Vanova baterie

Od: Datum: 11.11.14 14:26 odpovědí: 15 změna: 07.12.14 17:13

Ahoj, mame van. baterii PAFFONI. Pod pakou slabe roni. Ptreboval bych ji sundat, abych se dostal k matici (28-30?), kteou kdyz utahnu, tak to snad ronit prestane. Nevim ale, jakym zbusobem tu paku dat pryc. Poradi mi nekdo?

Diky moc! Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: yy
Datum: 11.11.14 14:33

Pod tou pákou je dírka a tam když se kouknete, je vidět šroubek. Ten povolte a pak by měla jít páka sundat. Ale podle pohledu, to utažení tou matkou se nic nestane, bude to protíkat dál. Musíte vyměnit kartuši, co je ve vnitř.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.11.14 14:34

Ohodnoceno: 4x

Datum: 11.11.14 15:10

Diky moc za nazornou ukazku! Ja tam ale nemam sroubek na sroubovak ale nejakou prohluben:), zrejme pro imbus. Vyzkousim.

Datum: 11.11.14 15:44

Je tam imbus,na fotce je to taky vidět.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.14 16:36

Vyprdnu se na opravu:), kartus, pokud bych ji sehnal prijde na tri stovky a navic prace, takze koupim novou, tu samou. Na netu prijde na 850.- Kc i s dopravou. Tu starou, pokud se nekdy pustim do opravy, dam na chalupu... genialne vymysleno :))! Diky moc za rady! Sebor

Datum: 23.11.14 14:59

Ahoj, tak jsem se pustil do opravy stare baterie, podle navodu jsem se dostal ke kartusi, nejde ale vytahnout. Na film. ukazce to slo zcela snadno. Ani kleste siky nepomohly:). Co ted? Poradite prosim? S.

doplněno 23.11.14 15:33:

Prikladam fotku:

Datum: 23.11.14 16:26

Zkusil bych na to nalít ocet a nechat do druhého dne.

Jinak když to nejde silou, tak to půjde větší silou. Starou kartuš můžete klidně zničit, protože je stejně na výhoz.

Datum: 23.11.14 21:54

Diky za odpoved, zitra to zkusim a napisu, jak to dopadlo. S.

Datum: 23.11.14 22:27

Ahoj. Vidím dobře ty datumy? 11.11.14 a dnes je 23.11.14. . To je nějaký pohyb až dnes? Kde to bylo? Ale, dobrý. rada proběhla.

Datum: 01.12.14 23:03

Ahoj, tak ocet nezabral. Sroubovakem tam pacit moc nemuzu, znicil bych ten zavit uvnitr, takze to asi odlozim k ledu:). Diky za rady! Sebor

Datum: 02.12.14 06:05

těsnění kartuše je "přilepené" k tělesu baterie - ono tam ale žádné lepidlo není, prostě to drží; nejlépe by bylo uchytit kartuš za čtyřhran do svěráku a kývavým pohybem baterie za současného tahu v ose kartuše tuto uvolnit; pokud nemáte svěrák, dá se to provést i pomocí siko kleští, ale v tom případě je lepší, aby baterie zůstala na stěně...jde to někdy opravdu dost těžko...nebojte se použít sílu!...páčením se to v takovém případě nedá bez poškození závitu baterie provést...i kdyby se kartuš rozpadla, dá se pak zbytek postupně vytáhnout...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.12.14 14:51

Nonku, tak to upnu do sveraku a uvidime:)!

Datum: 07.12.14 15:34

Tak Nonku, ted jsem byl v garazi - sverak, jedna rana gum. palici a kartus je venku! Diky za radu! S.

Od: host
Datum: 07.12.14 16:11

sebor: porad ostatním, kam tou palicí praštit. Zda do té vyčnívající tyčky kartuše, nebo přes nějaké želízko nebo kus truby do kartuše směrem dolů, nebo poklepat palicí zvenku na baterii v místě kartuše?

Může to být poučné a užitečné i pro další teď nebo v budoucnu, až budou hledat radu.

Datum: 07.12.14 17:13

Jezis, ja fakt nevim. Normalne jsem to upnul za tu kartusi, za ten svetly ctverhranny cudl a gumovou palici do telesa baterie smerem od sveraku. Lepe to neumim popsat:). Prece to tam nebudu .zarazet. Kartus se cela rozpadla:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.