Nátěr kovového pra.stolu/ponku

Od: Datum: 10.11.14 08:27 odpovědí: 4 změna: 10.11.14 11:36

Dobrý den.Možná hloupá otázka..Koupil jsem garáž kde je velký kovový starý pracovní stůl/ponk.Vyráběn po domácku někde v dobách totality...Ponk nebyl nikdy natírán ted je takový t rezavý,omšelý,nehezký.Chci ho natřít ale je to vůbec vhodné? Pak budu na stole pracovat do stolu tuknu barva se vyloupne odře atd.. Kamarád má taky železný ponk nenatíraný ale povrch je takový krásně vyleštěný že ani ho natírat není třeba.

Mohu ponk natřít případně čím? nebo nechat jak je?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 08:52

Natřel bych to základovkou a nechal být. Tam kde se při práci nátěr nepoškodí, bude chránit proti korozi a tam, kde se sedře by stejně žádný nátěr nevydržel..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.11.14 10:06
avatar

Dobrý den, zkuste ten ponk očistit drátěným kartáčem od rezu, odmastit a potom ho natřete barvou na kov (např. Eternal). Ale, možná by stačila jen ta základovka. Ta horní deska je také kovová? Pokud ano, tak ji natřete a potom si dejte třeba na její část desku z dřevotřísky nebo kus starého lina. Záleží na tom, co na tom ponku budete dělat a jak bude povrch trpět. Zdravím!

http://www.barvy-eternal.cz/a/eternal-na-kovy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 10.11.14 10:42
Ocistete, odmastete a natrete. Klidne zaklad + vrchni barva. Na pracovni desku si pak udelejte drevenou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 10.11.14 11:36

Odrbat volnou rez, natřít odrezovačem a pak stačí základovka. Pracovní desku dřevěnou, plech je prasárna (mimo speciální stoly kde je plech potřeba)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.