Praskající dům

Od: Datum: 06.11.14 04:59 odpovědí: 10 změna: 06.11.14 17:43
avatar

Dobrý den, před lety jsme koupili dům, který teď vinou projíždějících kamionů, a projíždějících velkých traktorů praská. Větší provoz byl až letos. Zakoupili okolní pozemky německé firmy a jezdí okolo s kamionama a džondýrama, ve dne v noci a celý barák se otřásá...Nevím, kam se obrátit, ani jak to dále řešit...Děkuji za všechny rady Marie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.14 07:05
avatar

začal bych návštěvou obecního úřadu ve vaší obci a přednesl bych jim tam vaší stížnost, v prvním kroku by vám tam měli poradit co dál, jakým způsobem a kde si stěžovat, případně co pro to všechno udělat, zeptejte se i sousedů, zda mají stejný problém, patrně vás také nemine vyžádání si znaleckého posudku, zda praskání domu souvisí s pohybem těžké techniky, nakonec budete muset třeba i podat žalobu na firmu a bránit se vymáháním práva u soudu, no asi to nebude jen tak jednoduché, že by firma přestala jezdit a nebo že by vám svévolně sami od sebe nahradila škodu

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.14 07:19
avatar

Musím naprosto souhlasit s pavoukem, bude to složitý těžký boj. Páč v televizi proběhlo mnoho podobných případů a výsledek..

NIC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 09:07
avatar

samozřejmě s obcí komunikujte, ale obec nemusí být nutně správcem silnice, která okolo vás vede. Zjistěte si správce (II a III. tř. kraj, sil. I. tř. ŘSD). Komunikujte s orgány ochrany ŽP, jistě Vás dokáží nasměrovat. Je třeba dům sledova a dokumnetovat poruchy a s těmi pak můžete argumentovat. Nemáte nějaké staší fotky, kde dům není porušený. Klidně se obraťte i na ČT, kde by se o Váš problém třeba také mohli zajímat. Nejde udělat v obci nějaké sdružení, kde je asi více domů s podobnými problémy. Jednejte ve více lidech. Jedinec často není slyšet. Znáte to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 09:46
avatar

no moc bych nevěřil tomu, že by správce (majitele) silnice zajímalo, co má za důsledek na domy provoz dopravy, která po silnici jezdí, s těmi orgány ŽP máte pravdu, ale zase budou napřed spíš jednat přes obec, oni mohou i nařídit nějaká opatření, ale je to běh na dlouhou trať se spoustou dokazování

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 10:54
avatar

máte pravdu, ale těžkým provozem se stává, že se silnice celkem rychle opotřebí a vykjazuje poruchy a tím zvýšený hluk, vibrace, prašnost. Pokud je silnice nová ev. rovná, nevím jak by přesně otřesy vznikaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 10:57
avatar

otřesy se přenášejí především podložím pod povrchem, ale taky přes taras plotu, vjezd ke garáži, chodníkem a pod.,

doplněno 06.11.14 10:59:

mám dům taky kousek od silnice, když v zimě jede pluh a hrne to po asfaltu, tak se mi i v patře chvěje postel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 11:51
avatar

silnice nová není, a hlavně je to silnice, kde nejezdilo nikdy moc aut. Tím jak místní podnikatel statku rozjíždí byznys ve velkém, na volném prostranství garážuje kamiony...pronajal silážní jámy německé firmě, která jezdí s velkou technikou...on má také samé velké stroje...a silnice není na to přizpůsobená, a ty baráky okolo už vůbec ne...jsou to baráčky sto let staré.

Datum: 06.11.14 13:06
avatar

no a už jsme tam, kde jsem psal, že to může být. Uvědomte mj. o stavu kokunikace a o stavu dopravy (její zintenzívnění) správce komunikace a požadujte po něm adekvátní protihluková opatření (a i jiná) ! Pokud po silnici nic nejezdí tak nejste dotčeni, ale když se doprava zdesetinásobí máte myslím nárok na to, aby se vaší situací někdo zabýval.

Pražáci tak dlouho řvali, až na dálnici (čtyřptoudovka) v Praze ustanovili 50tku (možná 70tku) už nevím (zejm. kvůli hluku).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.14 10:07
avatar

Děkuji za radu...bude to běh na dlouhé trati...

Od: macek7411*
Datum: 06.11.14 17:43

(1) Každý odpovídá za škodu, kterou způsobí jinému provozní činností.
(2) Škoda je způsobena provozní činností, je-li způsobena
a) činností, která má provozní povahu, nebo věcí použitou při činnosti,
b) fyzikálními, chemickými, popřípadě biologickými vlivy provozu na okolí,
c) oprávněným prováděním nebo zajištěním prací, jimiž je způsobena jinému škoda na nemovitosti nebo je mu podstatně ztíženo nebo znemožněno užívání nemovitosti.
(3) Odpovědnosti za škodu se ten, kdo ji způsobil, zprostí, jen prokáže-li, že škoda byla způsobena neodvratitelnou událostí nemající původ v provozu anebo vlastním jednáním poškozeného.
Toto říká paragraf 420/a NOZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.