Centropol opět a znovu

Od: Datum: 06.11.14 14:00 odpovědí: 6 změna: 06.11.14 22:10

Zdravím Vás, již v předchozích diskusích jsem našla užitečné informace (ale z r.2010-12)..

Jako jedna z mnoha jsem otevřela dveře obchodnímu zástupci centropolu, podepsala a pak začala rozmýšlet a počítat... No každopádně jsem odstoupila, nestihla jsem o jeden den výpovědní dobu. Zaslali mi odstoupení od smlouvy, sankci 3000,-, ohánění odstavci a paragrafy a že vlastně ani neobdrželi písemně můj návrh. To ale není pravda, protože mohu doložit a také jsem doložila, co vše jsem zaslala. A začala jsem brouzdat a hledat a našla pravděpodobně skulinku:

Všem doporučuji prostudovat §57 OZ, a hlavně jmenovitě jeho odst 2, kde je stanoveno co musí obsahovat smlouva. A následně vlastní smlouvu. Pokud smlouva neobsahuje vše podle zmíněného odstavce OZ, je možné dát výpověď po dobu 12měsíců od uzavření smlouvy. Vyšla na to novela.

No tak jsem si vzala všechny dokumenty opět do ruky, prošla mailovou korespondenci se společností a je fakt, že nikde není psáno, za jakých podmínek smím odstoupit, opravdu, ani jediný termín... Vlastně ani při diskusi osobní s distributorem mi tohle opomněl zmínit. Takže jsem to opět zkusila a poslala písemně vyrozumnění, že porušili náležitosti smlouvy, tak jsem zvědavá, čeho se zase dočkám.

Všemu jsem mohla předejít, kdybych nebyla takový osel a nepodepsala to...

Ani tak to není otázka, spíše drobné upozornění pro ty, kteří spory s Centropolem a neví, že vyšel dodatek zákona. Třeba s tím něco zmůžu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc*
Datum: 06.11.14 14:19

Ve vesnicích v okolí (vč. naší) je vyhláškou zakázán podomní prodej věcí a služeb - tímto tak předchází samotní starostové dalším problémům...

Zkuste si ještě zjistit i vy, jestli náhodou u vás tato případná vyhláška nebyla jednáním zástupce porušena. Jistě by vám to pomohlo při řešení sporu..

Jako varování je však váš příspěvek zbytečný... bohužel, úspěšní zástupci jsou krysy s psychologickým nátlakem...80% lidí podlehne jejich lžím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zuzka24*
Datum: 06.11.14 14:27

Dobrý den, děkuji za info. Našla jsem, že zákaz podomního prodeje ve Zlíně platí od dubna 2013 (bydlím v části, která patří pod Zlín- Zlín-Lužkovice). Myslíte, že se to dá takhle posuzovat? Děkuji.

pozn. ve smlouvě mám uvedeno obec Zlín.. takže ok asi

Od: jmlc*
Datum: 06.11.14 14:29

zjistěte si přesný rozsah a na úřadě si případně nechte vystavit potvrzení...

zašlete společnosti kopii vč. stížnosti na prodejce, že prováděl psychologický nátlak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 14:39
avatar

Já si myslím, že kdybyste od smlouvy neodstupovala a nechala ji běžet jeden rok pak můžete přejít zase jinam a ve výsledku byste zaplatila možná 500 korun víc než u jiného dodavatele energií. Takhle Vás to stojí mnohem více času a nervů atp.. Nemyslím si, že mají extrémně vysoké ceny, které by Vás jako zákazníka zvlášť znevýhodňovali (pokud se neupíšeta na více roků). Máte pravdu, že ten podomní prodej je blbý. Člověka do něčeho uvrtají.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zuzka24*
Datum: 06.11.14 14:56

Nu což, už se stalo. Alespoň tak člověk v praxi aspoň zjistí, jak řešit tuto problematiku... Je to cca 10 dní, co mi došel dopis o akceptování odstoupení, přesto píšou, že neobdrželí písemně můj návrh o odstoupení... Začíná se to formulkovat a slovíčkařit, tak se snažím v tom neztratit a vytrvat. Navíc během těch deseti dnů žádná faktura k sankci. Pokud ty prachy chtějí, tak by měli aspoň něco poslat..a na mé dotazy nereagují... Nakonec jsem ve smlouvě našla uplně prťavým písmem nějaké podmínky o odstoupení, ale přijde mi, že tam není uplně tak všechno. Tak se zkusím taky ohánět zákony a paragrafy, případně tím zákazem podomního prodeje. Ani si nepamatuju, jestli si pán nenahrával třeba náš rozhovor, protože zcela jistě a určitě si pamatuji, že se představil jako distributor E.on, resp.tak, že centropol je jako hlavní dodavatel v čr a eon a odstatní odebírá od nich a kdybychom odebírali od centropolu, tak nemusíme platit za distribuční poplatky atd atd... no zpětně jak se na to tak dívám, tak bych si liskla :-D

Datum: 06.11.14 22:10

Máte pravdu, ale podvedený a polapený člověk se těžko smiřuje s tím, že tak naletěl. Nejde ani tak o peníze, jestli prodělá 500 Kč/rok, ale o skutečnost, že je závislý na tak neseriozním dodavateli. Škoda, že jste nestihla 14 denní lhůtu pro odstoupení. Sousedka odstoupení odeslala druhý den a po 3 týdnech ji přišel dopis, že jsou rádi, že se stala jejich odběratelem. Na tel dotaz ji bylo sděleno, že na vyřízení odstoupení mají 30 dní a ty ještě neuplynuly. Potvrzení odstoupení došlo poslední den lhůty. Centropol nikdy více!

Tady jsem našla odkaz, třeba by se vztahovala lhůta 1 roku, porovnejte s dokumenty, které vám předali.

http://www.cenyenergie.cz/sta…d-nebo-odstoupeni-od-smlouvy/

Ještě doporučuji kontaktovat stávajícího dodavatele, že od něj nechcete odejít (abyste nakonec nezůstala bez el.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.