Jak vyspravit starou zeď v paneláku

Od: Datum: 04.11.14 11:53 odpovědí: 14 změna: 11.11.14 12:29

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, jak byste opravili zeď (viz foto). Původně na této zdi byl nový štuk, ale byl natažený na starou barvu, kterou neoškrábali. Celé se to při oškrábání drolilo dolů. Co myslíte, bylo by dobré rozmýt a odstranit zbytky žluté barvy a nanést novou štukovou vrstvu? Nebo jen štukem opravit v místě nerovnosti a zahladit do vytracena? Jde hlavně o místa kde byla sekaná elektřina a nalevo kde byla daná perlinka.

Díky

Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 12:09

odstraňte co nejvíc to půjde, nechte vyschnout, naneste hloubkovu penetraci a po zaschnutí štuk - VYZKOUŠEJTE na menší ploše co to bude dělat třeba po týdnu, až to vyschne, ale mělo by to držet

doplněno 04.11.14 12:10:

ono nanášet štuk na malbu a nebo přímo na beton je vždy riziko, pokud tam není pod tím špric a jádrová omítka, já nedovedu z fotky posoudit, co tam vlastně máte

doplněno 04.11.14 12:14:

pokud je pod barvou jádrová omítka, tak tu pak stačí po odstranění barvy navlhčit a bez penetrace můžete nanášet štuk

Ohodnoceno: 0x

Od: russe
Datum: 04.11.14 13:52

Děkuji. Přeštukuji to. Původně to byla bílá a rovná zeď, kterou jsem chtěl jen nově nabarvit a staré vrstvy barev oškrábat. Bohužel, při škrábání se začal drolit štuk. Jinak tato zeď je zrovna měkká cihla a na tom štuk, panel to není.Děkuji.

Datum: 04.11.14 13:15

No, nevypadá to věru hezky. Zvažte celoplošnou úpravu pomocí zarytí sádrokartonem. Mohl by se tak povrch sjednotit a srovnat. Netvrdím však, že to je řešení ideální.

doplněno 04.11.14 13:17:

Mělo by jít zdi dokonale umýt hadrou a vodou (s troškou mýdla) od barvy a pak nanést štuk. Štuk se prodává v pytlích již připravený jako suchá směs. Stačí rozmýchat s vodou a odborně nanést na stěny.

Datum: 04.11.14 13:20

to nově zaomítané jae po elektrickém rozvodu? jestli mne zrak neklame, je tam zamatlaná perlinka - a to z jakého důvodu? je tam hodně malty a byla obava aby to nepraskalo?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.11.14 14:10

Ta perlinka mě také překvapila, z druhé strany té zdi je ovládání na podlahové vytápění do koupelny.

Datum: 04.11.14 14:15

no ono, jak je to po těch opravách vystouplé, tak se to hůř vyrovnává a zahlazuje štukem

Datum: 04.11.14 15:13

Na vyspřávku lze použít finální stěrku(různí výrobci),která se nanese širokým hladítkem v co nejslabší vrstvě.V případě,že je stěrka tužší,dá se naředit nějakou interierovou barvou.(Primalex)Po zaschnutí se plocha přebrousí brusnou síťkou a vymaluje.Není třeba používat žádné penetrace.

JABRAKA

Datum: 04.11.14 15:31

A jaký je finální rozdíl mezi štukem a vyrovnávací stěrkou na zeď. Bude vyrovnávací stěrka naprosto hladká? Štuk bude mírně hrubý, ale není vhodný na hloubkové rozdíly?

Datum: 04.11.14 17:12

Osobně bych si takovou věc doma neudělal! Perlinka je primárně určena na něco úplně jiného!Takže osobně bych celou stěnu důkladně oškrabal až na beton ,napenetroval Duvilaxem a hned do čerstvého bych si to nově naštukoval nejraději štukem od Cemix (dělá se mi s ním nejlíp) .

Datum: 04.11.14 20:14

Sterka je natolik perfektní,že se dá srovnávat se sádrokartonem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.11.14 20:49

Ani sádrokarton (proč lepit na zeď další vrstvu, když zeď je rovná) ani perlinku (podklad je dostatečně pevný).

Nejjednodušší a nejlepší řešení je zeď pečlivě očistit, penetrovat a natáhnout finál.

Datum: 05.11.14 12:39

Tohle je dobrá odpověď, avšak je důležité podotknout "pokud je zeď dostatečně rovná". Pokud rovná není, finální stěrka vše jen zvýrazní. Můj názor.

Datum: 11.11.14 12:29

Děkuji všem za rady.

Martin

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.