Sdk pricka je nutni hlasit druzstvu a bance?

Od: Datum: 07.11.14 09:02 odpovědí: 13 změna: 15.11.14 19:36

Ahoj,

V loznici budu delat maliu satnu. Chci tam dat jen sadrokartonovou pricku. Je to nutne nahlasit na druzstvo a zbytecne za to platit administrativni poplatek jako za zmenu dispozice? A kdyz mame hypoteku je to nutne hlasit bance? Diky za reakce T.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.14 09:03
avatar

Nevidím jediný důvod, proč to někam hlásit.

Vždyť se to nikdo nedoví.

doplněno 07.11.14 12:40:

Stonek, nesdílím Váš názor, ale respektuji ho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.14 09:25
avatar

I kdyby se to někdo dozvěděl, hlásit (požádat o stavební povolení) se musí jen při zásahu do nosných konstrukcí domu, což zhotovení SDK příčky určitě není. A myslím, že banku by ani to moc nezajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 12:28
avatar

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 12:30
avatar

milancukrar, jsem přesvědčený, že větou "Vždyť se to nikdo nedoví." Vaše odpověd porušuje zákaz č. 7. (Chápu to jako: proč bych to "kamkoli" hlásit, když se to "nikdo" nedoví...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 09:32
avatar

Nutně nemusíte, ale pokud je byt jako takový družstevní, družstvo nebo správce má obvykle ve svých pokynech (směrnicíh) pro nájemce povinnost o tomto informovat. Příčka bude zřejmě lehší než jakákoli plná šatní skříň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 11:13
avatar

Já si myslím že to ohlásit potřeba je (zákon 183/2006, §126 a pravděpodobně i jiné). Napsal bych si na stavební úřad, až když by mi odepsali, že v mém případě není nutná ohláška, byl bych klidný, protože bych to měl písemně a kopie bych případně postupoval dalším subjektům. (Budete-li pře(při)dělávat elektroinstalaci, bude potřeba revize elektro.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 12:43
avatar

Kdyžtak byste měl odkazovat na platný stavební zákon. Ten z Vašeho odkazu doznal od té doby celkem 13 změn!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 16:07
avatar

Stonek-toto nenmusíte na stavebním úřadě vůbec hlásit -nepodléhá to ani ohlášení!Jak píší max na družstvo,dle stanov!Nic víc nic míň!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 13:06

Podívejte se na §103, odst.1 pís. h. v odkazu, který dal stonek. Pokud Vámi budovaná příčka není v rozporu s uvedenými ustanoveními (s největší pravděpodobností není), máte z krku stavební úřad. Alespoň do doby, než si tam někdo půjde stěžovat. Taková stížnost ale nebude mít šanci na úspěch.

Banku taková drobnost opravdu nezajímá.

S družstvem je to složitější a záleží na interních předpisech, rozhodně nelze spoléhat, že se to nikdo nedozví. Ono vrtání v paneláku je velmi neoblíbená činnost a nese se velmi daleko (jde-li o panelák). A stačí "hodný" soused, co sice nebonzuje, ale hlásit to prostě musí, nebo člen představenstva vzbuzený po noční a je vymalováno. Bez znalosti interních předpisů Vašeho družstva Vám na tohle nikdo přesně neodpoví.

doplněno 07.11.14 14:05:

to: @miramira: pravda, ale obvykle vrtá ten, co předevčírem tahal dovnitř SDK desky, navíc na zazvonění vyleze a vypadá jak dělník z vápenky *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 13:31
avatar

u PD je docela problém skutečně identifikovat, kde se přesně co vrtá. Obvykle si myslíte, že to je přímo nad Vámi a ono nakonec je pod vámi dvě patra a ještě mimo bokem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomik*
Datum: 09.11.14 17:56

Takze dkuji vem za prispevky a reakce. Nakonec to nahlasovat nebudu ani na druzstvo ani na stavebni. Druzstvo tam ma polozku zmena dispozice a v zavorce celkova rekonstrukce, coz neni muj pripad. T.

Datum: 12.11.14 23:35

Pokud jde o stavební úřad, zde můžete být opravdu naprosto klidný. Takové stavební úpravy najisto stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují, nehovoříme-li o stavbě, která by byla kulturní památkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 19:36

Taky mám nemovitost na hypotéku a nikdy jsem žádné úpravy nikam nehlásil (banka,stav. úřad) a to jsem dělal nový plynový rozvod,elektroinstalaci,vodoinstalace,výměnu oken atd.Bance je to jedno,tu zajímají jen včasné platby (pokud samozřejmě nezměníte způsob využití nemovitosti).Nevím ale ,jak to chodí v bytovce (paneláku),tam samozřejmě někomu může vadit hluk,takže bych to raději oficiálně ohlásil na družstvu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.