Nastavení tlaku plynu

Od: Datum: 07.11.14 21:25 odpovědí: 3 změna: 12.11.14 22:08

Mám 15 let plynový kotel Modratherm PKM je nastavený na spotrebu 2,15 kubíku plynu za hodinu ,regulací tlaku se dá nastavit na spotrebu 1,5 kubíku podle papíru,technik ríkal že muže být i nižší tlak, tak jsem tam nastavil na 1kubík za hodinu ,ale níž jsem nešel nebo to už ani nebylo slyšet syčet,mel jsem obavu aby to nechytlo spetný plamen a ted me zajíma co je lepší pro ekonomiku ,vetší spotreba nebo menší,pri vetším tlaku 2,15 mám menší spotrebu plynu jako pri nižším tlaku 1, 1,5, pri vyššým tlaku unikne teplo do komínu ale zato se víc zahreje kotel a dele vydrží bez zapnutí,pri nižším tlaku se teplo stačí akumulovat do systemu ale zase je vetší spotreba plynu, kotel pracuje tak ,že asi 3 minuty jede a potom se vypne na asi 8 minut a když voda v systemu vychladne termostat se zapne a tak dokola.

Spotrebu plynu nastavuji tak,že počítam na počítadle merače plynu čísla za minutu ,napr.25 čísel za minutu je 1,5 kubíku za hodinu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.14 18:31

Tlak plynu by měl být nastaven tak, aby barva plamene byla optimální. Je tam asi difusní hořák, takže podle nastaveného tlaku dochází ke správnému namíchání hořlavé směsi plynu a vzduchu. Spotřebu plynu pak řešte nastavením výstupní teploty topné vody a uzavíráním jednotlivých radiátorů, které lze bez problémů vypnout.

Jinak se musíte smířit s tím, že topení plynem je dnes přepych :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novak*
Datum: 12.11.14 18:57

To je takový kotel že se tam muže nastavovat tlak plynu ,bud na spotrebu 1,5 kubíku tj.12kw ,nebo 2,15 kubíku tj.18 kw. proč prepych ,jste neprivatizovali,spíš krb je prepych ,zbohatlíci mají krb ,chtejí slyšet praskání ohne .

Datum: 12.11.14 22:08

Ahoj. Podobné téma, jsme před lety řešili s kámošem a šlo o to, že když se sníží množství dodaného plynu do hořáku, dojde k menšímu výkonu ohřevu a prodloužení času hoření hořáku. Tím se změní křivka diagramu běhu kotle. O něco se sploští. Kotel měl laicky déle slaběji běžet a úměrně k tomu, zase dříve znova sepnout. V návodu ke kotli byl ten diagram i zobrazen. Šlo o kotel Feis,. italské výroby, kombinovaný. Neměl v sobě žádnou elektroniku. Dnešní kotle, tyhle věci, řeší právě pomocí nastavování tou elektronikou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.