Jak zvýšit tlak z bojleru Ariston (65l)

Od: Datum: 06.11.14 19:21 odpovědí: 8 změna: 06.11.14 22:14

Ahojky,

máme doma problém s tlakem teplé vody z bojleru ... Bydlíme v 1.patře domečku a voda je vedena přes rodiče(přízemí) k nám nahoru.

Koupili jsme si bojler na 65l vody, jenže jakmile rodiče dole třeba spláchnou, nám tady klesne tlak tak, že neteče teplá vůbec a nebo jen čůrkem :( Ale studená teče pořád pěkně! Nějak se v tom nevyznám, ale někdo mi řekl, že se dát tlak teplé vody zvýšit nějakým odjištěním, nebo sundáním něčeho(pružinky?) v bojleru... Poradíte mi někdo prosím?

Děkuji

LS


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 06.11.14 19:27

asi redukční ventil, tam se dá nastavit tlak pružiny. aby to teklo lépe =zašroubovat. ten redukční ventil je nový, nebo starý

odšroubuje se umělohmotná záslepka a pod tím ne šroubování..

doplněno 07.11.14 04:31:

stejný problém měla známá, tak jsme pozvali vodaře a ten udělal přesně to co jsem popsal..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 19:30
avatar

Vy máte na vodovodu redukčák? *sok**sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 06.11.14 20:00

Zaměřil bych se na průchodnost trubek mezi boilerem a baterií = sítka atd. Pokud studená teče, tak teplá je někde ucpaná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 20:19

Na rady typu "ale někdo mi řekl, že se ..." VELKÝ POZOR! Většinou se jedná o redukční ventily, které nastavují bezpečný tlak systému při ohřevu vody. A takový roztržený bojler dovede na baráku udělat pěknou paseku! Pozvěte znalého vodaře, penězi v tomto případě moc nešetřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 20:27

V bojleru žádná pružina není je před bojlerem(teda měla by být) a říká se tomu pojistný ventil ten máte také nový?Vodní kámen je prevít a dokáže ho ale i trubky ucpat.Tlak máte jaký?Ale jestli teče studená pěkně tak bude něco ucpaného

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 20:31

Každý boiler by měl mít redukční ventil. Ten se dává na vstup studené vody do boileru. Je tam z důvodu,že ohřevem vody ta nabývá na objemu a aby nedošlo k poškození bojleru,voda odtéká přes RV mimo soustavu. Jde o to,na jaký tlak vody je teno RV nastaven. Může být zanešený,zaseklý,špatně nastavený a pod. Je možné jej rozebrat a vyjmout pojistnou pružinu se záklopkou.Pak sice nebude RV fungovat,ale pokud je boiler 65 l oříván na optimální teplotu 60 stupňů a ne na 90,pak je tam zbytečný.To je zkušenost.Chce to ale trochu manuelní zručnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 22:14
avatar

Trošku máte guláš v terminologii. Redukční ventil je něco, co laicky řečeno, upravuje tlak v médiu z vyššího na nižší. Zcela určitě však médium neodpouští ze soustavy - to by bylo vcelku pikantní u redukčáků na plynových vedeních, že? Tedy to, co je před bojlerem, to je pojišťovací ventil. Ten žádný tlak neredukuje, při běžném provozu je před ním stejný tlak, jako za ním. Jenže u bojleru jde o to, že při náhřevu vody, dochází k nabytí jejího objemu. Ta pružina se záklopkou - to je vcelku něco jiného - jde o zpětný ventil. Ani ten však neredukuje tlak, je tam proto, aby se voda po nahřátí netlačila zpět do okruhu studené vody. No a jelikož tedy voda nemůže zpět okruhem studené vody, stejně tak nemůže v případě uzavřených kohoutů teplé vody odtéct - tak právě proto tam je ten pojišťovací ventil, který v případě nárůstu tlaku odpouští vodu mimo okruh - typicky do kanalizace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 21:13

Chce se taky podívat jakýma trubkama (průměr) je bojler připojen. Je neuvěřitelné, co instalatéři jsou ochotni namontovat. Bojlér je někdy připojen hadičkou s malinkým vnitřním průměrem. Samotný bojler tlaku taky trochu ubere a pokud je třeba i přívod studené s trochu menším tlakem do baráku (přestože teče "pěkně"), tak se to do patra potom vyžene jen steží. Záleží i na celkovém provedení rozvodů v domě. Jsou instalatéři, kteří neznají jiný průměr PPR než 20 a pak jsou problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.