Kamna Dakon kouří

Od: Datum: 04.11.14 18:01 odpovědí: 4 změna: 04.11.14 21:43

Dobrý den, přibližně půl roku máme kotel Dakon Dor F a doposud s ním nebyly žádné problémy. Tento týden se nám ale začalo stávat, že jakmile zavřeme do komína, tak kamna přestanou hučet a okamžitě začnou kouřit skrz víko do šachty. Zkusili jsme vyčistit vše co je možné, ale problém zůstává. Pokud máte nějakou radu budu vděčná :) předem děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.11.14 18:13

Dobrý den, možná to není rada nejlepší, ale když jsem měl (jiný) kotel na pevné palivo, tak jsem před zavřením klapky do komína uzavřel dole i dvířka. Ono, když jde spodem vzduch a máte uzavřený komín, tak ten kouř nemá kam jít (ale, cestu si najde). Zdravím!

P.S. A tu komínovou klapku jsem neuzavíral zcela, ale spodní dvířka ano.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.14 18:42

Do komína myslíte přepážku, která vede spaliny přes výměník? Pokud ano, je buď venku příliš teplo nebo máte zanesený kotel/komín, případně obojí. Pokud máte ještě nějakou přídavnou klapku na kouřovodu za kotlem, nevím, čemu se divíte. Pokud zavřete komín, nemá co táhnout. Vzhledem k tomu, že máte kotel půl roku, teprve s ním začínáte topit. Komín je dostatečný pro daný kotel?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.11.14 20:54

Čím je menší rozdíl teplot v domě a venku, tím menší má komín tah. Teď je venku poměrně teplo, takže nemůžete přiškrcovat komín stejně, jako když mrzne. Pokud kotel hoří a nekouří při plně otevřeném komínu, pak je vše vpořádku, přiškrcuje se v případě zbytečně velkého tahu komínu, aby komínem zbytečně neunikalo teplo. To, že má kotel možnost přiškrcení, ještě neznamená, že může být v každém provozním stavu komín přiškrcený.

Od: mire
Datum: 04.11.14 21:43

Nemyslíte náhodou roztápěcí klapku, kterou máte otevřenou při zatápění a potom ji "zavíráte"? Připomíná mi to situaci, kdy je sice kotel vyčištěný, ale dole plný sazí. Vzadu za popelníkem je ještě víčko, kterým se musí saze odstranit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.