Broušení skla

Od: Datum: 08.11.14 17:59 odpovědí: 5 změna: 10.11.14 14:09

Rád bych řezal a následně zabrousil několik desítek skleněných koleček z 3 mm skla o průměru 7,5 cm, jenže nevím jakým způsobem bych mohl hrany zabrušovat. Uvažoval jsem o stolni pomaluběžné brusce s jemným kotoučem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.14 18:31

Diamantový hladinový brus s vodním chlazením.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.14 05:34

Děkuji. Je možné s k němu nějak dostat?

Datum: 10.11.14 10:12

Tyhle brusky stojí něco kolem 14 000, tedy aspoň stály, když jsem dělala vitráže a zajímala se o to, možná, že jsou nyní levnější, musela bych se podívat do vitrážistických potřeb, ale protože se mi to nevyplatilo, nechávala jsem si to brousnout u sklenáře.

Datum: 10.11.14 14:09

Jestli jste z Prahy, tak u mě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.14 10:33

dobrý den,dá se to řešit například pískovcovým brusem,který občas někde leží na půdě,nebo si setrojit hladinovou brusku a použít litinový kotouč a za mokra brousit karbidem křemíku,který je dostupný v různých zrnitostech.Ta bruska co zmiňujete by stála za pokus,ale musí být kotouč chlazen vodou viz např. http://shop.boukal.cz/kovoobr…-200-s-pomalobeznym-kotoucem/ Otázka je,jestli se vyplatí něco takového řešit kvůli pár desítkám kusů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.