Je to plíseň nebo ne?

Od: Datum: 06.11.14 08:38 odpovědí: 6 změna: 06.11.14 21:19

před měsícem jsme se nastěhovali do nájemního bytu, novostavba, plastová okna. v rohu se tam nyní udělalo něco, ale nevím přesně co to je. stříkal jsem 3x savem proti plísni ale i když to oškrábu, za pár dnů se to tam udělá znovu. na některých místech to vyroste i do půl centimetrové tlouštky

správce bytových jednotek mi odepsal že to plísen není, že to krystalizují soli a že se toho nemusím bát. způsobeno tím, že zvenčí nám od horních sousedů z balkonu zatéká voda a z venčí se tvoří taktéž flek, už je tam odloupaná i fasáda a přesně v onom místě-z druhé strany zevnitř, je flek vyfocený (údajně tedy né plísen)

přiložím fotoSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 06.11.14 08:43
avatar

Dobrý den, plíseň to asi není, ale hodně vlhká zeď - správce má pravdu. Ovšem, OK to není a ta plíseň se tam může udělat. Chtělo by to zabránit vlhnutí zdi - tedy, opravit příčinu. Zdravím!

doplněno 06.11.14 16:26:

babkazov - ono tam zatéká balkónem (viz otázka).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.14 08:46
avatar

a to je co to je, časem se na vlhké zdi plíseň udělá

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.14 09:07
avatar

Plíseň to zatím být nemusí, páč to stále stříkáte. Je jen otázka času, kdy ale vyskočí. S blížícím imrazy to bude ještě horší. Je třeba oprava zatékání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.14 12:55

AHOJ. Je to výkvět salmiaku. Jak se tu už zmínili kolegové, odstranit problém za zdí, osekat omítku až 3-4 cm mezi cihly a nahodit sanační omitkou a sanačním štukem. Tato oprava, když bude udělána pořádně a v návaznosti na opravu z venčí, by měla dopadnout úspěšně. Mám to osobně vyzkoušené a 3 roky to zatím drží. A nemusí se ta plocha honem natírat malbou. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.14 21:19

Domnívám se, že pokud bude opraveno venkovní zatékání, nebude potřeba drahá sanační omítka, ale spraví to obyčejná. Ale pokud se to zatékání neodstraní, tak v podstatě nemá smysl to zevnitř řešit, permanentní zatékání neustojí ani sanační omítka. Nejdřív se loupe malba (stávající stav), postupně degraduje omítka, až opadá... Prostě do baráku zatékat nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 16:17
avatar

Ta vlhká zeď, není to náhodou voda, která uniká z nějaké trubky, z nějakého odpadu v hořejším patře? Pokud bude prosakovat, potud se skvrny a následné plísně nezbavíte. Zeď musí být suchá!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.