Investice do nebytového prostoru

Od: Datum: 06.11.14 17:15 odpovědí: 5 změna: 07.11.14 20:36

Dobrý den,mám připraveno na investici 2 miliony korun. Bydlím v centru Benešova u Prahy a už delší dobu přemýšlím nad koupí tohoto komerčního prostoru. Do teď bydlím ve velkém bytě s přítelkyní a jejíma rodičema. Pracuji,mám příjem 32 000 čistého měsíčně + občasné přivýdělky,které nepočítám. Chtěl bych investovat do nemovitosti do 2 milionů abych si nemusel brát hypotéku,je toto dobrý nápad? Je to nová zrekonstruovaná budova. Jak vybrat?Na co si dát při koupi,výběru pozor abych nenaletěl? Děkuji moc za rady http://www.sreality.cz/detail…354652#img=3&fullscreen=false


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: m30
Datum: 06.11.14 23:54

Poněkud mě překvapuje, že jako člověk, který vydělal 2 miliony, nedokážete sám zhodnotit jestli je pro vás tato investice zajímavá nebo ne, jaký je reálný výnos a jestli vám jeho míra dostačuje, jaká je poptávka po pronájmech v daném místě atd. Když nad tím přemýšlíte delší dobu a nemovitost se stále neprodala, tak je evidentní, že o ni velký zájem zrovna není a upřímně řečeno se tomu nedivím. Vzhledem k dané výměře a lokalitě mi cena připadá přemrštěná. Prostor se mi nelíbí - působí jako tmavý bunkr, protože jediné místo kudy by tam mohlo jít světlo je zastíněné protější zdí. Jako případný zájemce o pronájem bych si nikdy nevybral prostor, ve kterém bych musel svítit i přes den. Vyhýbám se takovým místům i jako zákazník. Mimochodem, stacionární WC jsem v novostavbě ještě neviděl, prošel jsem projekty mnoha developerů a každý už několik let dává závěsná WC. Je to sice detail, ale taky o něčem vypovídá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 10:15
avatar

Komerční prostor je k obchodním aktivitám. Asi by to chtělo nějaký průzkum v lokalitě, s čím by se dalo v daném místě podnikat. Samozřejmě jsou obory, kde na lokalitě zas až tak nezáleží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 13:39

Nemovitost je strašná, ale to musí být Vaše rozhodnutí.

Otázka spíš je, co od investice přesně očekáváte, pokud jen toužíte zhodnotit své úspory více, než jen překonat inflaci, jsou k dipozici i jiné možnosti, než reality.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.14 19:57
avatar

Mě by tedy zajímalo, proč ten prostor prodávají pokud platí, že "Současný nájemce platí měsíční nájem 12500 Kč".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.11.14 20:36

Nebrala bych to ani za podstatně nižší cenu. Jen mne zaráží, že chcete investovat 2 mil a nemáte vlastní bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.