Jak vyměnit zářivku

Od: Datum: 11.11.14 19:11 odpovědí: 12 změna: 12.11.14 17:51

Dobrý večer.

Přestává mi fungovat malé zářivkové svítidlo připevněné zespodu na skříňkách kuchyňské linky.Rozsvítí se, ale za pár vteřin samo zhasne. Předpokládám , že to chce vyměnit zářivku. Podařilose mi sundat kryt, ale nedaří se mi vyndat zářivku. Zkoušela jsem ji různě otáčet , ale nevím kolik násilí můžu použít tak ho používám spíš míň. Moc se mi nezdá, že by šlo něco zboku vysunout. Bohužel jediné co se mi podařilo na zářivce bezpečně přečíst jsou písmena FSL.Zbytek bezpečně nedokážu přečíst ani s lupou. Zdá se mi , že horní řádek by mohl být F13 /15CW a spodní řádek by mohl být 0708 ROHS (to podtržené je vyloženě hádání). Na webu jsem to nenašla, ale třeba to odborníkovi něco připomene. Zářivka je dlouhá 52cm (bez konektorů). Kdyby byl někdo té dobroty a poradil jak ji vyndat, jinak bych musela shánět odborníka.

přeju dobrý večer a stálé zdraví.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 19:12

nebylo by foto konců zářivky

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.14 19:28

Bohužel nebylo.

doplněno 11.11.14 20:30:

Tady http://leteckaposta.cz/973082967 jsem dala něco co se vzdáleně podobá fotkám. Lepší bohužel nebudou.

Datum: 11.11.14 19:54

Většina zář.trubic,a dá se předpokládat,že i vaše zářivka se vyndavá tak,že ji pootočíme o čtvrt až půl otáčky a vysuneme ji ze zářezu objímky.Objímka by měla být na obou koncích zářivky.Na těch objímkách by měly být ty vsunovací/vysunovací zářezy vidět.Jejich orientace by měla být buď z boku a nebo se zhora.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.11.14 19:43

Jaksi mi to vložit s fotkami nevyšlo, snad za chvíli..

doplněno 11.11.14 19:47:

Natočte zářivkovou trobici výřezem na koncích směrem dolů a snažte se n a obou koncích trubici vysouvat, v tom výřezu musíte vidět celý "zlatý" čudlík...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.11.14 19:53

Musíte sní otáčet do té doby, než půjde lehce vysunout drážkou která je na obou paticích.

Trubice má 2 kontakty, takže by mělo stačit pootočit +- 180°

Nebo pokud tam je tento typ patice, tak trubici jen vycvaknout...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.11.14 20:16

lineární zářivku (vymontovanou zářivku) můžete nahradit novou o výkonu 13W s paticí G5 a to buď s barvou světla studená bílá, označení 840 nebo CW - Cool White (takovou jste měla), případně teple bílá s označením 827 nebo 830 (blíží se více žárovkovému světlu)...měla by to být 13Wattová z důvodu, že elektronika uvnitř je pro ni stavěna (většinou jsou tato svítidla s elektronickým startérem)

vidíte to tady

http://www.nejlepsiceny.cz/za…ovky/narva-t5-13w-51_7cm.html

měl jsem fotky, jak vyndat trubici, ale jsou tu mnohem rychlejší...

Datum: 11.11.14 20:45

Děkuju všem za snahu, ale vypadá to spíš na odborníka. Nebo aspoň někoho kdo má větší sílu. Ať zkouším otáčet na kteroukoli stranu ani se nehne. A jestli je vycvakávací to z té fotky černé patice nerozeznám. Ještě jednou děkuji a přeji příjemný večer.

Od: buss®
Datum: 11.11.14 20:52

Pochopte, že samotné otáčení nestačí, točte po 90° a vysunujte ven horizontálně. Vždy po pootočení se pokuste vysunout, vytáhnout k sobě.

Datum: 12.11.14 12:20

Tohle je mi opravdu jasné, jen mám problém v tom že s tím skoro nepohnu-tj. neotočím ji . O 90stupňů už vůbec.

Datum: 11.11.14 22:30

Není záběr na celou patici. Setkal jsem se i s takovou co byla ve tvaru V a nejraději bych tam zářivku nechal a vyměnil celé světlo. Pokud takovou patici máte, tak při otáčení zářivky horní kontakt vedete horizontálně a spodní posouváte vertikálně a při troše trpělivosti jí vyndáte, ale musíte použít i trochu síly.

doplněno 12.11.14 08:16:

Pokud se vám ji podaří vyndat, tak si ji vemte s sebou do prodejny, protože v těchto watážích jsou i různé délky pro stejnou hodnotu.

doplněno 12.11.14 15:27:

To, že nepootočíte o 90° je možná V systém, kde se zchytne horní kontakt a místo otáčení musíte jít vodorovně jak jsem už psal. Pak se podaří zářivku otočit. Chce to cit v ruce.

Od: 111®
Datum: 12.11.14 16:31

nejsou náhodou ty bočnice vysouvací?

Datum: 12.11.14 17:51

Dobrý den.

Tak se konečně zadařilo. V zaměstnání jsem dostala radu : zkusit lehce zatlačit doleva nebo doprava a otáčet. Současné lehké zatlačení doprava a otočení pomohlo. Velice děkuju všem za rady . Doufám , že nasadit novou zpátky , nebude trvat tak dlouho.

Stálé zdraví přeju.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.