestli se fyzicky cvaklo vypínačem, nebo je světlo ovládáno odjinud :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.11.14 21:21

Spíš začni výměnou vypinače v koupelně. Pokud si je družka jistá vypnutím, nejpravděpodobněji se jeví unavené pérko, které se po chvíli může vrátit, už jsem se s tím setkal. Dálkové či jiné ovládání u nájenného bytu se mi nezdá, už vůbec ne nějaký poltergeist. A taky proč by někdo cizí chodil do zrovna koupelny.

doplněno 11.11.14 22:05:

Píšu, že jsem se s tím už dvakrát setkal. Vypinač po asi pul minutě odskočil, jeden z nich byl Classic č.6. Pokud ho má tazatel "vhodně" zapojený, může i sepnout. Prostě začal bych u nejvíce možné, nejjednodušší a nejlevnější věci, zámky, kamery atd až později.

Datum: 11.11.14 21:23

Sám od sebe se vypínač nikdy nepřepne... tak bacha na to...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.